Spalio 1 dieną, prasidedantis trečiasis Tarptautinis Kauno kino festivalis atgaivins seniausią Lietuvoje kino teatrą –  tik specialiomis progomis duris kino mėgėjams atveriančią „Romuvą“.

1939 metais Kauno centre, šalia Laisvės alėjos, pastatytas kino teatras miestiečiams tarnavo tik vienerius metus, jo veiklą nutraukė antrasis pasaulinis karas, kurio metu „Romuva“ buvo nacionalizuota, programos turinį ėmė griežtai kontroliuoti Valstybinė kinofikacijos valdyba. Nepaisant to, „Romuvos“ kino teatras kelioms miestiečių kartoms tapo gražių, romantiškų prisiminimų vieta, kurią, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pasitiko privatizavimo proceso iššūkiai.

„Mums rūpi „Romuvos“, kaip reikšmingos Kauno kultūros erdvės, istorija bei naujos šio kino teatro gyvavimo galimybės, siekiame išlaikyti kino teatrą gyvą ir atvirą visiems besidomintiems kinu. Manome, kad būtų tiesiog neūkiška ir neprotinga naikinti kinui sukurtą erdvę. Siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į ją, pakviesti miestiečius ir visus kiną mylinčius žmones ieškoti sąsajų su tarpukario Lietuvos kino istorija, puoselėti kiną kaip meną. Festivalio metu „Romuvoje“ parodysime per trisdešimt naujausių, tarptautinio pripažinimo sulaukusių kino juostų, apie 50 seansų“, - pasakoja Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

REKLAMA

Tarpukarį menantis Kauno kino teatras „Romuva“ yra paskelbtas kultūros vertybe. 80 procentų UAB kino teatro „Romuva“ akcijų priklauso Kauno miesto savivaldybei, 20 procentų – fiziniam asmeniui.  2002 m. kino teatras iki 2012 metų buvo išnuomotas UAB „Rosh“, tačiau 2007 metais – uždarytas. Prieš daugiau kaip metus Kauno miesto savivaldybė, įtikinta kultūrai neabejingų asmenų, visuomeninių bei kino organizacijų, nusprendė išsaugoti "Romuvą" ir pradėti derybas dėl kino teatro veiklos gaivinimo i ir grąžinimo kino žiūrovams. Pirmoji kino teatro afiša

„Tikimės, kad kino teatro „Romuva“ reikalai artimiausioje ateityje išsispręs, jis vėl bus gyvas ir rodys kiną, o Kauno kino festivalis yra pagrindinė to varomoji jėga. Džiaugiamės, kad pagaliau Kauno mieste atsirado bei įsitvirtino ir kino festivalis, kuris įgauna tradiciją ir užkariauja rimtas pozicijas. Būdama festivalio globėja Kauno savivaldybė nepaliks festivalio nuošalyje. Tikimės, kad kasmet Kauno kino festivalio prestižas ir finansavimas augs“, - sakė Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų