REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje yra apie 5 tūkst. vaikų, kurie pavalgo tik mokyklose ir skurdžiai gyvenančiais vaikais besirūpinančiuose dienos centruose. Tačiau vaikus nuo skurdo gelbstinčios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad problema yra gerokai didesnė. Iš viso šalyje auga apie 22 tūkst. didelį materialinį nepriteklių patiriančių vaikų. Didžioji jų dalis (77 proc.) retai lankosi prekybos ir laisvalaikio centruose, baseinuose, vietose, kur pamatytų įprastinį gyvenimą, neturi net galimybės nuvykti iki vaikų dienos centrų.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Mūsų organizacijai priklauso 30 vaikų dienos centrų, kuriuose remtiniems vaikams duodamas maitinimas. Pastebime, kad dažnam vaikui tai būna paskutinis maistas tą dieną. Ir nors juos prižiūri socialiniai darbuotojai, padedantys paruošti namų darbus, skiriantys jiems reikalingą dėmesį, šiems vaikams trūksta ne tik maisto, žieminių batų, bet ir socialinių įgūdžių: higienos, bendravimo, savęs vertinimo, nes jie yra labai pažeidžiami ir dažniausiai savo aplinkoje skriaudžiami. Yra ir tokių vaikų, kurie būdami mokyklinio amžiaus pirmą kartą pasinaudoja dušu“, – pasakojo R. Dičpetrienė.

REKLAMA

 

Pasak jos, maitinimas ir kiti materialiniai dalykai yra tik viena problemos pusė. Šie socialiai remtini vaikai taip pat yra atskirti nuo visuomenės. Net 17 tūkst. vaikų didžiąją dienos dalį praleidžia tarp keturių sienų, daugelis jų neturi, kur nusiprausti, žiemą avi sportbačius, nes kitų batų tiesiog neturi... Todėl jiems reikia padėti integruotis į visuomenę ir mažinti susidariusią atskirtį.

REKLAMA
REKLAMA

 

Vienas iš šių nepritekliuje gyvenančių vaikų integracijos būdų – bendravimas su kitais vaikais. Todėl šį šeštadienį, sausio 25 dieną, Šakių rajono vaikų dienos centro auklėtiniai kartu su keliais šimtais prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ susirinksiančių vaikų „MEGA Vėjo malūnėlio teatre“ galės nemokamai stebėti spektaklį „Kreivos daiktų istorijos“. Po šio spektaklio vaikai kartu su animatoriais galės dalyvauti teatriuko kūrybinėse dirbtuvėlėse ir gaminti laikrodukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

„Tokias prekybos centrų organizuojamas pramogas gali pamatyti didžiuosiuose miestuose gyvenantys vaikai, nes juose gausu įvairių nemokamų renginių. O tie, kurie gyvena vienkiemiuose, toli nuo miestų centrų, dažnai net nėra matę jūros ar maudęsi baseine“, – sakė „Gelbėkit vaikus“ atstovė. Ji teigė, kad dirbdami su skurdžiai gyvenančiais vaikais, kurie lankosi socialinę ir psichologinę pagalbą teikiančiuose dienos centruose, pedagogai padeda ir jų tėvams, nes sudėtingose šeimose užaugę vaikai, nematę teigiamo pavyzdžio, rizikuoja patys sukurti tokias pačias nelaimingas ir socialiai problemines šeimas.

REKLAMA

 

Pasak R. Dičpetrienės, į organizacijai priklausančius vaikų dienos centrus kasdien užsuka apie 700 Lietuvos vaikų. Vieno jų maitinimas kartą per dieną vidutiniškai kainuoja po 1,67 litus. Per metus ši suma siekia apie 610 litų. O visų kasdien dienos centruose apsilankančių vaikų maitinimas per vienerius metus „suvalgo“ 427 tūkst. paramos lėšų. Praėjusiais metais Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vykusio „Gelbėkit vaikus“ koncerto metu žiūrovai paaukojo daugiau nei 440 tūkstančių litų. Dar 10 tūkstančių litų „Megos“ lankytojai per metus suaukojo į prekybos centre pastatytas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ aukų dėžutes.

REKLAMA

 

„Gelbėkit vaikus“ organizacija per metus vidutiniškai apsaugo apie 250 vaikų nuo patekimo į globos namus, kuriuose dabar gyvena daugiau nei 4 tūkst. vaikų. Taip pat apie 160 vaikų apsaugomi nuo smurto artimoje aplinkoje, beveik 100 jaunuolių kasmet sugrąžinami į mokyklas, o daugiau nei 60 nepilnamečių išvengia įtraukimo į nusikaltimus ar kitų neigiamų mažamečiams pasekmių.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų