Spalio 1 dieną prasidedančio Tarptautinio Kauno kino festivalio tonaciją nustatys beveik visus svarbiausius Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalio prizus pelniusi Malgorzatos Szumowskos autobiografinė kino juosta „33 gyvenimo scenos“.

Trisdešimtmečių kartą atstovaujanti lenkų režisierė filme įvardina patirtį ir klausimus, kilusius po staigios jos artimųjų mirties, ir taip filmo scenose subrandina apnuogintos mirties ir meilės dėsnius. 2008 metų Gdynės lenkų kino festivalyje „33 gyvenimo scenos“ pelnė geriausio filmo, režisieriaus, žiuri, antraeilės aktorės ir geriausio rezultato apdovanojimus.

Trečiąkart Kaune ir Vilniuje organizuojamas festivalis iš viso žiūrovams parengė keturias filmų programas su daugiau kaip trisdešimt kino juostų – apie 80 filmų seansų. Festivalio programoje dominuoja 2007-2009 metais sukurti nepriklausomų Europos ir JAV kino kūrėjų darbai, tarp jų – išskirtiniai dokumentikos kūriniai.

„Festivalio programą suformavome iš aukščiausios kokybės, netikėtų, mums patiems atradimais tapusių originalių kino kūrėjų darbų, neretai peržengiančių kino žanrų ar meno šakų ribas. Tikime, kad apgalvota festivalio programa, estetiškas, įtaigus vaizdas atlieps įvairius kinomanų ieškojimus ir padovanos rūpimus atsakymus“, - tiki Tarptautinio Kauno kino festivalio programos sudarytojas Tomas Tengmark.

REKLAMA

Daugiausia filmų – vienuolika – įtraukta į festivalio programą „Platus kampas“, kuri aprėpia visą spektrą aktualių visuomenės klausimų ir pasižymi įtaigiais pasakojimais. Vizitine festivalio programa jau tapusi „Muzika, keičianti pasaulį“ šiemet pristatys 8 filmus, dalis jų – skausmingai giliai į muzikantų gyvenimą prasiskverbusi dokumentika. Speciali festivalio programa „Šiaurės garsai kine“ atveža 4 filmus ir unikalią galimybę žiūrovams susitikti ir diskutuoti su šių filmų garso takelių kūrėjais bei spalio 3 dieną dalyvauti jų koncerte. Dar 9 filmus pristato meno pasaulį atspindinti naujoji festivalio  programa „Visos mūzos“. Vienas iš šios programos filmų „Buzkaši – stepių daina“ apvainikuos festivalio programą Kaune.


Rašyti komentarą...
a
alex
2009-09-27 18:52:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
ot būtų festivalis Vilniuje. Važiuot į Kauną - prabanga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų