Vilniečių dukrų išskirtinumas keri iki širdies gelmių: fotoaparato blykstės – kasdienybė

Vilnietės Guodos Pareščienės namuose sukasi dvi dukros – 6-erių Gabrielė ir 4-erių Deimantė. Mama džiaugiasi, kad atžalos ne tik talentingos, bet ir žingeidžios, labai imlios bei nuoširdžios. Ir išties, sesės dainuoja, pozuoja prieš kameras ir užsiima begale kitų veiklų.

Dukrų charakteriai labai skirtingi, tačiau jos – neišskiriamos draugės, naujienų portalui tv3.lt sakė G. Pareščienė.

„Deimantė, mūsų mažoji, kaip ją visi vadina, yra saulės spinduliukas – pilna energijos, jai visada viskas gerai, ji pilna pozityvo ir laimės. Gabrielė yra rimtesnė, labiau susikaupusi ir su charakteriu. Jos visą laiką kartu – ar užklasinėje veikloje, ar namuose.“

Scenoje nuo ketverių

Dabar Gabrielę atpažįsta daugelis – ji dažnas svečias scenoje. Būdama dar visai maža, 9 mėnesių, pradėjo lankyti „Yamaha“ muzikos mokyklėlę, o darželyje jos talentą pastebėjo vokalo mokytoja Danutė Umbrasienė.

„Ją pastebėjo 4-erių, nuo tada ji pradėjo lipti į sceną. Dabar ji yra turėjusi daugiau nei 30 pasirodymų įvairiuose konkursuose, miestų ir bendruomenės šventėse, TV projektuose. Muzikinis kelias prasidėjo prieš beveik 3 metus, kai ją pastebėjo darželyje ir nuo tada visur dalyvauja“, – pasakojo mergaičių mama.

Gabrielės pilna visur – ji dainuoja, šoka, dabar susidomėjo piešimu, taip pat lanko dramos užsiėmimus.

„Smagu, kad ji veiklas pradeda ir nemeta, nes jai įdomu viskas – dailė, šokiai, dainavimas. Į ką labiausiai orientuojamės, tai dainavimą. Gabrielė lankė pramoginius šokius, dramą, ją lanko ir dabar. Per karantiną susidomėjo daile. Bei ištisai, karantino metu ar ne, individualios vokalo pamokos du kartus per savaitę yra šventa“, – juokauja G. Pareščienė.

Ant rankų pirštų suskaičiuoti, kiek kartų Gabrielė buvo scenoje, jau nepavyktų. Laimei, scena mergaitei kaip antri namai – baimės vis mažiau. Tačiau atėjus karantinui ir visiems pasirodymams vykstant nuotoliniu būdu, grįžti į sceną lengva nėra.

REKLAMA

„Pastebėjom, kad per tuos pusę metų, kai reikėjo išeiti į sceną, ji šiek tiek jaudinosi ir sakė: „Mama, aš bijau“. Bet tai matėme pas visus vaikus, tai natūralu. Jos vokalo mokytoja sako, kad einant į sceną ji labai susikaupia, įsijungia kažkoks mygtukas, kada ji nieko aplink nemato ir daro tai, ką turi daryti, kaip jai išeina“, – pasakojo mama.

Kone didžiausias iššūkis buvo TV3 projektas „Lietuvos talentai. Supervaikai“, kuriame tuomet dar 5-metė Gabrielė pasiekė finalą. G. Pareščienė juokiasi, kad daugiausiai baimės buvo ne dukrai, o jai pačiai: „Aš turbūt turėjau didesnę baimę, ar 5 metų vaikas sugebės išeiti į eterį ir nepabėgti. Buvo didžiausia baimė, nemiegojau savaitę prieš tai.“

Dirba modelio darbą

Šalia visų Gabrielės talentų – ir modelio darbas, kurį pradėjo būdama vos 2 metų. Jos veidas papuošė daugybę vaikų žurnalų, prekinių ženklų, reklamų. Didelės akys, ilgi plaukai – kaip kameros gali jos nemylėti?

„Ji jau porą metų gauna įvairius mokamus pasiūlymus, filmuojasi reklamose. Agentūros ją samdo, už ką ji gauna pinigėlius, kuriuos meta į taupyklę ir laukia, kada vėl galės. Scenos, kamerų, žmonių ir fotoaparatų ji nebijo, nes prie to pripratusi nuo mažumės ir jai tai smagu.“

Mama sako, kad visus sprendimus, kur dalyvautis, fotografuotis ar filmuotis priima pati Gabrielė, jos kartu tariasi. O jei iš dukros išgirsta „ne“ – reiškia, kad perkalbėti jau nepavyks.

„Mes visada tariamės, visada klausiu ar nori, ar važiuos, ar įdomus produktas. Visada tariamės, su kokia daina važiuosime, kaip rengsimės. Komunikavimas su vaiku visą laiką būna, tikrai nieko nesprendžiu viena, ji pati pasako, kaip nori, nes turi pakankamai griežtą „ne“, kai nenori, tai ir pasako. Jeigu ji pasakys „ne“ – viskas, neperkalbėsi. Visi tą žino ir niekas nebelenda, jei atsisako.“

Tačiau Gabrielė savo pasiekimais nesigiria, kartais nusimena, užėmusi žemesnę vietą, bet į savo pasirodymus žvelgia kritiškai – gal kur nenusišypsojo ar blogai pašoko. Tačiau vienas dalykas, kuo ji itin didžiuojasi – ilgi plaukai.

REKLAMA

„Kuo ji didžiuojasi, tai savo plaukais – čia pagrindinis dalykas, kurį mėgsta ir visiems rodo, vaikšto palaidais plaukais, kai tik gali. Sakė nekirps, bus Auksaplaukė ir augins iki žemės. Mažoji irgi su ilgais plaukais, tai tenka pavargti po vonios, užsiimti džiovinimu“, – juokiasi mama.

Mažoji seka sesers pėdomis

Mažoji Deimantė taip pat neatsilieka nuo sesės – jau greitai įvyks jos debiutas dainavimo konkurse, kartu su sese arba atskirai dalyvauja fotosesijose, filmavimuose, mokosi vaidybos subtilybių.

„Gabrielė yra rimtesnė, diplomatiška ir išlaikyta, tai mažoji yra visiškas spirgas, reiškia labai daug emocijų. Ji ir dainuoja, kartu su Gabriele lanko dramą, kur stato vaikiškus spektaklius. Mažoji kaip fotomodelis ir kartu, ir atskirai fotografuojasi, filmuojasi, agentūros kviečiasi ir ji renka į taupyklę pinigėlius. Jei fotografuojasi kartu, joms būna dar smagiau“, – pasakoja mergaičių mama.

G. Pareščienė juokauja, kad pagal charakterį didesnė žvaigždė Deimantė, kuri prieš kameras ar ant scenos tiesiog pražysta, drąsiai rodo savo emocijas, mėgsta pasimaivyti.

Mergaitės turi begalę veiklų, todėl įdomu, kaip viską spėja. Mama atvira – visa šeima gyvena pagal tvirtą režimą, kuris padeda efektyviai susiplanuoti veiklą bei ugdo dukrų atsakomybę. 

„Turime režimą, jos žino, kada kokia veikla gali būti, 21 valandą vakare einam miegoti, nebent savaitgalį jos gali pasižiūrėti kažkokius filmukus ar projektus ilgiau, iki 22 valandos. Žino ritmą, tvarką ir tai joms yra naudinga – jos žino, kada eina miegoti, kada žaidžia, kada einam užduotėles daryti. Tai lavina jų atsakingumą, laiko planavimo įgūdžius, o savaitgaliai skirti pramogoms, laisvalaikiui, gamtai. Aš pati labai mėgstu susiplanuoti savo dieną, tai, matyt, ir vaikams planavimo įgūdžiai įdiegti“, – atskleidžia G. Pareščienė.

Svarbi šeimos kasdienybės dalis – lavinimas. Moteris teigia, kad išorinis grožis niekad nebuvo pirmoje vietoje, didžiausias prioritetas yra mokslai. Didelis dėmesys dukrų mokslams duoda vaisius – Gabrielė baigia priešmokyklinę klasę, tačiau jos sugebėjimai jau dabar prilygsta pirmokų žinioms. 

REKLAMA

„Pirmoje vietoje pas mus yra mokslai, o tada būreliai ir kitos veiklos. Laikausi nuomonės, kad būreliai reikalingi, jog vaikas pažintų viską – tiek teatrą, tiek dainavimą, filmavimus. Mes nuolat einam į teatrus, spektaklius, parodas, susipažįstame su įvairiomis sritimis. Aš už tai, kad vaikas pamatytų kuo daugiau, pajustų viską pats, išbandytų, susipažintų su daug žmonių ir tada galėtų pasirinkti kelią, kuriuo nori eiti. Nestumiu vien į muziką, dailę ar šokius. Tegul pasibando viską ir bet kokia patirtis jų gyvenime bus naudinga tolimesniame kelyje.“

Dainuoja visur ir visada

Paklausta, ar talentingi ir protingi vaikai – tik tėvų indėlio rezultatas, ar pačių vaikų darbo vaisius, pašnekovė tvirtai teigia – abu dalykai svarbūs vienodai.

„Aš manau, kad 50/50. Gabrielė yra labai imli. Jei nebūtų, tikrai turbūt negalėtų dalyvauti tiek veiklų. Ji puikiai pagauna ritmą, turi gerą atmintį, dėl to ji darželyje deklamuoja įvairius eilėraščius. Ji pati yra imli. Manau, kad yra per pusę, bet jeigu tėvai neįdės užklasinio auklėjimo indėlio, vaikas užges arba nebus motyvuojamas“, – mintimis dalijasi moteris. 

Gali pasirodyti, kad šeimos dienotvarkė perkrauta, tačiau tai netiesa. Šeima gyvena Vilniaus pakraštyje šalia miško, todėl dukros daug laiko praleidžia kieme, kur žiemą apsilanko elniai, aplink ratus suka paukščiai.

„Jos labai mėgsta paukščiukus, gaudyti varlytes ar drugelius – lakstyti su lauko gyvūnėliais, susipažinti su augalais, maudytis prūde ir pūsti muilo burbulus. Jos labai žingeidžios ir imlios“, – džiaugiasi pašnekovė.

Šeimoje yra ritualai, be kurių neapsieinama. Pavyzdžiui, sekmadieniais sesės turškiasi vonioje ir išdykauja su vonios putomis. Jei mergaitės dalyvauja konkursuose, ten taip pat vyksta visa šeima.

Gabrielė jau tvirtai žino, ko nori iš gyvenimo – eis dainininkės pėdomis, o Deimantei galvoje dar kiti dalykai, ji džiaugiasi vaikyste ir nesuka galvos, kas laukia ateityje.

REKLAMA

„Deimantė džiaugiasi gyvenimu, laisve, žaislais ir grynu oru. Džiaugiasi gyvenimu – labai geras pasakymas apie ją. Gabrielė šiai dienai nori gydyti gyvūnėlius ir dainuoti. Nežinau, kaip ji tai įsivaizduoja, bet dainavimą tikrai tęs.“

Kad Gabrielė liks dainavime nieko nestebina – mergaitė dainuoja visur, kur tik gali. Duše, žaisdama, net prieš miegą, kartu su gvardija pliušinių žaislų, rengia įvairius konkursus, kol galiausiai užmiega. 

„Viliuosi, kad abi dukros ras savo laimingą kelią kuriuo norės eiti ateityje pačios, o dabar aš joms tiesiog padėsiu susipažinti su plačiu ir pilnu galimybių pasauliu, nes kiekviena nauja patirtis, kad ir kokia ji būtų yra vaiko, kaip asmenybės kūrimas ir jo pasaulėžiūros formavimas.“


Rašyti komentarą...
F
Fui
2021-06-05 19:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man nėra šlykščiau už liežuvių rodymą
Atsakyti
-2

a
as
2021-06-05 23:31:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gražios mergytės, bet... neturi nerūpestingos vaikystės, visas jų gyvenimas įspraustas į rėmus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų