Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10 / Bažnyčių 4) balandžio 9 d. 18 val. Erikos Drungytės naujausios knygos „Rūkas ir vėjas“ sutiktuvės. Literatūros vakare #15 dalyvaus ir literatūrologas Marijus Šidlauskas.

Rašytoja, vertėja E. Drungytė šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Kaune, 1997 m. pelnė apdovanojimą už geriausią debiutą „Poezijos pavasaryje“; 2003 m. „Poezijos pavasario“ naktinių skaitymų laimėtoja; 2004 m. įteiktas Savaitraščio „Nemunas“ „Darbščiosios pelės“ prizas.  

Neseniai išleidusi trečiąjį eilėraščių rinkinį „Rūkas ir vėjas“ (2008), Erika Drungytė jau apdovanota Kauno radijo ir televizijos prizu. Ši knyga kaip rašo Lina Čekauskaitė „Rami, tyli, nors šiek tiek skaudi, liūdna, kartais sužeidžianti savo dreskiančiu atvirumu, o kartais truputį ironiškai arba šmaikščiai, grakščiai, su šypsena iš to išsisukanti.“

Rinkinio lyrinis subjektas (moters) yra: „<..> protinga, tvirta, intelektuali, racionali, išmintinga, stipri. Jos portretas – t. y. įkūnytas moteriškumo pradas, misija, tikslas, esmė ir paskirtis – peržengia visas siauras visuomeninio ar nacionalinio konteksto ribas. Nėra moters kaip socialinės būtybės, „vieneto“ problemų kėlimo, buitiškumo, kasdieniškumo, nėra ir didelių moralinių dvejonių, klampių kazusų narpliojimo, kaltės ir nuodėmės išgyvenimų, teisybės ir neteisybės matų, aukos ar nugalėtojos, marijos magdalietės ar kenčiančios madonos įvaizdžių. Nors, kita vertus, ši moteris kartu labai subtiliai ir plačiai apima kur kas daugiau įkūnijimų ar įsikūnijimų, tačiau apie tai vėliau,“ – pastebi L. Čekauskaitė.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro literatūros vakarus remia Kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo programa.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų