Jolanta, kaip manote yra geriausia motyvuoti jauną žmogų, remiantis savo patirtimi?
Kalbant apie motyvaciją, reikia paminėti, kad ji gali būti išorinė arba vidinė. Išorinė motyvacija, kaip sufleruoja jos pavadinimas, yra susijusi su tavo aplinka, tai gali būti dalykai, kuriuos tau daryti liepia tėvai ar pedagogai. Tuo tarpu vidinė motyvacija kyla iš tavęs paties. Mano nuomone, labai svarbu, kad jaunimo motyvacija būtų vidinė, o ne išorinė. Vidinė motyvacija teikia energijos ir jėgų siekti užsibrėžto tikslo, ji nukreipia mus atkakliai veikti. Apskritai, būti motyvuotam – tai aiškiai žinoti, ko sieki.
O nuo ko reikėtų pradėti, siekiant pažadinti tą savo vidinę motyvaciją?
Nereikia bijoti svajoti! Nuo to ir reikėtų pradėti. O po to jau galima pagalvoti, ar ta svajonė gali būti įgyvendinama realiai. Jeigu taip, tuomet jau galima įvardyti, ko iš tikrųjų norite pasiekti ir užsirašyti šį savo tikslą. Tuomet reikėtų susirašyti veiksmus, kaip to tikslo ketinate siekti. Jeigu tikslas sunkiai pasiekiamas, užsirašykite tarpinius trumpalaikius tikslus ir tuomet žingsnis po žingsnio siekite realizuoti savo viziją. Tokia būtų paprasta instrukcija.
O jeigu ištinka nesėkmė? Kaip į ją reaguoti ir išlikti optimistu?
Labai svarbu išlaikyti aktyvumą, nepaisant visų nepasisekimų bei kliūčių. Visiems jauniems žmonėms patariu į nesėkmes žiūrėti kaip į iššūkius, kurie teikia daug vertingų pamokų bei patirties. Tad telieka mokytis iš savo klaidų ir dar aktyviau siekti savo svajonės.
Kokių dar patarimų duotumėte jaunam, į gyvenimą ir savirealizaciją besikabinančiam žmogui?
Pasitikėkite savimi, nes labai norint visko galima išmokti. Pozityviau žiūrėkite į gyvenimą ir Jums lengviau pavyks pasiekti to ko trokštate ir įveikti visas kliūtis.
Ačiū už pokalbį!
Sekite Kryptis karjerai naujienas Facebook paskyroje!