Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ištaisykime laukinį kapitalizmą Lietuvos universitetuose:
Ką reiškia laukinis kapitalizmas? Reiškia, kad apgavikai klesti, nes nėra tvarkos. Jei gyvatės taukų pardavėjai gali tvirtinti, kad tokie taukai yra vaistas nuo visų ligų, bei niekas negali jų patikrinti, tai čia tikras laukinis kapitalizmas. Toks kapitalizmas klesti Lietuvos universitetuose. Štai VDU rektoriaus Z. Lydekos atsakas į Veido tyrimą: VDU nėra bedarbių kalvė. Kuo remiasi VDU rektorius Z. Lydeka? Ogi tuo, kad iki šiol nebuvo pakankamai ilgo tyrimo, todėl niekas nežino šimtu procentų, ar VDU tikrai nėra didžiausia bedarbių kalvė Lietuvoje. Todėl galima apsirengti senoviniais klouno drabužiais (žiūrėk nuorodą) ir pareikšti, kad viskas gerai [1]. Klounams Lietuvoje visi tikime, nes daugiau dėmesio vertų asmenybių nebeturime.

O juk informacijos amžiuje valstybė gali lengvai surasti ir nubausti pačius įžūliausius apgavikus. Tereikia tik surinkti informaciją, kokia studentų dalis sėkmingai baigia vieną ar kitą akademinę programą, kokia dalis įsidarbina pagal specialybę, ir kiek jie uždirba bei yra įsiskolinę už mokslus, pabaigę studijas. Ši informacija turi būti prieinama visiems Lietuvos stojantiesiems. Aišku, žinias apie pasiturinčiųjų tėvų vaikus neverta naudoti šioje analizėje, nes tokie žmonės turi daug geresnes galimybes, negu vidutiniokai ir skurdesnieji.

Panaši sistema dabar įvedama JAV [2]. Taip daroma ne todėl, kad situacija JAV universitetuose būtų labai bloga. Jau 2013 metais amerikiečiai su universitetiniu išsilavinimu gaudavo per valandą 98 procentais daugiau, negu žmonės, neturintys tokio išsilavinimo [3]. Tokie skaičiai rodo, kaip reikalingi žmonės su aukštuoju išsilavinimu Vakarų pasaulyje. Amerikiečiai nori dar pagerinti gerą padėtį. Mums laikas taisyti tikrą bėdą, kurią turime mūsų universitetuose [4]. Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsimerkit žinovai. Išlaikys tas, kas "DOMISI ANGLŲ KALBA IR ŽIŪRI FILMUS ANGLIŠKAI". Jo, žinokit, 18 tūkst. abiturientų MYLI tą anglų kalbą. Daugiau nei pusę laikusiųjų ją laikė tik dėl to, kad jis reikalingas norint įstoti į universitetą, net į tas specialybes, kurios tiesiogiai nesusijusios su anglų kalba. Suprasčiau tokius žodžius, jei busimi literatai laikyti vien tik lietuvių, matematikai - matematiką, muzikai - muziką, o busimi anglistai tik anglų kalbos egzaminą. Bet taip nėra. Mes ją laikėme, nes to reikalauja universitetai. Jokios meilės tai anglų kalbai nėra. Gaila, bet ir esant geru savo srities specialistu, vien dėl šio egzamino daugelis neįstos. Reikia suprasti, kad neįmanoma būti visų galų meistru. Ir tikrai ne tokiame amžiuje...
...ir paleido mokyklos abiturientus iš inkubatoriaus...
Gyvenime dar ne taip sunku bus, mokykitės priimt iššūkius ir sėskit ant savo užpakalio, neverkšlenę "koks sunkus egzaminas". Mažiau uliavot reikėjo - daugiau mokytis
Sunkus ar ne, teisingas ar ne.. Koks skirtumas, juk daugelis visvien vyks laimes ieskoti svetur, o tada tikrai niekam nerupes islaikei ar ne, teks ismokti jei nemoki bent jau tuos pirmos klases zodelius :)
Paklausiau tą egzaminą ir galiu pasakyt vieną - egzaminas tikrai buvo teisingas. Na taip, gal temos nebuvo itin lengvos 12 klasei, bet žmogus, kuris domisi kalba, žiūri filmus angliškai, mėgina ją TAIKYTI, tam tikrai šita klausymo užduotis problemų sudaryt neturėjo. Va ir pasimato viskas, kad mokyklose mokoma tik mechaniškų gramatikos taisyklių. O kalbą juk reikia praktikuotis ir mokėt ją lanksčiai pritaikyt kasdieninėje veikloje.
Jeigu moki kalbą, tai sunkus egzaminas negali būt... Ir išvis, ar ne gėda skųstis, kad per sunkus buvo egzaminas?
Cia ne egzaminai sunkus o paruosimas jiems silpnas. Jei nori ismokt kalbos daugiau laiko reikia leisti praktinems uzduotims. Ant popieriaus vien kalimas duoda mazai naudos.. Visi praejom tuos egzus niekas nemirsim bet svietimo sistema reikia keist ;)
vienu zodziu MAKULATURA ,o egzamino sudarinetojai tos ,,makulaturos,, perdirbejai. Gal geriau moksleivius siulyti i nacionalini egzaminu centra sudarineti uzduotis vietoj ju.
Jau tikrai nesuprantu ko ten tiek verkt. Nebuvo tas egzaminas žiauriai kažkoks lengvas, bet kad būtų toks sunkus, kokį čia bando jį pavaizduoti, tai tikrai ne. Egzaminas ir yra egzaminas, kad jame pasistengt, o ne šiaip pyst atėjau, pyst 1klasės žodukus surašiau ir laimingas keliauju į universitetus su savo 1 klasės žiniom.
normalus tas egzaminas, ir nereik ten vaikeliam verkt labai kad sufeilino, esme matyt kad patys tikejos lengviau gavo usnkiau ir daba sufeiline verkia. Garantuotai nesusitvarke ten su savo psichologinem problemom ir stresais, is patirties zinau kad geriausia tokiose situacijose praleist tai kas tave gruzina ir daryt ka supranti ir sekasi padaryt o paskui likus laiko ir pakilus pasitikejimui savimi gali ir anksciau gruzinusias uzduotis atlikt be problemu
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų