Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip parodė naujausias tyrimas, atliktas Didžiojoje Britanijoje, nepaisant intensyvaus gyvenimo ritmo ir didelio užimtumo, beveik trys ketvirtadaliai tėvų suranda laiko paskaityti savo vaikams.

REKLAMA

Tyrimas atliktas artėjant Pasaulinei knygos dienai, praneša „The Telegraph“. Tyrimo metu buvo apklausti 2 tūkst. tėvų. Išaiškėjo, kad 71 proc. šeimų reguliariai skaito savo vaikams. 67 proc. tėvų ragina savo vaikus paimti mėgstamą knygą į ilgas keliones arba važiuojant viešuoju transportu. Vaikai raginami skaityti ir pertraukų tarp skirtingų veiklų metu (pavyzdžiui, po pamokų laukiant sporto užsiėmimo).

REKLAMA
REKLAMA

„Sunku nusakyti, kaip svarbu skaityti savo vaikui. Knygos pasaulis lavina vaizduotę, skatina kūrybiškumą“, – komentavo psichologė Emma Kenny.

Praėjusį mėnesį organizacija „Booktrust“ taip pat atliko tyrimą, kuris parodė, jog tik 13 proc. tėčių skaito vaikams. Tėčiai teigė nesurandantys jėgų po darbo skaityti savo vaikams, ypač tomis dienomis, kai dirbami viršvalandžiai. Tačiau išaiškėjo, jog dauguma tėčių iš tiesų mano, kad skaitymas yra labiau moteriškas užsiėmimas. Taip pat tyrimas parodė, kad skaitantieji savo vaikams tėvai labiau linkę skaityti dukroms, o ne sūnums. Dukroms teko ilgesnė skaitymo trukmė. Dėl šios priežasties minėta organizacija pradėjo akciją „Skaityk su tėčiu“.

Dar 2011 m. atliktas tyrimas parodė, kad vaikai, kuriems tėvai skaitydavo kasdien arba mažiausiai kartą per savaitę, geriau pasirodydavo per egzaminus.

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų