• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras ir buvęs Alytaus meras Vytautas Grigaravičius – ligoninėje. Šią žinią jis pats patvirtino naujienų portalui tv3.lt.

Buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras ir buvęs Alytaus meras Vytautas Grigaravičius – ligoninėje. Šią žinią jis pats patvirtino naujienų portalui tv3.lt.

REKLAMA

Kaip sakė pats V. Grigaravičius, jam trečiadienį buvo atlikta širdies biopsija.

„Jaučiuosi neblogai, laukiu tyrimo atsakymo, kuris bus kitą savaitę. Tuomet ir sužinosime dėl atmetimo reakcijos – yra ar ne“, – kalbėjo buvęs generalinis komisaras.

Pasiteiravus, ar biopsija buvo atliekama profilaktiškai, ar dėl sveikatos pokyčių, V.Grigaravičius teigė, kad ši procedūra jam atliekama karts nuo karto, pagal nustatytą laiką.

„Biopsiją man daro kartas nuo karto. Jau aštuonis mėnesius gyvenu su persodinta širdimi ir vakar man buvo atlikta ketvirtoji biopsija. Ilgainiui jos bus daromos vis rečiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Sukniubo prekybos centre

Primename, kad 2020-aisiais metais V.Grigaravčiius nuvyko į Kauną, kur vieno prekybos centro aikštelėje sukniubo ir atsibudo tik po 45 dienų. Iki

REKLAMA

Lemtingą 2020-ųjų rugsėjo dieną V. Grigaravičius nuvyko į Kauną, kur vieno prekybos centro aikštelėje sukniubo ir atsibudo tik po 45 dienų – iki tol sveikata nesiskundusį vyrą ištiko širdies smūgis.

„Vedžiau aktyvų gyvenimo būdą, sportuodavau kiekvieną rytą, treniruotes darydavau. Jokio skausmo nebuvo, nei prakaito, nei baimės. Jokių įspėjamųjų ženklų. Tiesiog ėjau, pasidarė silpna ir atsijungiau. Pasirodo – buvo trombas ir jis užkimšo pagrindinę širdies aortą ir taip gavosi“, – naujienų portalui tv3.lt yra sakęs V. Grigaravičius.

REKLAMA
REKLAMA

Atsibudęs ligoninėje buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras pamatė, kad jį supa įvairiausi medicininiai aparatai ir suprato, kas įvyko. Po patirto infarkto atsigauti buvo sunku, nes teko mokytis gyventi iš naujo.

„Buvo labai sudėtinga atsigauti, nes negalėjau pats atsisėsti, paimti šaukšto ir šakutės į rankas, atsistoti. Reikėjo visko mokytis iš naujo. Kairė koja dar neklausė. Buvo visokių tokių nuotykių, bet pamažu viskas pasidarė gerai“, – teigė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai sustiprėjo ligoninėje, V. Grigaravičius išvyko į reabilitaciją Kulautuvoje ir ten 21 dieną sportavo bei mokėsi vaikščioti, o iš ten jau stovėdamas savomis kojomis grįžo namo.

Pusantrų metų buvęs policijos pareigūnas gyveno viltimi sulaukti širdies transplantacijos. Visgi per tą laiką teko dar ne kartą grįžti į ligoninę dėl susidariusius infekcijos:

„Kai mane gaivino, man į trachėją įdėjo vamzdelį. Kadangi jis ilgai buvo, jis aptirpo ir atsirado problema – mane pradėjo dusint. Kai greičiau paeidavau ar lipdavau laiptais, trūkdavo oro. Kreipiausi pas medikus ir mane paguldė į ligoninę dar vienai operacijai, kurios metu buvo operuota trachėja, bet dabar viskas gerai“.

REKLAMA

Prireikė naujos širdies

Vos tik pabudęs iš komos V. Grigaravičius pamatė, kad iš jo kūno išvesti įvairūs laideliai ir prie jų prikabinti akumuliatoriai. Jis suprato, kad prie širdies pritvirtinta kraują varinėjanti pompą: „Su ja amžinai negyvensi, todėl buvo laiko klausimas, kada reiks keisti širdį“, – sakė jis.

„Buvo ir nusivylimas, ir sumišimas. Galvoji, kaip ir kodėl čia taip įvyko, bet svarbu, kad dabar viskas gerai būtų“, – apie tuo metu užklupusias emocijas pasakoja V. Grigaravičius.

REKLAMA

Šių metų pradžia buvusiam pareigūnui išties buvo ypatinga – atsirado tinkamas širdies donoras.  Viskas atrodė lyg suplanuota, nes tuo metu, kai jam pranešė šią naujieną, vyras gulėjo ligoninėje dėl kitos priežasties.

„Buvau ligoninėje, nes man supūliavo laidas ir mane paguldė gydymui. Pirmadienį atsiguliau į ligoninę, o antradienį atėjo profesorius ir pasakė, kad yra širdelė. Gavosi lyg viskas būtų suplanuota, bet iš tikrųjų taip nebuvo. Dar turėjo patikrinti visus parametrus, ar atitinka. Viskas tiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo ir džiugu, ir nerimas. Iš vienos pusės smagu, kad viskas gana greitai taip sprendžiasi, nes yra žmonių, kurie po 6 metus širdies laukia, o man čia taip. O iš kitos pusės kirbėjo klausimėlis, ar atsibusi, ar viskas bus gerai“, – dalijosi jis.

Nieko nelaukus jau kitą dieną po tyrimų, sausio 5-ąją, buvo atlikta širdies persodinimo operacija, kuri truko 6 valandas. Laimei, viskas pavyko puikiai ir V. Grigaravičius šiuo metu jaučiasi gerai:

„Dabar aš jaučiuosi normaliai, galiu vaikščioti po palatą, darau pratimus kvėpavimo ir judesių. Tik tiek, kad dabar esu izoliuotas, kad nepasigaučiau infekcijos ar bacilos kokios, nes organizmas dabar yra slopinamas, kad neatmestų širdutės“.

REKLAMA

Vėl galės džiaugtis vienu pomėgiu

Apie širdies persodinimo operaciją V. Grigaravičius savo „Facebook“ pranešė pats, kur džiaugėsi jos sėkme ir dėkojo ne tik gydytojams, bet ir savo artimiesiems. Buvęs policijos pareigūnas atskleidžia, kad šeima jam yra pati brangiausia ir sužinoję, kad atsirado širdies donoras, patys neslėpė džiaugsmo: „Mano užnugaris jie yra, visada su manimi ir už mane“, – šypsojosi.

Jau kitą savaitę V. Grigaravičiaus laukia tyrimai, kurie parodys, ar širdies transplantacija pavyko ir širdis prigijo:

REKLAMA

„Kitą savaitę, jeigu viskas gerai, darys biopsiją ir žiūrės, ar nėra atmetimo reakcijos. Jeigu viskas gerai, važiuosiu į reabilitaciją Druskininkuose ir ten praleisiu 21 dieną, o vėliau grįšiu į Kauno klinikas, kur vėl darys biopsiją ir žiūrės, kaip per tą laiką laikėsi širdutė ir jeigu viskas gerai, galėsiu važiuoti namo".

Po patirto širdies smūgio buvusiam Alytaus merui buvo liepta atsisakyti ir vienos pamėgtos pramogos, kurią, persodinus širdį, jis ir vėl galės lankyti:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš esu labai didelis pirties mėgėjas, bet pirties teko atsisakyti. Nebuvo galima maudytis vonioje, tik duše ir su tik su specialiu vandeniui atspariu dėklu aparatams. Tokie tam tikri ribojimai buvo visą laiką. Gydytojai sakė, kad po širdies persodinimo galėsiu jau apsilankyti pirtyje“, – sakė jis.

 

 

Žmogus ištrūkęs iš mirties gniaužtų, džiaugiasi gyvenimu, o jūs dar tyciojates, turėkite nors saujalią kultūringumo, užteks visiems vietos šioje ašarų pakalneje
Sveikatos Jums ir Jūsų šeimai
Laikykites ,bus gerai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų