Birželio 6 dieną Vyriausybė patvirtino „Rekomenduojamą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros etapų klasifikacijos aprašą“. Jame išdėstomi mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) etapai: nuo iš mokslinio tyrimo atrastų žinių kilusios idėjos iki naujo produkto, paslaugos ar meno objekto sukūrimo ir pateikimo rinkai. Ši klasifikacija mokslo, verslo atstovams ir visuomenei padės suprasti, kas yra MTEP visuose etapuose nuo žinių iki technologinio pritaikymo, o šia veikla užsiimančioms įmonėms – aktyviau naudotis Pelno mokesčio įstatymo 171 str. nustatyta lengvata.
Klasifikacija skirta visiems, kurie nori įsivertinti, ar jie tikrai vykdo MTEP veiklas ir padės ir valstybės institucijoms įvertinti, ar deklaruota veikla tikrai yra remta moksliniais tyrimais. Iki šiol įmonėms ne visada buvo aišku, ar teisingai sąnaudos priskiriamos MTEP. Labiausiai neaiškiais atvejais, ar veikla gali būti priskiriama MTEP, Vyriausybės nutarime numatyta galimybė pasitelkti ekspertus. Tokias ekspertines išvadas teiks Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.
Tikimasi, kad rekomenduojamas MTEP skirstymas į etapus pagal veiklų pobūdį ir siekiamus rezultatus palengvins MTEP planavimą, finansavimą, vertinimą, atsiras teisinis aiškumas ir tikrumas, padidės besinaudojančiųjų šia mokestine lengvata ir taip bus pasiektas tikslas –palengvinti MTEP išlaidų apskaitą.
Rekomendacijas Švietimo ir mokslo ministerija parengė vykdydama 2011 m. Ministro Pirmininko pavedimą. Dokumento rengimą koordinavo švietimo ir mokslo ministro sudaryta darbo grupė. Į ją įėjo Švietimo ir mokslo ministerijos, Finansų ministerijos, Ūkio ministerijos specialistai, dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atstovai.