Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos moksleivius vienijusios ekologinės iniciatyvos „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“ baigiamo koncerto „Būk žalias kaip Ekofanas“ metu išrinkta ekologiškiausia Lietuvos mokykla. Šis garbingas titulas atiteko Plungės rajono Platelių gimnazijai. Per 3 iniciatyvos mėnesius ekologines idėjas bei sveiką gyvenseną simbolizuojantys akcijos personažai – Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas – aplankė daugiau nei 200 mūsų šalies mokyklų.

REKLAMA

„Kuo anksčiau pradėsime ugdyti mažiesiems ekologinius įpročius, skatinti būti draugiškais gamtai, tuo didesnė tikimybė, kad auganti karta neleis sau skęsti plastiko jūroje, rinksis natūralius produktus, daugiau dėmesio skirs aktyviam ir ekologiškam poilsiui, nepirks to, be ko galima išsiversti, – pastebi projekto iniciatorė Kristina Kudžmaitytė. – Dėl to ir gimė ši idėja – Ekofanai keliauvo po mokyklas, vaidino spektaklyje ir savo pavyzdžiu skiepijo vaikams įprotį gyventi ekologiškai. Ir nereikia sakyti, kad ekologija – tai mada, tikriems Ekofanams – tai įprotis, gyvenimo būdas.“

REKLAMA
REKLAMA

Dėl ekologiškiausios Lietuvos mokyklos titulo varžėsi 5 mokyklos iš skirtingų mūsų šalies etnografinių regionų: Dzūkijos regionui atstovavo Vilniaus Žemynos gimnazija, Aukštaitijos – Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla, Suvalkijos – Prienų „Žiburio“ gimnazija, Žemaitijos – Platelių vidurinė mokykla, Mažosios Lietuvos – Nidos vidurinė mokykla. Mokiniai iš šių švietimo įstaigų per 30 min. turėjo surinkti ekologišką namą, papuošti jį rūšiuojamų atliekų elementais  ir viešai pristatyti savo idėją. Didžiausias iššūkis ekologiško namo statytojams buvo sugalvoti gamtai draugišką šio namo apšvietimo būdą. Konkursą laimėjo Plungės rajono Platelių gimnazija.

„Gera, jog organizuojamos štai tokios ekologinės iniciatyvos, skatinančios atsakingesnį visuomenės požiūrį į ekologiją ir socialinę kiekvieno iš mūsų atsakomybę, – sako generalinės projekto rėmėjos UAB „ACME Baltija" direktorius Paulius Paršeliūnas. – Ugdydami mažųjų visuomenės narių sąmoningumą, galime nuveikti kur kas daugiau. Prisidėdami prie šios gražios akcijos, taip pat siekėme atskleisti ir mūsų įmonės vertybes, puoselėjamas daugumos iš mūsų darbuotojų.“

REKLAMA
REKLAMA

Vienos iš projektą palaikančių organizacijų – VšĮ „Ekošviesa“ – vadovas Tadas Ruželė pastebi, kad dauguma gyventojų nori kurti darnią ir saugią ateitį savo vaikams, tačiau mažai yra tokių, kurie savo vaikus mokintų elementarios aplinkosaugos. „Viskas turi prasidėti nuo visuomenės, nes niekas kitas už mus nesutvarkys mus supančios aplinkos. Manau, kad labai nedidelė dalis jaunimo šiandien žino, jog panaudotas energiją taupančias lemputes reikia atiduoti perdirbti, nes priešingu atveju jos kelia pavojų gamtai“, – sako T. Ruželė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų