REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie aukštą kraujospūdį dažnai nesusimąstome, kol nepajaučiame jokių simptomų. Aukštas kraujo spaudimas tampa ne vieno sveikatos sutrikimo priežastimi, bet, laimei, vienas gėrimas gali padėti jį sumažinti.

Apie aukštą kraujospūdį dažnai nesusimąstome, kol nepajaučiame jokių simptomų. Aukštas kraujo spaudimas tampa ne vieno sveikatos sutrikimo priežastimi, bet, laimei, vienas gėrimas gali padėti jį sumažinti.

REKLAMA

Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, gali žaloti jūsų kūną metų metus, kol galiausiai pasireiškia simptomai. Jei jūsų kraujo spaudimas staiga pakyla arba laikosi pakilęs ilgą laika, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Keiskite mitybą

Nekontroliuojamas aukštas kraujo spaudimas padidina insulto, širdies ligų, infarkto ir inkstų nepakankamumo riziką, rašo mirror.co.uk.

Gydymas ir gyvensenos pokyčiai gali padėti kontroliuoti aukšta kraujospūdį ir sumažinti gyvybei pavojingų komplikacijų riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Maistas ir sveika mityba visada yra svarbiausi faktoriai, padedantys kovoti su aukštu kraujospūdžiu, tačiau viena daržovė ir iš jos pagamintos sultys efektyviai padeda mažinti kraujospūdžio rodiklius.

REKLAMA

Mitybos pokyčiai yra patikrintas būdas, padedantis kovoti su daugeliu sveikatos problemų, įskaitant ir aukšto kraujospūdžio reguliavimą. Šie pokyčiai taip pat gali padėti numesti svorio ir sumažinti širdies ligų bei insulto riziką.

Padės salierai ir jų sultys

Manoma, kad vienas junginys, esantis salieruose, atsakingas už kraujospūdžio mažinimą – tai fitocheminis ftaladas. Yra įrodymų, kad kaip ekstraktas, šis junginys gali atpalaiduoti audinius arterijų sienelėse, o tai leidžia pratekėti didesniam kiekiui kraujo.

Nitritai, taip pat randami salieruose, yra naudingi dėl panašių priežasčių. „National Library of Medicine“ paskelbtame tyrime buvo tirta, kaip salierų sultys koreguoja vyresnio amžiaus vyrų kraujospūdį.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavo 74-erių vyras, kentęs nuo hipertenzijos, kuriam buvo atliktos operacijos, tačiau tuo pačiu jis šešis mėnesius kasdien gėrė salierų sultis. Tyrėjai pastebėjo, kad žymiai pagerėjo jo kraujospūdžio rodmenys.

Tyrime padaryta išvada, kad salierai ir salierų sultys gali būti naudojami hipertenzijos gydymui, nes paciento organizmas „reagavo tinkamai“.

Pasakė, ko atsisakyti

Jei jūsų kraujospūdis per aukštas, iš savo mitybos raciono išbraukite šiuos produktus:

  • Sūrus maistas;
  • Daug cukraus turintis maistas;
  • Raudona mėsa;
  • Saldūs gėrimai;
  • Alkoholis;
  • Sotieji riebalai;
  • Perdirbti ir iš anksto paruošti maisto produktai;
  • Padažai.

 

Jau kelintą kartą pastebiu, kad straisniai neužbaigti. Kam tada apskritai rašyti?
Man VODKE padeda del auksto kraujospudzio. Isgeri--nukrinta spaudimas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų