Veiklos, kurios padės sustiprinti ryšį su vaikais

Nedaugelis tėvų savo vaikams skiria pakankamai dėmesio ir laiko. Tai lyg ir suprantama – vieni dirba, kiti – mokosi arba lanko darželį. Todėl labai svarbu, kad poilsis su atžala būtų kaip galima molonesnis ir patrauklesnis. Net ir paprasti pasisėdėjimai vakarais visai šeima gali būti labai naudingi – jie padės sustiprinti tarpusavio santykius, suartins, leis geriau vieniems kitus pažinti.

Šeimyninė vakarienė

Be maisto neapsieina nė viena diena. Paprastai mamytės sugaišta daug laiko, kad suplanuotų, kada ir ką patiekti, viską supirktų ir pagamintų. Užtrunka visai tai mažiausiai 40 minučių, o jeigu ant nosies šventės – nuo 3 valandų. Kai kuriuos darbus galima nudirbti kartu su vaiku: paprašyk jo pagalbos, pasiūlyk padėti gaminti valgį arba papuošti stalą (žinoma, reikės atsižvelgti į mažylio amžių ir realias galimybes). Jeigu jis vyresnis, pasitark, ką gaminsite vakarienei.

Būtų labai gerai, jeigu vakarieniautumėte visi kartu prie to paties stalo. Galima aptarti malonias dienos naujienas (negatyviomis pasidalinsite vėliau), patiekalų skonį. Tegul šeimyninė vakarienė tampa tradicija, o bendras stalas – šeimos susibūrimo ir bendravimo vieta. Televizorių patartina išjungti – juk pažiūrėti jį galėsite ir kitu metu.

REKLAMA

Šeimos karalystė

Vaikai labai mėgsta pasakas. Neabejotinai pastebėjai, kad daugelyje iš jų minima kokia nors karalystė. Bent valandai susikurkite tokią ir namuose. Galite pasitarti ir pasiskirstyti vaidmenis, arba leisti vaikui, kad jis nuspręstų, kas ir ką vaidins. Jeigu nusprendei šią privilegiją suteikti mažyliui, gali sužinoti apie savo vaikutį daug naujų dalykų.

Kiekvienas pasakų karalystės veikėjas turi įgarsinti savo veiksmus ir pojūčius. Jeigu viską kontroliuoja vaikas  (karalius arba karalienė), skaityk „tarp eilučių“. Išanalizuok jo žodžius: ko vaikui trūksta šeimoje, kur palikta auklėjimo spraga, dėl kokio jūsų elgesio pyksta mažylis. Žaidimai padeda išlieti tavo atžalai negatyvias emocijas ir lavinti gebėjimus.

Bendras pasakojimas

Pasidarykite pramogą ir visi kartu kurkite pasaką (ar tiesiog pasakojimą). Vienas pradeda, kitas turi tęsti mintį. Žinoma, pasakojimas labai priklausys nuo vaikučio amžiaus. Tokiam poilsiui galima skirti iki pusės valandos – ilgiau tęsti nėra prasmės, nes vaikai greitai pavargsta ir jiems tokia veikla gali atsibosti.Išanalizuok, kaip ir ką pasakoja mažylis – gali būti, kad jo pasaulėžiūrą reikia šiek tiek pakoreguoti. Tokie bendri pasakojimai yra labai naudingi – vaikui lengviau priimti kai kurias gyvenimiškas tiesas ir įsisavinti žinias.

Kūrybiškas vakaras

Bet kokia kūryba sukelia mums pačius subtiliausius jausmus. Kurdami visi bendrai jūs galėsite susitapatinti vieni su kitais, geriau suprasti emocijas. Jeigu vaikutis mažas, jis gali būti arba pagalbininku, arba kūrybos ideologu. Jeigu vyresnis – tegul kuria kartu su visais.

Paįvairinkite šeimyninį vakarą: sudėliokite dėlionę (nebūtinai įprastinę – tiks makaronai, sagos, kiti smulkūs daikteliai), darykite aplikacijas (tiks ir popierius, ir kruopos, sėklos, lapai, smulkūs karoliukai ir panašiai), vaiko kambario papuošimus, lipinkite (iš plastelino, sūrios tešlos, molio, modelino)... Kiek viskas užtruks – priklausys tik nuo jūsų pačių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų