estijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „estijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „estijos“.

Užsienio šalių ambasadoriai Lietuvoje ragina užtikrinti LGBTQI+ asmenims lygias teises

Trečiadienį minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną, daugiau kaip dvidešimties šalių ambasadoriai Lietuvoje paskelbė pareiškimą, kuriuo ragina užtikrinti LGBTQI+ asmenų lygybę bei įteisinti jų partnerystę. „Palaikome LGBTQI+ bendruomenę ir tikime, kad kiekvienas žmogus, tiek mūsų šalyse, tiek Lietuvoje ar už jų ribų, turi teisę gyventi oriai ir yra verta/-as pagarbos, be diskriminacijos ir smurto.

Estų žvalgyba įvardijo Ukrainos kontrpuolimo datą

Estijos žvalgyba įvardijo tikslią Ukrainos pajėgų kontrpuolimo datą. Anot Estijos gynybos ministerijos Žvalgybos centro vadovo Margo Grosbergo, kontrpuolimas gali prasidėti jau gegužės 9-ąją, tačiau viskas priklausys nuo situacijos fronte bei oro sąlygų, rašo err.ee. M. Grosbergo teigimu, pastaruoju metu susirėmimai tarp Ukrainos ir Rusijos pajėgų vyko rečiau, nes abi pusės taupo amuniciją. Vis dėlto pokyčių artimiausiomis dienomis fronte neturėtų būti.
2023-04-21

„Swedbank“ pablogino Latvijos ir Lietuvos, nepakeitė Estijos BVP raidos šiemet prognozės

Vieną didžiausių Baltijos valstybėse finansų grupę turintis Švedijos „Swedbank“ iki nuosmukio pablogino Latvijos ir Lietuvos ekonomikų raidos šiais metais prognozes, tuo tarpu prognozė Estijai liko nepakeista – nulinis ekonominis augimas. „Swedbank“ ekspertai, pernai spalį pranašavę, jog Lietuvos ekonomika 2023-aisiais neaugs, bet ir nesitrauks, dabar prognozuoja nuosmukį 0,3 procento. Latvijos bendrojo vidaus produkto (BVP) pokyčio šiais metais pakeista iš nulinio į minus 0,9 procento.
2023-01-24

Estijos prezidentės nuotrauka tapo internetu hitu: ar pastebėsite kodėl?

Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid ir Estijos ministrę pirmininkę Kaja Kallas šiomis dienomis galima šmaikščiai pavadinti tikru interneto hitu. Mat šių dviejų politikių nuotrauka, dėvint sportinius batelius prie suknelių, sparčiai plinta įvairiose grupėse.  Nuotraukoje matomos Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas.
2021-02-01

Ministras: latviai eurą priėmė geriau nei tikėtasi

Latvijos gyventojai eurą priėmė geriau negu tikėtasi, ir perėjimas prie bendros ES valiutos buvo labai sėkmingas, pareiškė šalies finansų ministras. Andrio Vilko nuomone, Latvijos patirtis bus labai naudinga Lietuvai. „Matome, kad žmonės iš tikrųjų priėmė eurą ir net geriau negu tikėtasi. Per daug gąsdinome save, kad procesas bus sudėtingas ir žmonėms nauji pinigai nepatiks, bet dabar mes matome, kad procesas įvyko sklandžiai ir žmonės priėmė eurą.
2014-01-14

Lapkritį Lietuvos biržoje elektra pigo ketvirtadaliu

 Po rekordiškai aukštų elektros energijos kainų spalį, praėjusį mėnesį Lietuvos elektros biržoje vidutinė jos kaina nukrito 26,3 procento. Lapkritį ji tesiekė 16,34 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Lietuvoje kainoms kristi dar smarkiau neleido aukštesnė nei įprastai oro temperatūra. „Kai orai atvėsta, įjungiamos termofikacinės elektrinės ir rinkoje atsiranda vietinės energijos pasiūla. Lapkritis buvo šiltesnis nei įprasta, todėl šios elektrinės neveikė pilnu pajėgumu.
2013-12-09

Žemdirbiai pyksta: norime, kad išmokos siektų bent ES vidurkį (papildyta 11:30)

Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai gauna vienas mažiausių tiesioginių išmokų už dirbamą žemės hektarą Europos Sąjungoje (ES). Tačiau bendroje ES ir kaimyninių šalių rinkose jie turi konkuruoti su daug didesnes išmokas gaunančiais šalių senbuvių ūkininkais. Baltijos šalių žemdirbių organizacijos aktyviai kovoja, kad tiesioginės išmokos būtų teisingos ir siektų bent jau ES vidurkį. (Papildyta 11.30 val.

Kino dokumentikos festivalyje triumfavo lietuvių kūrėjai

Rekordinio žiūrovų skaičiaus sulaukęs 9-asis tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) savaitgalį atsisveikino su žiūrovais. Per 11 dienų sostinės „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“ apsilankė daugiau nei 2,7 tūkst. dokumentinio kino gerbėjų, galėjusių pasižiūrėti per 30 rinktinių dokumentinių filmų iš viso pasaulio. VDFF uždarymo metu per konkursinės programos filmų apdovanojimų ceremoniją triumfavo Lietuvos dokumentinio kino kūrėjai.
2012-10-01

Pjauti galvijus ar dar palaukti?

Senka žemdirbių kantrybė: šiemet nesulaukę kasmetinių išmokų už kvotinį pieną, jie užsimena apie protesto mitingą prie Vyriausybės. Pieno gamintojai jaučiasi visiškai užspeisti į kampą – ne tik spaudžiami perdirbėjų, bet ir apgauti Vyriausybės. Ūkininkai buvo maitinami pažadais, kad gaus didesnes išmokas. Tačiau dabar aiškėja, kad tam šių metų biudžete visai nėra pinigų. Jaučiasi apgauti Vyriausybės „Pieno kilogramo supirkimo kaina nukritusi per 30 centų, dėl to ūkio nuostoliai didžiuliai.
2012-09-12

Jau keturioliktą vasarą į VDU renkasi užsieniečiai mokytis lietuvių kalbos

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) 2012 m. liepos 24 – rugpjūčio 17 dienomis vyks užsieniečiams skirti intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, kurie į Kauną sukviečia jaunimą iš viso pasaulio. „Mūsų krašto kalba ir kultūra patraukli ne tik kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos – jaunimui, bet ir tolesnių šalių žmonėms.
2012-07-20
REKLAMA
REKLAMA

Jauniems verslininkams – konsultacijų mėnuo

Verslu besidomintys žmonės ir pradedantys jauni verslininkai visą liepos mėnesį turės galimybę nemokamai užmegzti naudingus kontaktus ir gauti patarimus įvairiais klausimais Vilniuje vykstančiame susitikimų su patyrusiais verslininkais cikle „Startup Nitro Academy“. Kiekvieno susitikimo metu pradedančių verslų – vadinamųjų „startup'ų“ – nariai ir visi kiti, besidomintys verslumo tendencijomis, turės progą bendrauti su būriu patyrusių verslininkų.
2012-07-19

Tyrimas: visavertei vaikų raidai sportas būtinas

Pasaulinės vaikų gynimo dienos proga tarptautinė kompanija „Procter&Gamble“ kviečia atsigręžti į sporto teikiamą naudą augančiai asmenybei. Sportas ugdo vaikų discipliną ir komandinį jausmą, o tai prisideda prie jų gerovės kūrimo. Tokias išvadas pateikė kompanijos užsakymu Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) Socialinių problemų tyrimo centro (SIRC) atliktas „Jaunimo vystymosi per sportą“ tyrimas.
2012-06-01

Spaudos apžvalga: tirpsta ledai, bet ne kaina

Ledų vežimėliai jau išstumti į gatves. Šilta gegužė įsiūbavo prekybą ledais, o kartu – ir įvairias akcijas. Gamintojai į jas įsivelia trumpam, tačiau tikrųjų ledų kainų net ir žaliavai pingant nemažina. Kone visą praėjusią savaitę prekybos centrai ledams negailėjo nuolaidų. „Rimi“ tinklas visiems ledams kainas buvo sumažinęs perpus. Vanduo, glaistas, kone penktadalis augalinių riebalų, pieno milteliai arba regeneruotas pienas.
2012-05-28

Lietuvos komandos nariai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo medalius

Gegužės 3 – 7 d. Ventspilyje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje (BOI – Baltic Olympiad in Informatics) jaunieji Lietuvos informatikai iškovojo 6 medalius. Du sidabro medalius pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokas Andrius Žiūkas (mokyt.
2012-05-08

Lietuvos mokiniai 1-ojoje tarptautinėje muzikos olimpiadoje laimėjo 4 medalius

Taline vykusioje 1-ojoje tarptautinėje muzikos olimpiadoje Lietuvai atstovavę mokiniai laimėjo vieną aukso ir tris bronzos medalius. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Jonė Girdzijauskaitė pelnė aukso medalį. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Ieva Budriūnaitė, Klaipėdos Versmės progimnazijos mokinys Vytautas Jusis, Klaipėdos S.Dacho progimnazijos mokinys Vitalijus Dobrovolskis – bronzos medalius.
2012-05-03

Vėl prasideda Didysis žygis po Baltijos šalis

Įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. Gegužę startuoja „Didysis žygis po Baltijos šalis" 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse.
2012-05-03

Lietuviai negalės dirbti Šveicarijoje be leidimo

Balandžio 18 d. Šveicarija pareiškė, kad darbuotojams iš Rytų Europos šalių, įstojusių į ES 2004 m., ji laikinai atnaujina leidimų atvykti į šalį reikalavimą; šį sprendimą griežtai kritikuoja ES užsienio reikalų vadovė Katerina Ašton (Catherine Ashton). Nuo gegužės 1 d. vadinamosios ES 8 (Čekijos Respublikos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos) piliečiai turės gauti leidimą dirbti Šveicarijoje, savo pareiškime paskelbė jos vyriausybė.
2012-04-20

Kaip parviliosime išeivius grįžti į Lietuvą?

Lietuvoje atliktas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip išeiviai galėtų prisidėti prie šalies vardo garsinimo ir gerovės kūrimo. Bandyta ieškoti atsakymų, kokios priemonės padėtų išlaikyti diasporos (išeivių) ryšius su Lietuva. Kaip vienas pavyzdžių paminėta galimybė suteikti dvigubą pilietybę, bet tokį kelią yra pasirinkusios vos dvi iš aštuonių per tyrimą narstytų valstybių. Bet tyrimo autoriai dėl pasirinktos itin siauros šalių imties taip ir neįrodė šių priemonių veiksmingumo.

A. Lapinskas: kodėl estai gyvena geriau už lietuvius?

“Estija  yra nedidelė Šiaurės Europos šalis prie Baltijos jūros, Vakarų ir Rytų, Šiaurės ir Pietų sankryžoje. Samuelis Huntingtonas laikė, kad Estijos siena yra Vakarų civilizacijos siena, civilizacijų susidūrimo siena. Tai daro Estiją įdomią istorikams, bet nelengvą žmonių gyvenimui“. Taip pradeda savo knygą „Estijos ekonominis stebuklas“ („The Estonian Economic Miracle“) buvęs Estijos premjeras Martas Laaras.

Vilniuje susitiks penkių sostinių policijos vadovai

Antradienį Vilniuje susitiks penkių valstybių sostinių – Talino, Rygos, Helsinkio, Varšuvos ir Vilniaus – policijos vadovai. Tai bus aštuntasis Estijos, Latvijos, Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos sostinių policijos vadovų susitikimas. 2003 m. lapkritį Taline buvo pasirašytas penkių valstybių sostinių policijų bendradarbiavimo protokolas. Tuomet buvo sutarta keistis informacija, teikti pagalbą nusikaltimų prevencijos, išaiškinimo, jų valdymo ir tyrimo tikslais.
titulinis 2012-02-14

Estijos verslininkai Lietuvoje pasigenda skaidrumo

Lietuvoje veiklą vykdančios estiško kapitalo bendrovės mūsų šalyje pasigenda skaidrumo ir pageidauja palankesnės mokestinės bei biurokratinės aplinkos. Tai paaiškėjo atlikus nuomonės tyrimą, kuriame dalyvavo Estijos prekybos rūmų Lietuvoje nariai – estiško kapitalo bendrovės, dirbančios Lietuvos rinkoje. 86 proc. apklaustų bendrovių nurodė, kad Estijos versle ir ekonomikoje skaidrumo lygis yra didesnis nei Lietuvoje.
2012-02-09

Estė K. Kanepi laimėjo WTA turnyrą Australijoje

Brisbene (Australija) vykusį Moterų teniso asociacijos (WTA) turnyrą „Brisbane International“, kurio prizų fondą sudarė 655 tūkst. JAV dolerių, laimėjo 26 metų estė Kaia Kanepi. 34-oji pasaulio raketė šeštadienį finale 6:2, 6:1 įveikė 24-ąją pasaulio raketę 28 metų slovakę Danielą Hantuchovą. Mačas truko 1 val. 14 min. K. Kanepi už pergalę atiteko 110 tūkst. dolerių ir 470 WTA reitingo taškų. Estijos tenisininkė laimėjo antrąjį WTA turnyrą per savo karjerą.
2012-01-07

ES valstybės, taip pat ir Lietuva, kritikuoja C. Ashton darbą

Dvylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių užsienio reikalų ministrai laiške išdėstė nepasitenkinimą baronienės Catherine Ashton kaip pagrindinės ES užsienio reikalų politikės darbu, rašo „telegraph.co.uk“. „The Daily Telegraph“ pavyko pamatyti konfidencialų laišką, kurį pasirašė Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai.
2011-12-24

Neblaiviems vairuotojams – užkardos pasienyje

Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnai antradienį sulaikė du neblaivius jurbarkiškius, pasienyje su Rusija vairavusius automobilius. Iš viso šiemet tokių atvejų visame Lietuvos pasienyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai užfiksavo 159. Prie pat sienos esančiame Šakių rajono Rociškių kaime antradienį VSAT pareigūnai tikrino automobilių vairuotojus ir keleivius, ar šie  pasienio ruože turi privalomus dokumentus. 17 val.
Kriminalai 2011-12-14

Vilniuje koncertavęs E. Johnas atsiprašė už netikusį pasisveikinimą

Penktadienį į Vilnių atvyko užsienio atlikėjas ir kompozitorius Eltonas Johnas. Vienintelio Baltijos šalyse jo surengto koncerto pasiklausyti atvyko ištikimiausi gerbėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Klausytojai į „Siemens“ areną traukė būriais jau nuo 18 valandos. Pats E. Johnas į sostinę atvyko renginio dieną lėktuvu ir buvo nuvežtas tiesiai į „Siemens“ areną.

Japonijoje girdėti dvejonių dėl Visagino AE

Jeigu derybos dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) užtruks, japonai kaip prioritetinius gali pasirinkti kituose pasaulio kraštuose įgyvendinamus projektus.
2011-09-27

Prezidentūroje vyks diskusija apie Baltijos šalių 20-ties metų kelią

Pirmadienį Prezidentūroje Baltijos šalių žmogaus socialinės raidos 2010-2011 metų pranešimo pagrindu rengiama diskusija „Baltijos šalių 20-ties metų kelias“. Studija pasiekė visuomenę tuo metu, kai Lietuva, Latvija ir Estija pažymi trijų Baltijos šalių tarptautinio pripažinimo dvidešimtmetį. Pristatomas žmogaus socialinės raidos pranešimas unikalus daugeliu aspektų.

Savaitgalį – Baltijos šalių ir Latvijos trialo čempionatų V ir IV etapai

Artėja išskirtinis savaitgalis su motociklų bei dviračių trialo sporto meistrais iš Latvijos, Estijos bei Rusijos, teigiama pranešime spaudai. Jau rugsėjo mėn. 10-11 dienomis galėsite susipažinti su intelektualaus sporto varžybomis, kur viskas priklauso nuo gebėjimų techniškai įveikti sudėtingas, specialiai suformuotas bei gamtos natūralias kliūtis. Trialo sporte labai svarbu yra sportininko balansas, įgūdžiai ir susikoncentravimas.
2011-09-07

Panevėžys švenčia 508-ąjį miesto gimtadienį

Rugsėjo 2-4 dienomis Panevėžys švęs 508-ąjį miesto gimtadienį. Šįsyk jis sutaps su kitu dideliu renginiu – rugpjūčio 31-rugsėjo 5 dienomis „Cido“ arenoje vyksiančiu Europos vyrų krepšinio čempionatu. Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje pristatyta gimtadienio renginių programa. Gimtadienį organizuoja Bendruomenių rūmai. „Ši „Aukštaičių suktiniu" pavadinta miesto šventė taps viso Aukštaitijos regiono suvažiavimu, kuriame dalyvaus ir Aukštaitijos kunigaikščiai.
titulinis 2011-09-02

Vilniuje diskutuojama apie krūties vėžio prevenciją

Šeštadienį rengiama tarptautinio Rytų Europos ir Vidurio Azijos krūties vėžio švietimo ir informavimo organizacijų susitikimo konferencija. Skaitomi pranešimai krūties vėžio prevencijos, diagnozės, gydymo bei slaugos klausimais. Žiniomis ir patirtimi dalijasi atstovai iš Rumunijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Estijos, Lietuvos, Gruzijos, kitų šalių.
2011-08-27

Estijos gynybos ministerijoje šaudęs vyras veikė vienas

Vyras, kuris surengė išpuolį Estijos gynybos ministerijoje rugpjūčio 11 dieną, veikė vienas, šeštadienį pranešė šalies prokuratūros atstovai. Motyvai, paskatinę vyrą atidengti ugnį Gynybos ministerijoje, nežinomi. Nusikaltėlio asmenybė nustatyta - tai 57-erių metų juristas Karenas Drambianas, Estijos jungtinės kairiųjų partijos narys. Anksčiau jokių baudžiamųjų nusikaltimų jis nėra įvykdęs, bet su policija reikalų yra turėjęs.
2011-08-13
Į viršų