Prakalbo garsaus Tauragės ketvertuko mama: 1 iš dukrų – tikra vadovė

Rodos, visai neseniai visi džiaugėsi dėl Tauragėje gimusio mergaičių ketvertuko, nors dabar seserims jau 5-eri. Visos mergaitės savaip pašėlę, sukasi kaip vijurkai, o ir išdaigų namuose netrūksta.

Ketvertuko mama Lina Strangienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad kartais dienoje pritrūksta laiko, o viską suspėti pavyksta ne visada, todėl kasdienybėje lydi lėkimas.

Tačiau oteris nesiskundžia – kad ir kokie vaikai būna patrakę ir kiek įvairiausių išdaigų iškrečia, jie yra didžiausias džiaugsmas.

Savaitgalius leidžia kaime

Dienos sesėms Milenai, Lėjai, Luknei ir Lukai eina įprastai kaip ir pačiai Linai – ji sako didelio pokyčio gyvenime dėl karantino nejaučianti, mat nei darbai, nei ugdymo procesas nestoja. Tik progų išvykti pasitaiko mažiau.

„Kaip ir nesijaučia pokytis. Einu į darbą, mergaitės į darželį, tik kad mažiau tų išvykimų. O laisvas laikas mūsų – laukas, žaidimų aikštelės“, – pasakojo Lina.

Mergaitėms be galo patinka darželyje – ten užsiima įvairiausiomis veiklomis, o ir visada noriai į jį keliauja: „Daržely labai patinka, labai noriai eina. Patinka ir piešti, ir darbelius daryti. Dviem labai patinka dainuoti.“

Kad nepraleistų viso laiko tik namuose, kuriuose įsisuka rutina net aplink sukantis keturiems vijurkams, atėjus savaitgaliui šeima keliauja į kaimą. Ten dukros noriai leidžia laiką kieme ir būna su gyvūnais, kuriuos kartais parsitempia ir į vidų.

„Per išeigines visada važiuojam į kaimą. Dabar turim paukščių ten, triušių. Pagrinde leidžiam laiką lauke, darbai sodininkystės dar nelabai prasidėję, tai tik taip. Būna, kad mergaitės triušį net į kambarį parsineša“, – juokiasi mama.

Vasarą kaime šeima keliauja prie upės, tai tampa pramoga visiems, mat keliauti į tolimas keliones neturi galimybių. Tačiau dėl to tikrai nenusimena:

„Mums kelionė yra kai taip nuvažiuojam kur nors į kokią gražią vietą pabūti, vietoj, aplink savo miestą. Kaime netoli yra Jūra, mūsų tekanti upė, už kokių 300 metrų. Jeigu ten nuvažiavę vasarą nueinam prie upės, tai jau mums yra didelė pramoga.“

REKLAMA

Pasitaiko ir „ožiukų“

Paklausta, kaip sekasi sutarti su dukromis, Lina neslepia – pasitaiko visko. Laimei, dažnai kaprizų nepasitaiko, bet turintys vaikų žino, kad tai – neišvengiama gyvenimo dalis.

„Kaprizų, žinoma, yra, kaip ir visiems vaikams. Nėra taip, kad šiaip sau užsikaprizintų, bet yra tų „ožiukų“. Nedaug, bet yra“, – pasakojo L. Strangienė.

Sesėms ne visada pavyksta viską pasidalinti, tuomet ir išlenda „ožiukai“, kaip sako mama, dažniausiai – dėl dalybų. Vienai sesei turint kokį nors žaislą, prisireikia ir kitai, o kartais nepavyksta ir flomasterių pasidalinti, užsireikia tos pačios spalvos vienu metu.

Vis dėlto, mamos teigimu, tvirčiausią charakterį iš visų sesių turi Milena. Ji – tikra vadovė, kuri apsiima visomis dalybomis. Taip pat, kaip taisyklė, kad jos rankose turi būti išmanusis įrenginys, kai tenka proga ką nors pažiūrėti.

„Milena, ji turi vadovauti viskam, dalinti saldainius. Viską dalinti. Ji turi vadovauti. Jeigu telefoną duodu ką nors pažiūrėti, noriu, kad ramiai pabūtų, tai būtinai Milena jį turi laikyti“, – dėstė ketvertuko mama.

Mėgstamiausia veikla – madų demonstravimas

Mergaitės – tikros menininkės, labai mėgstančios piešti. Tiesa, kartais popieriaus lapo neužtenka ir meno kūriniai atsiduria ne tik popieriuje, bet ir ant baldų, kliūna ir namuose esantiems augalams.

„Visko būna. Jeigu paduodi piešti piešimo sąsiuvinį, tai būna, kad piešia šalia, ant stalo, lyg tyčia taip darytų. Ir gėles iškapsto, išrauna, ir gėlių lapai apipaišyti yra su flomasteriais“, – juokiasi L. Strangienė.

Sesės mėgsta pasisukioti ir virtuvėje, ten jos yra tikros šeimininkės. Lina juokiasi, kad negali dukrų palikti vienų ilgesniam laikui, nes būtinai iškrės kokią išdaigą, todėl dažniausiai jas turi stebėti ir nepaleisti iš akių.

„Nuėjusios į virtuvę mėgsta šeimininkauti, kokius makaronus išversti į bliūdą, miltus, tešlas maišyti. Tokių jau jeigu neužmatau, turiu bėgti, žiūrėti. Negali jų ilgiau palikti negu 5 minutėms vienų, jas reikia prižvelgt“, – apie mergaičių išdaigas pasakojo Lina.

REKLAMA

O visų mėgstamiausia veikla – madų demonstravimas. Kaip taisyklė, mergaitės bent kelis kartus per dieną turi persirengti, išsimatuoti savo drabužėlius ir dienos eigoje pakeisti savo įvaizdį.

„Be šansų pas mane palaikyti tvarką, nes va, ką labai labai panos mėgsta, tai išsiversti savo spintą ir rengtis į dieną po kelis kartus.“

Rasti laiko sau sunku

Lina neslepia, kad dienoje kartais pritrūksta valandų ir viską suspėti nelengva. Dienas reikia leisti darbe, o grįžus namuose laukia vaikai ir namų ruošos darbai. Darbus kiek palengvina vyriausiojo sūnaus draugė, kuri stengiasi kiek įmanoma padėti.

„Einu į darbą, kai namie su namų ruoša, tai suprantama, kad nėra to laiko sau. Ryte atsikeliu, išruošiu merginas į darželį, išleidžiu į darželį, atvažiuoja mokyklinis autobusas paimti. Parbėgu, bėgu į dušą, į darbą, iš darbo namo, jau merginos grįžusios.

Ir tada valgio gaminimas, skalbimas, kambarių apsimėtymas ir visa diena. Per išeigines irgi skalbimai, tvarkymaisi, ruošimasis kitai savaitei. Taip ir eina dienos“, – apie kasdienybę pasakojo pašnekovė.

Moteris sako jau įpratusi skubėti, lėkti. Prie to pripratę ir aplinkiniai, todėl suspėjus laiku visiems kyla nuostaba, kaip taip gavosi.

„Žinokit, aš niekada niekur nespėju. Aš visur vėluoju, visur bėgte ir jau, nežinau, turbūt yra įpratę visi. Ir jeigu aš anksčiau arba laiku, tai nustemba“, – juokiasi L. Strangienė.

Dukros nenoriai, bet prisideda prie namų ruošos, kad mamai kiekviena diena būtų lengvesnė. Kartais tenka ir griežčiau kalbėti, bet labiausiai veikia švelnus, gražus paklausimas, kuri padės mamai.

„Jau reikia griežto žodžio arba, va, reikia gražiai, kad kuri bus šaunuolė ir pagelbės mamytei. Tada jau mes visos šaunuolės esam – viena bėga šluoti, kita ką nors kito daryti. Labai mėgsta būti giriamos.“


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2021-05-12 19:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs esat nuostabi,kaip ir jūsų dukrytės.Jums sveikatos,stiprybės ir Dievo palaimos.Bukite laimingos.
Atsakyti
-5

V
Vitalija
2021-05-12 19:24:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs esat nuostabi,kaip ir jūsų dukrytės.Jums sveikatos,stiprybės ir Dievo palaimos.Būkyte visos laimingos
Atsakyti
-6

V
Vitalija
2021-05-12 19:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs esat nuostabi,kaip ir jūsų dukrytės.Jums sveikatos,stiprybės ir Dievo palaimos.Būkyte visos laimingos
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų