Vilnietės šiltnamyje – daugiau nei 1 kg sveriantis pomidoras: atskleidė, kaip pavyko

Vilnietės Linos šiltnamyje užaugo tikras pomidoras galiūnas – jis svėrė daugiau nei kilogramą. Moteris juokiasi, kad pomidorai jos šiltnamyje auga patys, tačiau ji sutiko su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti, kaip juos prižiūri.

Neseniai moteris pomidorų augintojus vienijančioje facebooko grupėje pasidalijo nuotrauka, kuri pritraukė nemažai dėmesio, nes ne kiekvieno žmogaus šiltnamyje užauga daugiau nei kilogramą sveriantys pomidorai.

Nuotraukoje matoma, kad pomidoras sveria 1 kg ir 138 gramus.

Lina atskleidė, kad pomidoras hibridinis – pavadinimu „DR7024TS H“. 

Papasakojo, kaip augina pomidorus

Lina pasakoja, kad dalį daigų stengiasi užsiauginti pati. Kai kurie jos pomidorai yra veisliniai, nes vilioja įvairios jų spalvos ir formos, o likusi dalis – hibridiniai, nes jie kur kas atsparesni ligoms ir besikeičiančios aplinkos ir oro sąlygoms, o tai labai aktualu paskutinėmis Lietuvos vasaromis.

„Svarbu žemė, kurioje auga pomidorai, stengiuosi ją pagerinti tiek rudenį augindama sideratus (renkuosi garstyčias), tiek mulčiuodama“, – pasakoja ji.

Šiemet Lina pomidorus sodino ir į naują šiltnamį bei naują žemę, todėl nuspendė trąšų nenaudoti.

„Bet kadangi pomidorai labai „ėdrūs“ ir išsiurbia naudingas medžiagas iš dirvos, po kelių metų ar net sekančiais teks juos ir primaitinti. Trūkstant medžiagų, pomidorai tampa mažiau atsparūs ligoms, aplinkos poveikiui, be to – suprastėja ir skoninės savybės“, – sako Lina.

Moteris sako, kad užpuolus karščiams pomidorus laistydavo kasdien, o esant įprastoms sąlygoms pagal poreikį, atsižvelgdama į dirvą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų