• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sovietmečiu lietuviai dievino vakarietišką kultūrą. Gal dėl to, kad ji buvo laisvesnė. Dabar tą pačią kultūrą perkame. Gal dėl to, kad apsimoka kultūros organizatoriams. Juk už grynai lietuviškus renginius milijonų į kišenę nenubyra.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl tik svetimi?

Valstybinių projektų moratoriumo tikrai reikia. Pirmiausia - valstybės remiamų užsienio projektų, kurių ypač daug Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo ir „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009” (VEKS) programose“, - „Vakaro žinioms“ teigė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

REKLAMA

Anot direktorės, valstybė neturėtų tiek daug lėšų skirti užsienio atlikėjams, ypač jau minėtose programose.

„Kai pamatėme, kokie milijonai skiriami užsieniečiams... Jau vien Bjork pasirodymas už 800 tūkst. litų visus įžeidė. Už tiek pinigų galima be galo daug projektų įgyvendinti. Ir ne valandos trukmės. Kiekvienas litas, investuotas į savo atlikėjus, savo kultūrą, savo krašto raidą gali duoti dividendų ir po 10, ir po 20. Dabar lietuviškosios pajėgos visiškai nuvertinamos, todėl tokie žmonės kaip Violeta Urmana ir palieka Lietuvą be minties grįžti. Ne tokie ryžtingi kultūros žmonės dūsta namie nereikalingi niekam“, - akcentavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Ištaškytos algos

A. Žigaitytei-Nekrošienei nesuprantama, kodėl VšĮ VEKS leidžiama į dangų paleisti milijonus litų.

„Pats didžiausias skaudulys ir yra tai, kad milijonai išleidžiami Laikinai pompastikai. Matant, kokios sumos lekia į orą naujametinių fejerverkų pavidalo, darosi skaudu. Kai pradžioje buvo įvardyta, kad VEKS atidarymo renginys kainavo 3,5 mln. litų, suma vienas su vienu atitiko visų mūsų teatro darbuotojų, kurių yra 250, mokos fondą. Kitaip tariant, visų teatro darbuotojų metinis atlyginimas per 20 minučių buvo paleistas į orą“, - baisėjosi A.Žigaitytė-Nekrošienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teatro vadovei skaudu ir todėl, kad visi pinigai kišami tik į Vilniaus kultūrą.

„Pavyzdžiui, klaipėdiečiai neturės garbės atšvęsti Lietuvos tūkstantmečio. Mūsų net kvietimai teikti projektus nepasiekė. Neturime galimybės parodyti, ką esame sukūrę. Spalio 1-3 dienomis važiuosime sostinės Valdovų rūmuose parodyti mūsų pastatytos pirmosios pasaulyje išlikusios operos “Orfėjas”. Savo iniciatyva, be niekieno kvietimo, finansavimo“, - dėstė A.Žigaitytė-Nekrošienė.

Danas Nagelė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų