Šiaulių mokyklos pasidalijo būsimus pirmokus. Pradinės mokyklos, kurias grasinta uždaryti, populiarumo nepraranda, o kai kurios progimnazijos renka vos po vieną pirmokų klasę. Mokyklų duris pravers 700 mažiau mokinių nei pernai rugsėjį.
Pasidalijo tūkstantį pirmokų
Rugpjūčio 1 dienos duomenys rodo, kad mokyklos pasidalijo 1020 būsimų pirmokų. Iš jų 973 pradės mokytis Savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose, 7 – privačioje mokykloje „Smalsieji pabiručiai“, 40 – specialiosiose mokyklose.
„Prognozavome, kad pirmokų šiemet bus 1002, yra net šiek tiek daugiau,"– sako Rimas Marcinkus, miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus Formaliojo ugdymo poskyrio vedėjas.
Bet bendras mokinių skaičius toliau mažėja – maždaug 700. Mieste vėl „išnyksta“ viena mokykla.
Praėjusiais mokslo metais Šiauliuose buvo 14,6 tūkstančio moksleivių, šiais bus apie 14 tūkstančių.
Pradinės gyvuoja
Klasių komplektavimas tęsis iki pat rugsėjo 1-osios. Šiuo metu dar tikrinama, ar nesidubliuoja tėvų prašymai keliose mokyklose.
Pradinės mokyklos atlaikė didžiulį miesto valdžios spaudimą jungtis su progimnazijomis. Visos jos surenka po dvi klases pirmokų.
Tėvo Benedikto Andruškos pradinė mokykla yra sulaukusi 37 būsimų pirmokų tėvų prašymų mokyti jų vaikus, Centro – 38, „Saulės“ – 43, Lieporių pradinė – 44.
Stygius – „pakraščio“ progimnazijose
Sunkiausiai renka pirmokus vadinamosios „pakraščio“ mokyklos.
Vijolių vidurinė mokykla kol kas turi 13 būsimų pirmokų. Rusakalbė „Santarvės“ vidurinė sulaukė 8 prašymų.
Vinco Kudirkos progimnazija yra surinkusi 22 pirmokus. Jų užtenka vienai klasei, nors galėjo komplektuoti dvi.
V. Kudirkos progimnazijos direktorius Juozas Varkulevičius „Šiaulių kraštui“ teigė nedramatizuojąs situacijos.
„Yra kaip yra“, – sakė direktorius, jis nesitiki, kad iki rugsėjo situacija pasikeistų.
Pradinių klasių mokytojų, jo teigimu, nereikės atleidinėti, nes praėjusiais mokslo metais progimnazija turėjo tik vieną ketvirtąją klasę. Ketvirtokus išleidusi mokytoja mokys pirmokus.
„Gal dar atidarysime priešmokyklinukų klasę, nes turime apie 10 priešmokyklinukų tėvų prašymų“, – sakė J. Varkulevičius.
Zoknių progimnazija taip pat surenka tik vieną pirmąją klasę – kol kas su 23 pirmokais. Rėkyvos progimnazija yra sulaukusi 25 pirmokų tėvų prašymų, bet jai numatoma leisti formuoti dvi pirmąsias klases.
Gytariuose – perviršis
Renovuota Gytarių progimnazija atgauna populiarumą – jau turi 62 prašymus trims klasėms sudaryti.
Tris pirmąsias klases surenka ir šalia esanti „Sandoros“ progimnazija. Ji vaikus ugdo ir nuotoliniu būdu, gali mokytis vaikai, kurių šeimos yra emigravusios. Tokių pirmokų tėvų prašymų yra 8.
Po tris pirmąsias klases surenka Salduvės, Gegužių, „Romuvos“, Jovaro progimnazijos, po dvi – „Rasos“ ir Ragainės progimnazijos.
„Juventos“ ir Dainų progimnazijos surenka po keturias pirmąsias klases.
„Juventos“ progimnazijai tris pirmąsias klases buvo leista komplektuoti iš mikrorajono vaikų, o vieną – muzikinio ugdymo – iš viso miesto.
Dainų progimnazija pirmomis klasėmis pasipildė dėl susijungimo su Dainų pradine mokykla.
Suks galvas mokyklų vadovai
Komentuodamas klasių komplektavimo duomenis, R. Marcinkus teigė, jog mokyklų, kurioms stinga mokinių, direktoriai turės spręsti, ką daryti.
„Vijolių vidurinė mokys tiek pirmokų, kiek turės, „Santarvės“ vidurinė – taip pat, – sakė vedėjas. – Mokyklų vadovams teks galvoti, kaip organizuoti ugdymo procesą, stingant mokinio krepšelio lėšų: atleisti mokytojus ar perskirstyti darbo krūvius.“
Dėl mokinių mažėjimo mieste kasmet apie 40 mokytojų netenka darbo.
Rūta JANKUVIENĖ