Jaunimo situacija besidomintys ir savo moksliniu darbu jaunimo problemas norintys padėti spręsti studentai trečius metus iš eilės kviečiami pretenduoti į specialiai jiems įsteigtą „Jaunimo stipendiją“. Geriausio darbo autoriaus laukia 1000 litų.
„Jaunimo problemų sprendimas turėtų būti pagrįstas žinojimu ir faktais. Deja, sprendžiantys jaunimo problemas ne visada spėja su laiku ir neretai jaunimo problemos nėra analizuojamos, tuo labiau moksliniais būdais. „Jaunimo stipendija“ - būdas patiems jaunuoliams prisidėti prie jaunimo problemų sprendimo. Juk patys jauni žmonės geriausia žino, ko jiems reikia ar trūksta, o pasitelkdami naujausius tyrimų metodus gali pasiūlyti kokybiškus sprendimus“, - teigia stipendijos administratoriaus, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.
„Jaunimo stipendijos“ steigėjai pažymi, kad konkursui pateiktos mokslinės įžvalgos turi būti susijusios su jaunimo organizacijomis, jaunimo veikla, jaunimo politika ir būti aktualūs jaunimo situacijos gerinimui. Jaunimo neformalus ugdymas; Jaunimo informavimas; Jaunimo organizacijų pridėtinė vertė – tai trys šiemet prioritetinėmis atrinktos mokslinių darbų temos.
Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė pažymi, kad šias temas šiemet išskirti nuspręsta neatsitiktinai. Būtent jose bene labiausiai trūksta kokybiškais tyrimais paremtų žinių.
„Ne veltui ir viena iš LiJOT veiklos krypčių - žiniomis ir faktais grįsta jaunimo politika. Efektyvus jaunimo politikos įgyvendinimas ir realiai veikiančių modelių kūrimas reikalauja daug specialių žinių, analizės. Lietuvos jaunimo politikai tik daugiau kaip 20 metų. Daugelį procesų būtina ir toliau tobulinti bei atsižvelgti į kylančius naujus iššūkius. „Jaunimo stipendija“ yra puikus įrankis, leidžiantis jaunimą priartinti prie jiems skirtos politikos aktualijų, skatinti domėtis, tyrinėti ir pagaliau siūlyti pakeitimus“, - tvirtina ji.
Savo mokslo institucijos įvertintą darbą į „Jaunimo stipendiją“ pretenduojantys studentai turėtų pateikti iki šių metų rugpjūčio 1 dienos. Konkurse gali dalyvauti tie, kurių magistro darbai apginti ne seniau kaip prieš dvejus metus. Jų darbus vertins fondo „Jauniems“, LiJOT ir LiJOT Alumni suburta speciali vertinimo komisija, į kurią ketinama įtraukti profesionalius tyrimų ekspertus ir konsultantus.
Rengiantieji darbą jaunimo politikos tema gali kreiptis dėl konsultacijų ir pagalbos į „Jauniems“ el. paštu [email protected]. „Jauniems“, LiJOT ir LiJOT Alumni - jaunimo politikos ekspertai ir profesionalai studentams suteiks darbo rašymui reikalingą ir su jaunimo veikla susijusią informaciją, pasidalins savo nuomone ir atsakys į kilusius klausimus.