Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai dažnai teigia, kad pirmieji dešimt vaiko gyvenimo metų yra tarsi „galimybių langas“. Viskas, ką vaikas daro per šį laikotarpį, yra labai reikšmingas tolimesniam vaiko smegenų vystymuisi. Tai yra metas, kai žmogaus smegenys gali sukurti daugiausiai nervų sistemos tinklų.

REKLAMA

Nenuostabu, kad vaiko protui yra labai naudingas skaitymas, tačiau gali pasirodyti keista, bet kompiuteriniai žaidimai ir sportas taip pat turi teigiamos įtakos vaiko intelekto vystymuisi.

Portalas „Business Insider“ pateikia užsiėmimus, kurie padės jūsų augančiam vaikui tapti protingesniu. Daugelis iš šių veiklų taip pat yra naudingos ir suaugusiems, kadangi niekada nebūsime per seni mokytis naują užsienio kalbą ar valgyti sveikus pusryčius.

REKLAMA
REKLAMA

Skatinkite vaikus kurti muziką

Tyrimai parodė, kad muzikos mokymasis daro vaikus protingesniais. Paprastai muzikos besimokantys mokiniai demonstruoja geresnius testų rezultatus. Vienas tyrimas netgi parodė, kad pianino pamokos padeda reikšmingai padidinti žmogaus intelekto koeficientą (IQ).

Valgyti sveikus pusryčius

Vaikų smegenims reikia tinkamos maistingų medžiagų (gliukozės, geležies, vitamino A, vitamino B ir folio rūgšties) pusiausvyros. Tinkamus pusryčius valgantys vaikai turi geresnę atmintį bei geba geriau susikaupti.

Tyrimais buvo nustatyta, kad dieną geriau pradėti valgant pilno grūdo dribsnius ar avižinę košę, o ne cukrinius dribsnius. Taip pat buvo įrodyta, kad maitinimas krūtimi gerina kūdikių sveikatą bei protinius gebėjimus.

Žaisti kompiuterinius žaidimus

Tyrimai parodė, kad kompiuteriniai žaidimai gali būti ne vien tik tuščias laiko praleidimas, tačiau kartu gali gerinti vaikų įgūdžius. Berkeley universiteto tyrimas parodė, kad kompiuteriniai žaidimai gerina: rankų-akių koordinaciją, galimybes spręsti problemas, argumentaciją, pavyzdžių atpažinimą, tikslumo nustatymą, hipotezių tikrinimą, išteklių valdymą, greitą mąstymą ir reagavimą, atmintį, erdvės suvokimą ir sprendimų priėmimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ribokite televizoriaus žiūrėjimo laiką

Be abejo, kas per daug tas nesveika. Vaikai negali vien tik sėdėti ir spoksoti į televizorių, jiems reikia skirti laiko bendravimui ir namų darbams. Tyrimai parodė, kad vaikams iki 2 metų televizoriaus žiūrėjimas neturi jokios mokomosios naudos.

Nevaržomas žaidimo laikas turėtų būti privalomas

Nevaržomas žaidimo laikas vaikams visuomet yra labai svarbus, tačiau tai kartu yra naudinga ir vaiko vystymuisi. Nuolatinis tėvų sukinėjimasis aplink vaikus ir pernelyg didelė kontrolė vėliau vaikui gali sukelti psichologinių problemų. Nevaržomas žaidimo laikas vaikams padeda gerinti pažinimo bei socialinius įgūdžius, o kartu leidžia jiems užaugti laimingais ir sveikais.

20 minučių trunkančios treniruotės taip pat yra naudingos vaikams

Švedijoje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo per milijoną 18-mečių, parodė, kad gera fizinė būklė tiesiogiai siejasi su žmogaus IQ. Nors kol kas nėra tiksliai nustatyta, kaip pratimai veikia smegenų augimą, tačiau tyrimas parodė, kad 9 ir 10 metų vaikams 20 minučių treniruotė prieš testą padėjo pasiekti geresnius rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA

Skaitykite kartu su savo vaikais

Jau nuo seno buvo žinoma, kad skaitymas padeda gerinti vaikų protinius gebėjimus. Anksti pradedantys skaityti vaikai paprastai anksčiau išmoksta ir rašyti bei skaičiuoti. Daug laiko skaityti su vaikais neturintys tėvai gali savo vaikams tiesiog pripirkti daug knygų ir taip skatinti juos daugiau skaityti.

Anksti guldykite vaikus miegoti

Kalifornijos valstijoje esančios tyrimų grupės „SRI International“ tyrimai parodė, kad vaikai, kurie reguliariai anksti eina miegoti, yra gabesni kalboms, matematikai ir skaitymui. Ikimokyklinio amžiaus vaikai turėtų miegoti mažiausiai po 11 valandų per parą, o vyresni nei 12 metų vaikai – mažiausiai po 10 valandų per parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų