Visuomenė jų nesupranta: kodėl šios mamos nutaria neskiepyti vaikų?

Kai Saros Holdway sūnūs vieną rytą atsibudo išmuštas prakaito, niežtinčiu kūnu ir išbertas, ji nesupanikavo. Greitai užmetusi akį į „gydytoją Google“, ji pasitvirtinto savo įtarimus: jiems tymai. Kiti tėvai būtų nuskuodę pas gydytojus, baimindamiesi baisių komplikacijų, įskaitant plaučių uždegimą, encefalitą ir netgi aklumą. Tačiau ne Sara, rašo dailymail.co.uk.

Ji tiesiog savo sūnums, kuriems tuomet buvo treji ir pusantrų metukų, davė gerti daug skysčių ir šaldė juos su vėsia flanele. Po kelių dienų jos sūnūs pasveiko.

„Jeigu tu maitiniesi sveikai ir vedi sveiką gyvenimo būdą, manau, kad tavo kūnas gali susitvarkyti su daugeliu iššūkių“, – kalbėjo moteris.

Kenksmingi chemikalai

Trisdešimt ketverių metų Sara, gyvenanti Anglijoje, yra viena iš nedaugelio ryžtingų tėvų, kurie atsisakė skiepyti savo vaikus nuo tymų, tuberkuliozės, raudoniukės ir kokliušo.

Moteris mano, kad jos sūnūs užsikrėtė tymais iš vieno vaiko žaidimų centre – šis neseniai buvo paskiepytas nuo tymų ir raudonukės. Šios vakcinos yra gaminamos iš susilpnėjusių, tačiau gyvų virusų, kurios lieka kūne trumpam laikui ir kai kurie tiki, kad gali būti paskleistos į aplinką per kosulį, čiaudulį.

„Niekada nebuvo įrodyta, kad kuri nors iš vakcinų yra visiškai saugi ar efektyvi, tad kodėl turėčiau leisti, kad mano vaikai būtų be reikalo pripumpuoti kenksmingais chemikalais? Tokios ligos kaip poliomielitais ir difterija mūsų šalyje jau seniai išnyko – labiausiai dėl gerų sanitarinių sąlygų, o ne skiepų – aš taip manau. Nesuprantu, kodėl tėvai taip jaudinasi, jog jų vaikai susirgs tymais ar kokliušu – ne taip seniai žmonės tiesiog susirgdavo šitomis ligomis ir pasveikdavo nuo jų“, – kalbėjo Sara.

Persirgo ir kokliušu

Laimei Danielis, kuriam dabar aštuoneri, ir Calenas, kuriam šešeri, pasveiko nuo tymų lengvai. Pernai jų sesės Leksa, kuriai dabar penkiolika, ir Violeta, kuriai dveji, susirgo kokliušu. Sara elgėsi lygiai taip pat, kaip ir su berniukais, susirgusiais tymais.

REKLAMA

Sara tvirtai laikosi savo įsitikinimų, nepaisant kritikos bangos, kurios sulaukia iš sveikatos specialistų, kitų tėvų ir net jos pačios šeimos.

„Mano tėvai man sakė, kad aš „labai kvaila“, mano mama netgi nuėjo taip toli, kad teigė, jog aš „nužudysiu“ savo vaikus. Aš žinojau, kad ji klysta, bet mes tiesiog nustojome apie tai kalbėti“, – kalbėjo ji.

Sara pradėjo abejoti skiepų nauda, kai jos vyriausia dukra turėjo gauti pirmuosius skiepus. Tuomet ji nuėjo į vietinę biblioteką ir skaitydama įvairią literatūrą priėjo išvadą, kad didžioji dalis ligų buvo išnaikinta ne dėl skiepų, o dėl pagerėjusių sanitarinių sąlygų. Ji taip pat išsiaiškino, kad skiepuose yra aliuminio bei mononatrio glutamato. Kalbėdamasi su tėčiu ji išsiaiškino, jog šis ir jo draugai yra sirgę kokliušu, ir visi išgyveno. Taip Sara nutarė savo vaikų neskiepyti.


Rašyti komentarą...
L
Loreta
2017-06-27 20:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas cia gerai surasyta, tik per mazai. Mano mama sirgo daugeliu siu ligu vaikysteje, nors buvo skiepyta. Tokia cia ir apsauga. Susirgti gali visi, ir skiepyti ir nebe. Turbut ligonineje kaikurie nebuvo ir nemate, kas ten vyksta po skiepu. Vaiku kankinimas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų