Pasaulyje yra tokių festivalių, su kuriais "Skamba, skamba kankliai" ar "Poezijos pavasaris" gali pasirodyti šiek tiek nuobodoki.
1. Naki Sumo (Japonija): Verkiančių vaikų festivalis.
Jokia motina nemėgsta kada jos vaikas verkia. Tačiau Naki Sumo festivalyje vaiko verksmas yra labai sveikintinas ir skatinamas. Kasmetinis festivalis, skaičiuojantis 400 metų istoriją vyksta Sensoji šventykloje, Tokijuje. Renginio metu sumo kovotojai kūdikius bando kuo labiau išgąsdinti. Mažylis, kuris verkia ilgiausia ir garsiausiai - laikomas nugalėtoju. Japonai tėvai tiki, kad sumo kovotojų pravirkdytas vaikas augs sveikas ir bus apsaugotas nuo blogųjų dvasių.
2. Kanamara Matsuri (Japonija): Plieninės varpos festivalis.
Kanamara Matsuri - kasmetinis vaisingumo festivalis, vykstantis Japonijos Kavasakio mieste. Pagrindinis renginio simbolis - penis. Visas veiksmas vyksta prie šventovės, kurioje kadaise vietinės prostitutės melsdavo dievų apsaugos nuo lytiškai plintančių ligų. Šiuo metu festivalis vyksta turistams linksminti, o už jį gautos lėšos naudojamos kovai su ŽIV.
3. Rapa das Bestas (Ispanija): Kovos su arkliais festivalis.
Senovinis Rapa das Bestas festivalis pradėtas švęsti dar bronzos amžiuje. Renginio esmė - vyrai ir moterys kovoja prieš arklius plikomis rankomis, norėdami juos parguldyti ant žemės. Tikslas - nukirpti gyvūnų karčius ir uodegas. Tai kilni tradicija, kai žmogus nugali gyvulį naudodamas ne virves ar ginklus, o savo plikas rankas ir drąsą. Ši ispaniška fiesta trunka tris dienas. Arkliai nėra sužeidžiami ir po šventės grįžta atgal į ganyklas.
4. Ivrea Carnival (Italija): Apelsinų mėtimo festivalis.
Apelsinų kovos dėka, Ivrea Carnival - vienas iš spalvingiausių festivalių Italijoje. Ši beprotybė prasidėjo nuo legendinio maišto prieš grafą Ranieri ir yra pagrįsta saviraiškos laisvės principu. Apelsininiame smurto protrūkyje dalyvauja devynios komandos ir trys tūkstančiai žmonių.
5. Bulių sėklidžių valgymo festivalis (JAV).
Kiekvieną rudenį, Montanos valstijoje vyksta didžiausias pasaulyje sėklidžių valgymo festivalis į kurį susirenka penkiolika tūkstančių vyriškų lytinių liaukų mėgėjų. Buliaus kiaušiniai, kitaip dar vadinami Uolinių kalnų austrėmis yra apvoliojami džiūvėsėliuose, marinuojami aluje ir gruzdinami aliejuje. Bulių sėklidžių valgymo festivalis - nėra šeimyninis renginys. Į jį galima patekti tik sulaukus 21 metų.
6. Briedžio išmatų metimo festivalis (JAV).
Pagerbiant Aliaskos valstijos simbolį - briedį, kasmet mažas subarktinis miestelis sutraukia minias žmonių, norinčių sudalyvauti keistoje loterijoje. Derva padengtos briedžio išmatos sunumeruojamos, pakeliamos aukštyn oro balionu ir paleidžiamos į taikinį. 1000 JAV dolerių (2780 litų) prizu apdovanojamas tas, kurio loterijos bilieto numeris sutampa su ekskremento, nukritusio arčiausiai taikinio, numeriu. Festivalyje taip pat galima pasiklausyti gyvos muzikos, sudalyvauti sporto rungtyse ir įsigyti suvenyrų, pagamintų iš mėšlo. Jei ruošiatės vykti į Aliaską, žiūrėkit po kojomis!
7. Boryeong festivalis (Pietų Korėja): Vasaros purvo vakarėlis
Šis festivalis vyksta kiekvienais metais Pietų Korėjos Boryeongo mieste. Pirmasis festivalis nutiko 1998 metais ir iki 2006 - ųjų jį jau aplankė pusantro milijono purvo mėgėjų. Renginys trunka visą savaitę. Įdomu tai, kad festivaliui einant į pabaigą, savaitgalio linksmybės skiriamos daugiausiai užsieniečiams iš kurių daugumą sudaro merginos iš JAV.
8. Krikščionių ir maurų kovos festivalis (Ispanija)
Tai spalvingas, tris dienas trunkantis reginys, vykstantis vaizdingoje ir kalnuotoje Ispanijos vietoje, Alcoy mieste. Pasidabinę blizgančiais, senoviniais kostiumais tūkstančiai riterių marširuoja miesto gatvėmis, atkurdami istorinius susirėmimus. Vėliau viskas baigiasi grandioziniu vakarėliu.
9. Argungu žvejojimo festivalis (Nigerija): Didžiausios žuvies pagavimas tik rankomis.
Jei ne žymusis Tarptautinis Argungu žvejybos festivalis, šis Nigerijos miestas būtų eilinė ir rami vieta. Šventės metu, tikras vyras gali įrodyti savo jėgą ištraukdamas iš upės didžiausią žuvį. Festivalis tapo tokiu žinomu, kad norėdami pajusti pilną žvejybos azartą, žmonės iš visos pasaulio atvyksta į Argungu likus mėnesiui iki šventės. Žvejys ištraukęs didžiausią žuvį laimi ne tik konkurentų pavydą, bet ir kelioninį čekį ar net automobilį. Kad kova čia vyksta aštri įrodo ir tai faktas, jog 2008 metų nugalėtojas buvo pasodintas į kalėjimą. Žvejys ankščiau pagavęs žuvį didesnėje upėje bandė įrodyti, kad jo laimikis ištrauktas festivalio metu. Tačiau, žuvies žiaunų tyrimas parodė nelaimėlį sukčiavus.
10. Cheung Chau bandelių festivalis (Honkongas, Kinija): dalyviai kopia į bokštą ir raško plastikines bandeles
Šis festivalis - vienas Honkongo geriausių ir "trenkčiausių". Kasmet į mažą Cheung Chau salą susirenka tūkstančiai smalsuolių, norinčių paspoksoti į dalyvius. Rungties tikslas - užkopti į 18 metrų "bandelių" bokštą ir "priskinti" kuo daugiau plastikinių bandelių. Žaidimas baigiasi, kai nuraškomos visos plastikinės bandelės, o laimi dalyvis, surinkęs jų daugiausiai. Nors taisyklės pastaraisiais metais buvo sušvelnintos, dalyviai varžosi itin aršiai ir kartais neišvengiama net smurto. Sakoma, kad Cheung Chau bandelių festivalis sumanytas norint nubaidyti piktas dvasias. Ir nors niekas neprisimena, kodėl ir kokiu būdu tos dvasios yra baidomos, renginys tęsiamas ir nepraranda populiarumo.
Oddee.com nuotr.