• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Ryšių su visuomene skyrius internetinį dienoraštį (angl. "blog") pildančio asmens nepripažįsta žurnalistu ir jam nuolatinės akreditacijos į Seimą be papildomų dokumentų neišduos.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį atsakymą į prašymą suteikti akreditaciją antradienį gavo savo "blog'ą" turintis viešųjų ryšių specialistas Liutauras Ulevičius.

REKLAMA

"Šis Seimo atsakymas reiškia, kad "blogeriai" teisine prasme nepripažįstami žurnalistais ir jie neturi tokios saviraiškos laisvės, kokia suteikiama žurnalistams", - BNS sakė L.Ulevičius.

Jis įsitikinęs, kad asmenų, norinčių viešai dėstyti mintis, skirstymas į dvi atskiras grupes pažeidžia žodžio laisvės principus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Ryšių su visuomene skyriaus atsakyme teigiama, kad pagal Visuomenės informavimo įstatymą Viešosios informacijos skleidėjas turi teisę akredituoti savo žurnalistus prie valstybės institucijų.

Tačiau, anot Seimo, tas pats įstatymas taip pat numato, kad žurnalistas yra "fizinis asmuo, kuris profesionaliai renka, rengia ir teikia medžiagą viešosios informacijos rengėjui pagal sutartį ir (ar) yra žurnalistų profesinės organizacijos narys".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Seimo Ryšių su visuomene skyriui pateiktas tik bendrovės "Interactive marketing partner Baltic" direktoriaus prašymas Jus akredituoti, nurodant, kad Jūs sutikote su "Blogas.lt taisyklėmis", - teigiama Seimo atsakyme.

Jame nurodoma, kad norint gauti akreditaciją, reikėtų pateikti asmens sutartį su įmone dėl informacijos rengimo arba žurnalistų profesinės organizacijos pažymėjimą. Tokių dokumentų L.Ulevičius, kaip ir dauguma "blogerių", neturi.

REKLAMA

"Interactive marketing partner Baltic" administruoja nemokamą internetinių dienoraščių svetainę "Blogas.lt", kurioje sutikti su tinklapio sąlygomis turi bet kuris, norintis pildyti savo "blog".

Seimo Ryšių su visuomene skyrius nurodo, kad dėl dėl "blogerių" akreditavimo Seime jau kreipėsi į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą, tačiau pastarasis nurodė, kad įstatymo nuostatos yra pakankamai aiškios ir jų tikslinti nereikia.

REKLAMA

L.Ulevičius sutinka, kad įstatyme įrašytas žodis "sutartis" ir yra ginčo esmė, tačiau, anot jo, tokia sutartimi galėtų būti laikomas sutikimo mygtuko paspaudimas internetinių dienoraščių svetainėje.

L.Ulevičius nenuleidžia rankų ir tvirtina bandysiantis kovoti toliau.

"Šiuo metu svarstau, ar dar yra galimybių toliau diskutuoti su Seimo Ryšių su visuomene skyriumi. Jei ne, bandysiu sprendimą užginčyti teisiniu būdu", - teigė L.Ulevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L.Ulevičius, dirbantis informacijos vadybos agentūros "EPRS Vilnius" projektų direktoriumi, teigia Seime besilankantis dėl darbo ir asmeninių interesų. Dabar, norint patekti į Seimą, kas kartą jam tenka prašyti vis naujos akreditacijos.

Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmoji akreditacija į Baltuosius rūmus "blog" redaktoriui buvo išduota 2005 metais. Ji buvo suteikta 23 metų internetinio dienoraščio "FishbowlDC" redaktoriui Garrettui M.Graffui (Garetas M.Grafas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų