Vytauto Didžiojo universitete (VDU) 2012 m. liepos 24 – rugpjūčio 17 dienomis vyks užsieniečiams skirti intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, kurie į Kauną sukviečia jaunimą iš viso pasaulio.

„Mūsų krašto kalba ir kultūra patraukli ne tik kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos – jaunimui, bet ir tolesnių šalių žmonėms. Mokytis lietuvių kalbos ir maloniai praleisti mėnesį vasaros kursuose atvyks daugiau nei trisdešimt svečių iš Europos ir net Australijos, Uzbekistano, Kinijos ir Japonijos“, – džiaugiasi VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, Lietuvių kalbos ir kultūros kursų vadovė prof. dr. Ineta Dabašinskienė.

Anot kursų vadovės, tai puiki proga pažinti, pabendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio ir tuo pačiu pramokti užsieniečiams egzotiškai skambančią lietuvių kalbą. Prisitaikant prie skirtingų atvykstančiųjų lietuvių kalbos žinių šiemet, kaip ir kiekvieną vasarą, bus organizuojami įvairių lygių – pradedančiųjų, viduriniojo, pažengusiųjų – lietuvių kalbos kursai.

Pasak prof. dr. I. Dabašinskienės, noro išmokti kalbą ir susipažinti su kultūra vienijami studentai kursų metu turtina žodyną, mokosi lietuvių kalbos gramatikos, dalyvauja diskusijose, daug sužino apie savitą mūsų krašto kultūrą, literatūrą, meną, istoriją ir politiką.

REKLAMA

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto tarptautinių programų vadovė Jurgita Pilypaitytė teigia, kad per mėnesį trunkančius kursus „iš šešiolikos šalių (Čekijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Latvijos, Australijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos, Uzbekistano, Vokietijos) atvyksiantis lietuvių kalbos norintis mokytis jaunimas, aplankys istorines Kauno vietas, muziejus, savaitgaliais keliaus į Vilnių, Trakus, mažąją Lietuvos Šveicariją – Anykščius, Druskininkus, kartu stebės lietuvių krepšininkų ir kitas vietas. Pasilinksminti galės tarptautiniame vakarėlyje su tradicinėmis įvairių kraštų dainomis, šokiais ir valgiais“.

Šie kursai organizuojami keturioliktus metus iš eilės. Šiais metais VDU sulauks 400-ojo kursų dalyvio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų