Gegužę iš senosios Kauno prieplaukos į Kulautuvą ir Zapyškį keleivius pradės plukdyti laivas „Tolstojus“. Balandžio 25 dieną posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba vėl nusprendė finansiškai paremti šį turistų pamėgtą maršrutą. Kaip ir ankstesniais metais, plaukimas Nemuno maršrutu Kaunas-Zapyškis- Kulautuva-Kaunas truks tris valandas, o dar dvi valandas keliautojai pramogaus ir iškylaus Kulautuvoje. Čia jų paslaugoms veiks kavinė, su miesteliu ir atnaujintu miško taku supažindins gidas. Nuo denio bus galima pasigėrėti įspūdingais Nemuno šlaitais bei architektūros paminklais. Dešiniajame Nemuno krante įsikūręs Raudondvaris su Šv.Kūdikėlio Jėzaus bažnyčia ir įspūdingu dvaru, kurį Kauno rajono savivaldybė baigia prikelti naujam gyvenimui. Istorinis Raudondvario dvaras – tai Lietuvos didikų Radvilų, Zabielų, Tiškevičių rezidencija. Grafai Tiškevičiai miestelyje pastatė bažnyčią, kleboniją, įkūrė parką, įrengė oranžeriją.

Kairiajame Nemuno krante pušynuose skendi Kačerginė. Šį miestelį buvo pamėgę net trys lietuvių literatūros klasikai: Jonas Biliūnas, čia parašęs apsakymą „Brisiaus galas“, vaikiškų knygelių autorius Pranas Mašiotas ir sielos ramybės neradęs Vincas Mykolaitis-Putinas.

Iš karto už Kačerginės driekiasi Zapyškis su viena seniausių Lietuvoje Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia. Kiekvieną pavasarį šalia bažnytėlės vyksta respublikinės aitvarų šventės.

REKLAMA

Tarpukario metais tūkstančius poilsiautojų į savo paplūdimius sukviesdavusi Kulautuva šiandien tikisi atgauti kurorto statusą. Vasarą į festivalį „Akacijų alėja“ čia plūsta dainuojamosios poezijos gerbėjai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų