• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai pristatytas akademinio sąžiningumo tyrimas atskleidė, kad dėstytojai nesąžiningą elgesį mano esant daug mažiau paplitusį, nei studentai. Pavyzdžiui, vos 5 proc. dėstytojų ruošinukų naudojimą atsiskaitymų metu įvardija kaip labai paplitusį reiškinį, o taip manančių studentų yra net 7 kartus daugiau (34 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

„Šiais metais į tyrimą pirmąkart įtraukėme ir dėstytojų apklausą. Jų, kaip ir studentų, klausėme, kiek paplitusios tam tikros nesąžiningo elgesio formos. Rezultatai nustebino: daugelis dėstytojų arba nepastebi, arba atsisako pastebėti nesąžiningą elgesį atsiskaitymų metu. Iš to galime spręsti, kad dėstytojo vaidmuo studijų procese ne iki galo įgyvendinamas“, – teigė Studentų sąjungos sociologinių tyrimų koordinatorius Martynas Kriaučiūnas.

REKLAMA

Tyrimo pristatymo konferencijoje dalyvavęs „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sakė: „Sutikite, kad šiuo metu nusirašinėti Lietuvoje yra „kieta“. Nusirašinėjantis studentas ar moksleivis gali apie tai prasitarti ir kitiems, o visi pagalvos, koks jis šaunuolis, kad tai padarė. Pačiam teko mokytis Amerikoje ir žinau, kad pabandęs ten taip daryti, niekuomet apie tai viešai nekalbėsi, juo labiau nesigirsi. Šių dienų iššūkis – keisti egzaminavimo struktūrą ir daryti taip, kad studentams ir dėstytojams viskas būtų aiškiau. Taip pat privalu keisti požiūrį, neturi būti priimtina, kad vyksta tokie dalykai.“

REKLAMA
REKLAMA

S. Muravjovo teigimu, dažnai tėvai, auklėdami vaikus, sureikšmina mokyklos, bet nesureikšmina savo vaidmens: „Pirmiausia šeimoje turi būti paaiškinama, kas yra gerai, o kas blogai ir tai reiktų daryti ne norint moralizuoti savo vaiką, bet reikia nepamiršti, kad žmogus, kuris nusirašinėja mokykloje, universitete – bus linkęs sukčiauti ir tolesniame gyvenime.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas prisiminė pokalbį su vienu amerikiečiu studentu, kuris pranešė apie nusirašinėjantį kolegą: „Pirmiausia kitų studentų reakcija buvo tokia – kaip tu galėjai taip pasielgti, juk tau reikėjo prieiti prie to studento ir pasakyti, kad jis pasielgė blogai. Atsakymas buvo paprastas – aiškiai matant, kad studentas nusirašinėja, neaišku, kodėl jis turėtų gauti geresnį pažymį ir turėti didesnį pranašumą už tą, kuris sąžiningai studijavo ir geriau išmano studijuojamą dalyką. Manau, kad tai esminis iššūkis mūsų visuomenei, nes mums reikia studentų, kurie išmano savo studijų sritį ir nori kurti geresnę ateitį.“

REKLAMA

Siekdama prisidėti prie sukčiavimo viešų atsiskaitymų metu prevencijos, Lietuvos studentų sąjunga kartu su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi pasiūlė aukštosioms mokykloms naudoti specialius viešų atsiskaitymų lapus. Ant jų atspausdintas studento pasižadėjimas elgtis sąžiningai ir nesinaudoti neleistinomis priemonėmis ar kolegų pagalba.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų