• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto Teisės fakultete baigiamos rengti naujos magistrantūros studijų programos teisinį išsilavinimą jau turintiems asmenims. Jos startuos rudenį, kartu su naujais mokslo metais. Apie ją kalbamės su Fakulteto prodekanu doc. dr. Tomu Davuliu.

REKLAMA
REKLAMA

Prodekane, kodėl nuspręsta sukurti naujas studijų programas ir kokios jos?

Apžvelgę Lietuvoje siūlomas teisės studijų programas, pastebėjome tam tikrą specializuotų aukšto kokybinio lygmens studijų trūkumą. Apie poreikį parengti ir perkvalifikuoti aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinčius teisininkus kalba ir mūsų partneriai – advokatų kontoros, teisėsaugos institucijos, verslininkai. Tad manome, kad būtina atsižvelgti į kintančius rinkos poreikius ir pasiūlyti studijuoti naujose pusantrų metų trukmės „Europos Sąjungos verslo teisės“ ir „Baudžiamosios justicijos“ studijų programose.

REKLAMA

Į jas pretenduoti galės tiek teisininko kvalifikacinį laipsnį jau turintys mūsų absolventai, tiek ir teisės mokslų bakalaurai. Čia atsiveria naujos galimybės ir Mykolo Romerio universiteto teisės programų absolventams, kurie iki šiol neturėjo kito studijų Lietuvoje pasirinkimo. Į kiekvieną programą planuojame priimti po 20 – 25 studentus.

REKLAMA
REKLAMA

Kokių dalykų privalomai ir pasirinktinai mokysis Europos Sąjungos verslo teisės studentai?

„Europos Sąjungos verslo teisės“ magistro programoje bus rengiami tarptautinę ir Europos Sąjungos teisę išmanantys specialistai, galintys teikti aukščiausio lygio teisines paslaugas tarptautinio ir nacionalinio verslo subjektams. Studentai studijuos tokius dalykus kaip Europos prievolių teisė, Europos Sąjungos bendrovių teisė, bendrosios rinkos laisvės taikytina teisė ir jurisdikcijų koalizijos, konkurencijos teisė. Studentai galės rinktis ir gilintis į ES Teisingumo Teismo, tarptautinio apmokestinimo, intelektinės nuosavybės, viešųjų pirkimų teisių, teismų jurisprudencijos civilinėse bylose problemas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didelis dėmesys bus skiriamas ir ES finansų teisei, tarptautinės prekybos teisei, finansų ir kapitalo rinkų teisiniam reguliavimui, vartotojų teisių apsaugai. Teorinės studijos su praktiniais užsiėmimais vyks du semestrus, o trečiąjį semestrą studentai rašys magistro darbą, atliks mokslinio tiriamojo darbo praktiką ir laikys baigiamąjį egzaminą.

REKLAMA

Kokios perspektyvos laukia baigusių šias studijas teisininkų?

Tikiu, kad tikrai labai geros. Dažnai sakoma, kad teisininkų parengiama per daug, tačiau, patikėkite, aukštos kvalifikacijos jaunuolių, įvaldžiusių savarankiškos mokslinės analizės įgūdžius labai trūksta. Europos Sąjungos verslo teisės programos absolventai sugebės nacionalinę problemą matyti Europos teisės kontekste, susikoncentruoti ties problemos praktiniais sprendimais. Tokie specialistai labai vertinami bankuose, stambiose kompanijose, advokatūroje.

REKLAMA

Pristatykite antrąją magistrantūros studijų programos kryptį.

Baudžiamosios justicijos mokslus studentai pradės dviem privalomaisiais dalykais: tarptautine ir Europos Sąjungos baudžiamąja teise ir baudžiamosios atsakomybės už atskiras nusikaltimų rūšis studijomis. Rinktis galės iš 6 dalykų, tarp kurių baudžiamoji politika, bausmių skyrimo problemos, teismų jurisprudencija ir tarptautinė teisinė pagalba baudžiamosiose bylose ir kiti.

Antrąjį semestrą būsimieji baudžiamosios justicijos specialistai gilinsis į nusikaltimų kvalifikavimą ir kartu atliks mokslo tiriamąjį darbą, o taip pat studijuos kaltinimą ir gynybą. Be šių privalomųjų dalykų siūlomi dar 6 pasirenkamieji. Studijos baigiamos magistro darbu, mokslinio tiriamojo darbo praktika ir baigiamuoju egzaminu. Baudžiamosios justicijos magistrantūros studijas baigę teisininkai sėkmingai dirbs teismuose, prokuratūroje, advokatūroje. Jie pasižymės magistro analitiniais gebėjimais, gebės ne tik identifikuoti teisėkūros ir teisės taikymo problemas, tačiau ir pasiūlyti jų sprendimo būdus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų