Teatro studiją „Meno Fortas“ pasiekė, galima sakyti, eilinė gera naujiena iš Italijos. Šį kartą – iš Neapolio. Lietuvių režisieriui Eimuntui Nekrošiui skirta svarbiausia Italijos pietinių regionų ir Neapolio premija Girula už geriausius sezono spektaklius, praėjusį sezoną gastroliavusius Neapolyje.

Šia premija pažymėti E.Nekrošiaus spektakliai „Faustas“ pagal J.W.Goethe ir „Ana Karenina“, sukurtas pagal Levo Tolstojaus romaną su italų aktoriais. Abu šie spektakliai buvo rodomi Neapolio teatre „Mercadante“.

1994 m. Įsteigta premija šiemet bus teikiama jau keturioliktąjį kartą.

Teatro kritikų ji pripažįstama viena prestižiškiausių visoje Italijoje.("News Bridgepix" nuotr.)

Gretindami ją su garsiąja UBU premija, kuruojama Italijos teatro kritikų patriarcho Franco Quadri, kuria E.Nekrošius yra apdovanotas net kelis kartus, teatralai Girula premiją vadina Vezuvijaus UBU.

Premija teikiama dvylikoje nominacijų. Greta tradicinių aktorių, režisierių, kompozitorių ir kitų nominacijų išsiskiria premijos už geriausią spaktaklio techninį sprendimą (įgarsinimą, apšvietimą) ir už geriausią „svečių spektaklį“, palikusį giliausią pėdsaką Neapolio teatriniame sezone. Ji ir skirta E.Nekrošiaus spektakliams.

Geriausius menininkus ir spektaklius pasibaigus sezonui išrenka keturių specialistų žiūri. Laureatams įteikiama pasaulyje pripažinto, žymiausio Neapolio skulptoriaus Oreste Zevola bronzinė statulėlė. Premijų įteikimo ceremonija įvyks rugsėjo 29-ąją Neapolio „San Ferdinando“ teatro salėje.

Naująjį sezoną „Meno Fortas“ pradeda gastrolėmis Brazilijoje. Porto Alegre mieste vykstančiame festivalyje E.Nekrošiaus spektakliai bus rodomi jau trečią kartą. Šiemet gaučių krašte bus parodytas J.W.Goethes „Faustas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų