Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kitą savaitę Šiaulių miesto jaunimo reikalų taryba planuoja rinktis į posėdį, kuriame svarstys, kurioms jaunimo iniciatyvoms lemta išsipildyti - šiemet gauta kur kas daugiau paraiškų nei pernai. Padaugėjo ir lėšų, skirtų joms įgyvendinti, – tiesa, ne visoms.

REKLAMA

Jaunimo norai – įvairūs

„Šiemet jaunimo iniciatyvoms skirta 20 tūkst. litų. Yra pateikta 19 paraiškų. Kitą savaitę rinksimės svarstymams, kam skirti finansavimą“, – sakė Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ramūnas Snarskis.

Anot Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentės Gabrielės Gendvilaitės, šių metų jaunimo pateikti projektai labai skirtingi. „Organizacijos rašė projektus, skirtus tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimui. Yra keli projektai, skirti pristatyti jaunimo nevyriausybinių organizacijų (JNVO) veiklas ir galimybes jaunimui save realizuoti Šiaulių mieste. Tai kartu ir siekis įtraukti jaunimą į organizacijų popamokinę, popaskaitinę neakademinę veiklą ir aktyvinti juos. Savanorystė taip pat vienas iš prioritetų šių dienų jaunimui, kuris atveria galimybes rasti darbą. Smagu, kad yra iniciatyvų, kuriomis siekiama atnaujinti miesto vaikų žaidimų aikšteles. Yra vienas tęstinis projektas, kuriuo siekiama pabaigti įrengti „dirt“ tipo dviračių trasą jaunimui. Darbai yra pradėti, trūksta tik lėšų“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Aktyvumą lemia finansavimas

Praėjusiais metais miesto jaunimas buvo kur kas pasyvesnis – Jaunimo reikalų tarnyba sulaukė tik 5 paraiškų. „Turėjome 5000 litų ir juos skirtingomis dalimis paskirstėme visiems gautiems projektams. Tarp jų – Šiaurės kolegijos studentų akcija, kurios metu į miesto autobusus lipo zuikiais apsirengę studentai, motyvuodami žmones pažymėti bilietus. Ši akcija tikrai puikiai pavyko. Jaunimas sugebėjo ne tik rasti rėmėjų, bet ir pritraukė papildomų lėšų.

Finansavimą skyrėme jaunimui, kuris rengė įvairius projektus, seminarus, susitikimus, renginius.

Didžiausia suma buvo skirta tęstiniam projektui – „dirt“ dviračių trasos įrengimui. Manau, kad nesuklydome, nes ši jaunimo idėja turi išliekamąją vertę“, – pasakojo R. Snarskis.

G. Gendvilaitė įsitikinusi, kad praėjusiais metais jaunimas buvo pasyvesnis dėl kuklaus finansavimo: „Matosi, kad šiemet, padidėjus finansavimui, JNVO pastebėjo, jog jų veikla pastebima ir drąsiai teikė projektus. Žinoma, pagal tai, koks yra poreikis ir kokia skirta suma, šimtu procentų visų projektų nebus įmanoma finansuoti. Tai tik parodo, kad jaunimo veikla labai priklauso nuo finansavimo. Tikimės, kad atsižvelgiant į šių metų poreikį jis didės ir kitąmet.“

REKLAMA
REKLAMA

Slepiasi savoje erdvėje

Paklaustas, kas yra didesnė problema - menkas finansavimas ar jaunimo pasyvumas, R. Snarskis atsako: „Mano nuomone, finansavimas jaunimo iniciatyvoms turėtų būti padidintas. Žinoma, džiaugiamės, kad šiemet ir taip gavome didesnę sumą. Tačiau norėtųsi didesnio aktyvumo ir iš jaunimo. Jie tikrai turi originalių idėjų, tačiau dėl nesuprantamų priežasčių bijo išeiti iš savo erdvių, bijo skelbtis.“

R. Snarskio teigimu, pagirtina, kad moksleiviai ir studentai organizuoja renginius savo mokyklose, fakultetuose, tačiau tokie renginiai neįneša miestui jaunatviškų vėjų. „Mokyklose, fakultetuose apsilanko tik nedidelis ratas žmonių. Reikia, kad jaunimas pasirodytų mieste. Kai vertinsime šiais metais gautus jaunimo projektus, atsižvelgsiu būtent į tai, kiek jų idėjos yra aktualios miesto bendruomenei“, – sakė jis, pridurdamas, kad aktyvus jaunimas galėtų būti ta bacila, kuri apkrėstų pasyviuosius.

REKLAMA
REKLAMA

Idėja gimė tarp draugų

R. Snarskis pasakojo, kad iš pastaraisiais metais sulauktų jaunimo iniciatyvų projektų labiausiai išsiskiria išliekamąją vertę turinti „dirt“ dviračių trasa.

„Mintis įrengti šią trasą kilo neformalioje aplinkoje diskutuojant su jaunuoliais, kurie užsiima šia sporto šaka. Buvo išreikštas nepasitenkinimas, kad Šiauliuose nėra kur užsiimti šiuo sportu. Pamenate, maždaug prieš metus buvo suniokotas Salduvės šlaitas, padaryti didžiuliai nuostoliai. Manau, kad būtent trasos nebuvimas ir išprovokavo tokius įvykius“, – sakė pagrindinis šios dviračių trasos įrengimo iniciatorius Paulius Melinis.

Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos pirmininkas įsitikinęs, kad ši jaunimo idėja vystysis ir toliau.

Šalia Prūdelio ežero esančiuose plotuose planuojama įkurti jaunimo parką. Čia vietą galėtų atrasti ne tik dviračių mėgėjai, bet ir riedlentininkai, riedutininkai ir pan. „Principas toks, kad vienoje erdvėje susiburtų daug jaunimo. Kad visi galėtų realizuoti save, kad rastų savo vietą. Tuo pačiu jie nepykdytų kitų žmonių, kurie kartais piktinasi, kad jaunimas triukšmauja po langais ar bulvare. Įdomiausia turbūt tai, kad jaunimo parke galėtų būti organizuojami įvairūs renginiai, koncertai ir pan.“ – sakė R. Snarskis.

REKLAMA
REKLAMA

„Idėjų tikrai yra daug. Savivaldybė suteikė ganėtinai didelius plotus ir mes pasiryžę juos visiškai išnaudoti“, – antrino Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ narys P. Melinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų