Santuokos priesaikos žodžiais "kol mirtis mus išskirs" tiki dauguma planetos gyventojų - septyni iš dešimties žmonių visame pasaulyje tebemano, kad santuoka turėtų būti sudaroma visam gyvenimui, rodo apklausa, kurios rezultatus Šv.Valentino dienos proga paskelbė pasaulinė tyrimų kompanija "AC Nielsen".
46 pasaulio šalyse apklausus iš viso 25 tūkst. žmonių, pasirodė, kad viso gyvenimo santuokai ypač pritaria musulmonų ir katalikų citadelės Azijoje.
Santuokos visam gyvenimui supratimas tvirčiausiai įsišaknijęs Indonezijoje. Apklausa parodė, kad santuoka iki mirties tiki 97 proc. šios šalies gyventojų. Po jų eina turkai (92 proc.) bei filipiniečiai su malajais (po 89 proc.).
Vakaruose viso gyvenimo santuoka stipriausiai tiki amerikiečiai. Tuo tarpu europiečiai iš katalikiškų ir konservatyvių šalių nebuvo tokie entuziastingi.
"Rekordiškai aukštas skyrybų procentas, gyvenimo nesusituokus rodikliai ir augantis ne santuokoje gimusių kūdikių skaičius per pastaruosius dešimt metų privertė Vakarų pasaulį suabejoti, ar priesaika "mylėti, kol mirtis mus išskirs", nėra mirštanti tradicija", - pranešime spaudai sakė "AC Nielsen" padalinio Europoje prezidentas Patrickas Doddas (Patrikas Dodas).
Įdomu tai, kad santuoka iki gyvenimo pabaigos labiau tiki amerikiečiai vyrai, o ne amerikietės moterys.
Santuoką viso gyvenimo tikslu labiausiai laiko musulmoniškos Azijos šalys Indonezija ir Malaizija. Kitoje šios skalės pusėje atsidūrė Graikija, kur net 74 proc. gyventojų teigė, kad santuoka nėra jų gyvenimo tikslas.
Mažiau nei pusė apklaustų europiečių tvirtino, kad santuoka yra vienas iš jų gyvenimo tikslų.
77 proc. europiečių laikėsi nuomonės, kad stabilūs, ilgalaikiai santykiai yra tas pats, kas santuoka.
Pasak P.Doddo, visoje Europoje, ypač Vakarų Europoje, pirmą kartą istorijoje moterims karjera tapo svarbesnė už vyrą, o nepriklausomybė - vertingesnė už santuoką.
"Šiose šalyse su tuo sutinka ir dauguma vyrų. Atrodo, kad abi lytys vienodai atmeta tradicinį santuokos supratimą", - teigė jis.
Azijos ir musulmoniškos valstybės tradiciškai nepritaria tam, kad santuoka būtų pakeista ilgalaikiais santykiais. Tokios pozicijos laikėsi ir pusė amerikiečių, rusų, pietų afrikiečių bei vengrų.