naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į pensiją išėjusio karo veterano regėjimą išgelbėjo greita optometristės reakcija, kai dešinėje akyje pastebėjo juodą šešėlį.

Į pensiją išėjusio karo veterano regėjimą išgelbėjo greita optometristės reakcija, kai dešinėje akyje pastebėjo juodą šešėlį.

REKLAMA

Praėjusių metų birželį 68 metų Alanas Licence, kuris tuo metu buvo gydomas dėl abiejų akių kataraktos, ryte dešinėje akyje pastebėjo juodą dėmę. Jis nuskubėjo į akių kliniką ir paprašė apžiūrėti dešinę akį, tačiau medikai nerado jokių problemų.

Laimei, Alanas po prieš šešias savaites atliktos kataraktos operacijos jau buvo užsiregistravęs pas gydytoją tos pačios dienos popietei „Specsavers“ filiale, rašo express.co.uk.

Optometristė Louise atliko įvairius testus, įskaitant optinės koherentinės tomografijos (OCT) skenavimą, kuris leidžia pažvelgti į akis giliau nei kiti skenavimai. Ji iš karto įtarė, kad Alanui gali būti tinklainės atšoka.

Greitai negydoma liga gali visam laikui paveikti žmogaus regėjimą ar net sukelti aklumą. Nepaisant to, jog vyras tą rytą jau lankėsi konsultacijoje, Louise paskambino į akių kliniką, kad Alaną kuo greičiau apžiūrėtų specialistas.

REKLAMA

Kitą dieną šis patvirtino optometristės diagnozę

Alanas sakė: „Buvau visiškai priblokštas, kai mano atšokusios tinklainės nepastebėjo ankstesnio apsilankymo metu ir esu be galo dėkingas Kolčesterio „Specsavers“ komandai už jų kompetenciją ir pasitikėjimą optomestristės diagnoze“.

REKLAMA

Greitai nustačius diagnozę, 1991 ir 2003 m. Persijos įlankos kare tarnavusiam Alanui vos po savaitės buvo atlikta operacija.

Dabar 68 metų vyras nekantrauja tęsti savanorystę Šiaurės Kolčesterio vyrų paramos namuose, kurių tikslas – pagerinti bendruomenės vyrų psichinę sveikatą ir gerovę.

Optometristė Louise pakomentavo: „Jei blogėja regėjimas, į tai reikia žiūrėti rimtai. Ankstyvieji atšokusios tinklainės požymiai yra neryškus matymas, plūdurai akyje, staigūs šviesos blyksniai arba tamsi uždanga, apsunkinanti regėjimą. Jei jaučiate šiuos simptomus, labai svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją.

REKLAMA

Man labai palengvėjo, kad Alanas abu kartus apsilankė tą pačią dieną, o aš ir mano kolegos džiaugiamės, jog jo regėjimas buvo išsaugotas“. NHS išvardija tinklainės atšokos simptomus:

  • regėjimo lauke staiga atsiranda taškai arba linijos arba staiga padidėja jų skaičius,
  • šviesos blyksniai,
  • atsiranda šešėlis arba tamsi uždanga,
  • regėjimas staiga pasidaro neryškus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų