Šiandien Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūroje įvyko spaudos konferencija, skirta agentūros inicijuotam lietuviškos dainos konkursui. Joje dalyvavo Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos prezidentas Valentinas Sventickas, LATGA-A generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas ir dainos konkurso projekto vadovas Gediminas Zujus.

Toks konkursas, kuriuo agentūra siekia skatinti kūrybą ir jos sklaidą, rengiamas pirmąkart. Jis jau sulaukė didelio autorių susidomėjimo. Kiekvieną dieną į agentūrą plūsta laiškai su siūlomomis naujomis dainomis. Konkursu susidomėjo ir du žinomi kompozitoriai, kuriuos LATGA-A buvo pasiūliusi į dainų vertinimo komisiją. Jie patys nusprendė dalyvauti konkurse. Tad vertinimo komisijoje kol kas yra tik šie nariai: Dalia Teišerskytė – poetė, LR Seimo narė, Jonas Liniauskas – poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, bei Artūras Novikas – vokalinių ansamblių vadovas.

Dainų konkurse gali dalyvauti lietuvių autoriai nuo 14 metų, gyvenantys tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Konkursui siūlomą dainą gali kurti vienas, du arba grupė autorių. Projektui vadovauja LATGA-A tarybos narys Gediminas Zujus.


Rašyti komentarą...
V
Vingių Jonas
2008-01-17 17:44:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai:). Pagaliau prisiminė, jog ir Lietuvoje galima kurti dainas, o ne tik rašyti užsienio autorių dainoms lietuviškus tekstus. Visokeriopos sėkmės visiems idėjos autoriams, o pirmiausiai - Gediminui Zujui. Būtų gerai, jei vietoje D.Teišerskytės komisijoje būtų Žilvinas Liulys.__Pasiūlymas - remiantis šia idėja, kitais metais - Lietuvos 1000 metų jubiliejaus proga, galima būtų atgaivinti "Vilniaus bokštų" konkursą. Manau, kad finansiškai norinčių paremti tokią idėją tikrai netrūks:))
Atsakyti
0

B
Bocmanas
2008-01-18 11:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio, gal pavyks išsivaduoti iš nuodingos aplinkos, savo čiuptuvais apgaubusios ir kūrinius, ir atlikėjus...
Atsakyti
0

V
Vytas
2008-01-19 22:16:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio!Jau susirgti galima nuo tų nesąmonių,kurias ištisai transliuoja net ir vad.valstybinis radijas.Gėda!Vos pramerki akis ir jau girdi:"Nuo dangaus tau žvaigždžių priraškysiu ir iš jų tuoj arbatą plikysiu".Beprotnamis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų