Naujose erdvėse įsikurs Vytauto Didžiojo universiteto akademinė bendruomenė. Abiejose iškilmėse penktadienį dalyvaus ir sveikinimo kalbas sakys ne tik VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, bet ir LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė ir VDU kapelionas Algirdas Akelaitis.
Jonavos g. 66 esančiame pastate jau verda akademinis gyvenimas – modernia studijų ir mokslo aplinka džiaugiasi VDU Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų studentai. Pasak Socialinių mokslų fakulteto dekano prof. Jono Ruškaus, fakultetų rūmuose studentams bus suteiktos patogios sąlygos veiklai, kūrybai ir savirealizacijai: ne tik studijuoti, bet ir kurti bendrus projektus, rengti koncertus, filmų peržiūras, studentiškų organizacijų veiklas.
„Naujųjų rūmų koncepcija yra sukurti mini-universitetinį miestelį (angl. campus), kuriame bendruomenė galėtų skirti dėmesį studijoms ir akademiniam bendravimui. Pastatas yra visiškai prieinamas negalią turintiems asmenims, čia yra biblioteka, veiks valgykla, kavinė, yra du akademinio stiliaus kiemeliai, kuriuose galima vesti užsiėmimus ir neformalius renginius“, – paaiškino prof. J. Ruškus.
Pastatas buvo pastatytas tarpukariu, 1938 m. Dalis jo išsaugojo tarpukario architektūros bruožus. Rekonstruojant pastatą universiteto reikmėms buvo išsaugoti autentiški pastato elementai, pripažinti turintys kultūros vertybių požymių.
Tuo tarpu vis dar statomame daugiafunkciniame studijų ir mokslo centre (V. Putvinskio g. 23) planuojama įkurti Pasaulio lietuvių akademiją, Baltijos šalių doktorantūros mokyklą, mokslo klasterius. Čia ketinama įrengti Studijų ir mokslo išteklių centrą, studijų, tyrimų laboratorijas, plėtoti lituanistikos ir baltistikos studijas.
Pastato projektą rengianti architektė Gražina Janulytė-Bernotienė tvirtina, kad jo pagrindiniai prioritetai remiasi ekologišku, gamtą tausojančiu principu „Mąstome žaliai“. „Mums svarbi Kauno kaip „žaliojo miesto“ vidinė ekologinė plėtra, esama miestovaizdžio vienovė: žali Žaliakalnio šlaitai, gausūs želdiniai gatvėse, skveruose, soduose. Universiteto aplinkos vertybė – tarpukario moderniosios architektūros išskirtinės reikšmės pastatų gretimybė. Taip pat ieškome pusiausvyros tarp vietos savitumo išsaugojimo ir naujų urbanistinių, architektūrinių idėjų“, – sakė architektė.
Siekiant palengvinti susisiekimą su naujuoju pastatu Jonavos gatvėje, Vytauto Didžiojo universitetas su Kauno miesto savivaldybe suderino patogesnius viešojo transporto tvarkaraščius. 20-asis autobusų maršrutas buvo prailgintas nuo V. Krėvės pr. iki Partizanų g., taip leidžiant „Taikos“ ir „Karo“ bendrabučių gyventojams tiesiogiai pasiekti Socialinių mokslų ir Teisės fakultetus, Senamiestį ir VDU Kauno botanikos sodą.
52-asis maršrutinių taksi maršrutas palankus „Baltijos“ bendrabučio gyventojams – jis važiuoja gana intensyviu grafiku ir pasiekia rūmus Jonavos gatvėje.
„Planuojama, kad nuo rugsėjo vidurio šis maršrutas bus vienas iš pirmųjų, kuriuo važiuos naujo tipo mikroautobusai, pritaikyti negalią turintiems studentams“, – atskleidė VDU Studentų reikalų tarnybos direktorius Mantas Simanavičius.
Universitetas taip pat prisideda prie projekto „Socialinis taksi“, kuris spalio mėnesį turėtų atvykti ir į Kauną – tai paslauga, padedanti organizuoti judėjimo negalią turinčių žmonių keliones į darbą, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą ar kitas vietas.
Kauno miesto savivaldybė šiuo metu vykdo kapitalinę Jonavos gatvės rekonstrukciją, kurioje numatoma įrengti reguliuojamą sankryžą, leisiančią neįgaliesiems lengviau kirsti važiuojamąją dalį, taip pat pritaikyti šaligatviai bei stotelės paviljonai judėjimo negalią turintiems asmenims, akliesiems bei silpnaregiams.
Atkūrimo 25-metį šiemet pažymėjęs Vytauto Didžiojo universitetas dar gegužės pabaigoje iškilmingai atsinaujino – tuomet Senamiestyje buvo atidarytas naujas Menų fakulteto pastatas (Muitinės g. 7), skirtas ne tik studijoms, tyrimams, bet ir įvairioms viešoms, meninėms veikloms.