Pastarąjį kartą Anthony Hopkinsą bandantį atsikratyti šiurpios Hanibalo Lekterio etiketės matėme Woody Alleno komedijoje „Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį“. Tačiau supratęs, kad labiau nori kurti rimtus vaidmenis, aktorius jau šį penktadienį į kino teatrus grįžta siaubo dramoje „Egzorcizmas“. „Ėmiausi šio vaidmens, nes filme keliamas svarbus klausimas – kuo mes tikime? Su juo susiduriu beveik kasdien ir suprantu, kad gyvenu per mažai tikėdamas ir per daug abejodamas. Būdamas jaunas galvojau, kad viską žinau, o dabar jau žinau, kad beveik nieko nežinau. Nežinau net kuo tikėti – Kalėdų seneliu ar Dievu“, - sako Holivudo žvaigždė.

Vyras prisipažįsta, kad šiam darbui skyrė labai daug laiko ir jėgų: ilgai bendravo su režisieriumi, keitė kai kurias scenarijaus eilutes. „Filmas žiūrovams turėtų patikti vien jau dėl to, kad kelia klausimus, o atsakymų kiekvienas, neabejoju, paieškos išėję iš kino salės. Tai nėra religinė juosta su agitacija įtikėti į Dievą. „Egzorcizmas“ yra apie savo gyvenimo kelio paieškas, svarbius klausimus, iškylančius bėgant metams“, - pasakoja režisierius Mikaelis Hafstromas.

Paklaustas, ar prieš pradedant filmavimus buvo susidūręs su egzorcistais, A. Hopkinsas išlieka paslaptingas ir sako, kad pasaulis yra pilnas kitokių žmonių: „Esu sutikęs žmonių, užsiimančių tokiais dalykais, kuriais aš netikiu. Tačiau pasaulis yra pilnas kitokių religijų, kitokių įsitikinimų, nei mano ir tai nereiškia, kad jie blogesni ar geresni už mane, jie tiesiog yra kitokie. Jei dabar manęs paklausite, ar tikiu velniais, gyvenančiais žmonėse ar jų išvarymu, pasakysiu, kad tiesa yra kažkur anapus ir tegu ten ir lieka“.

REKLAMA

Siaubo trileris „Egzorcizmas“ pasakoja apie jauną kunigą, kuris vyksta į Vatikaną išklausyti egzorcizmo kursą. Deja, jo santykis su tikėjimu labai komplikuotas: vaikinas netiki nei Dievu, nei Šėtonu, nei demonais. Maiklui (akt. Colinas O'Donoghue) pasiūloma aplankyti tėvą Luką (akt. Anthony Hopkinsas) ir savo akimis pamatyti egzorcizmo apeigas.

Tėvas Lukas egzorcizmui pašventė daug metų ir tapo tikru Egzorcizmo Meistru. Maiklas ima suvokti, kad tėvo Luko darbo metodai nėra tik paviršutiniškas apsėstųjų „gelbėjimas" maldomis ir pasišvaistymas kryžiumi. Kad ir kaip Maiklo protas priešinasi, tačiau jis ima abejoti savo paties įsitikinimais.

Režisierius M. Hafstromas filmuodamas juostą „Egzorcizmas" rėmėsi tikro kunigo, tėvo Gary Thomas, prisiminimais. Siaubo drama į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau šį penktadienį, balandžio 1 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų