naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu Lietuvos vaistinėse gyventojams sunkiai pavyksta rasti bei nusipirkti gydytojų išrašytų vaistų. Sudėtingiausia rasti – antibiotikų. Kol vieni suka galvas, kur ligai gydyti įsigyti reikiamų vaistų, e. sveikatos elektroninėje prekyboje vaistais jų galima įsigyti tik dideliais kiekiais. Būtent taip nutiko ir vilniečiui Jonui (tikrasis vardas ir pavardė žinomi, – aut. past.).

Pastaruoju metu Lietuvos vaistinėse gyventojams sunkiai pavyksta rasti bei nusipirkti gydytojų išrašytų vaistų. Sudėtingiausia rasti – antibiotikų. Kol vieni suka galvas, kur ligai gydyti įsigyti reikiamų vaistų, e. sveikatos elektroninėje prekyboje vaistais jų galima įsigyti tik dideliais kiekiais. Būtent taip nutiko ir vilniečiui Jonui (tikrasis vardas ir pavardė žinomi, – aut. past.).

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt redakcijai Jonas pasakojo, kad fizinėse vaistinėse ieškodamas receptinio vaisto „Ciloxan“ savo sergančiam vaikui, liko nieko nepešęs.

„Nusprendžiau juos įsigyti per e. sveikatą. Garsioji e. sveikata mane nukreipė į „Camelios“ vaistinę, kur man siūlo įsigyti 40 dozių akių lašų. Jūs gal juokaujat?

40 dozių vaisto po 40 lašų – galėčiau visą armiją išlašinti po sprogimų. Kaina smagi – 217 eurų ir dar reikia įsipareigoti, kad apmokėsi!“, – juokėsi jis.

REKLAMA

Įvyko klaida

UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė teigia, kad šiuo metu receptinio vaisto „Ciloxan“ galima įsigyti didžiojoje dalyje „Camelia“ vaistinių. Šį vaistą, anot jos, galima įsigyti ir fizinėje vaistinėje, ir internetu.

REKLAMA

Norint įsigyti šį receptinį vaistą internetu, asmuo turėtų prisijungti prie e. sveikatos sistemos ir atlikti tolimesnius žingsnius. Pasiteiravus, kaip taip galėjo nutikti, kad internetinėje prekyboje vaistais vyrui buvo galima įsigyti tik 40 vaisto dozių, A. Budrikienė patikina, kad įvyko paprasčiausia klaida. 

Šiuo atveju buvo klaidingai išrašytas receptas ir jame buvo nurodytas 40 dozių kiekis. Gydytojas, išrašydamas receptą, į atitinkamą recepto laukelį, kuriame nurodomas galutinis vienetų ar pakuočių kiekis, įveda duomenis, kuriuos esveikata.lt mūsų sistemai ir pateikia.

REKLAMA

Todėl šioje situacijoje asmuo ir matė pasiūlymą įsigyti 40 dozių receptinio vaisto, nes gydytojas nesilaikė receptų išrašymo taisyklių ir sistemoje atsirado netikslumų. Tokiais atvejais mes visada padedame Registrų Centrui identifikuoti šias situacijas, kad jie atitinkamai informuotų gydytojus bei atitinkamai tobulintų ESPBI sistemą“, – teigia UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė.

Pašnekovė taip pat primena, kad pacientas, norėdamas įsigyti receptinius vaistus internetu, turi prisijungti prie savo esveikata.lt paskyros ir pasirinkti funkciją „Įsigyti vaistus internetu“ bei sekti kitus nurodymus:

REKLAMA
REKLAMA

Šiame lauke jis gali pasirinkti gydytojo išrašytą receptą, kurio pagrindu ir norėtų įsigyti atitinkamų medikamentų. Pacientas gauna pasiūlymą iš vaistinių ir jis gali pasirinkti, kurioje vaistinėje tų vaistų įsigyti. Sistema automatiškai nukreipia į pasirinktos vaistinės elektroninę vaistinę, kad vartotojas galėtų užbaigti užsakymą.

„Camelia“ elektroninėje vaistinėje baigdamas užsakymą pacientas gali pasirinkti, ar nori mokėti iš karto, ar mokės atsiimant prekes. Taip pat yra suteikiama galimybė pasirinkti ir atsiėmimą norimoje „Camelia“ vaistinėje arba gauti užsakytus vaistus tiesiai į namus.

REKLAMA

Užsakymas yra galutinai patvirtinamas po farmacinės paslaugos suteikimo, kuri yra būtina įsigyjant receptinius ir nereceptinius vaistinius preparatus nuotoliniu būdu.“

Be to, nors pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodė pasipiktinusių gyventojų nusiskundimai dėl receptinių vaistų trūkumo, A. Budrikienė tikina, kad „Camelia“ vaistinių tinklas stengiasi kuo operatyviau reaguoti į iškilusias bėdas.

„Kaip ir visi kiti rinkos dalyviai, „Camelia“ vaistinių tinklas kartais susiduria su prekių trūkumu. Detalizuoti konkrečius atvejus yra sudėtinga, nes situacija greitai kinta ir trūkstamų vaistų tiekimą stengiamės kiek įmanoma greičiau atnaujinti.

REKLAMA

Vaistininkai stengiasi pasiūlyti analogiškus, tinkamiausius preparatus bei suteikti farmacinę paslaugą“, – sako moteris.

Pastebi vaistų trūkumą

Panašiai anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo ir vilnietė Rasa (tikrasis vardas ir pavardė žinomi, – aut. past.). Moteris skundėsi, kad pastaruoju metu vaistų 7-erių metų sūnui paieškos tampa nemažu iššūkiu.

„Ieškojome antibiotikų „Amoksiklav“ vaikui, šią savaitę reikėjo apvažiuoti daug vaistinių, kol pagaliau vieno tinklo vaistinėje turėjo, ko reikėjo. Prieš mėnesį tas pats buvo su akių lašais „Tobrin“, kurie turi antibiotikų. Irgi užėjus į kelias vaistines pasakė, kad jau kuris laikas netiekia šio vaisto“, – kalbėjo tą kartą ji.

REKLAMA
REKLAMA

Rasa pasakojo, kad dabar neretai nutinka taip, kad gydytojai išrašo vaistus, o vaistinėse jų tiesiog nėra. „Kai gydytojai paskambinau ir pasakiau, kad nerandam antibiotiku tabletėmis, kuriuos ji išrašė, tai ji irgi neslėpė pasipiktinimo, jog dabar dažnai taip nutinka su vaistais“, – sakė vilnietė. 

Socialiniuose tinkluose gausu ir kitų panašių istorijų, kai gauti reikiamų vaistų neįmanoma, o tėvai jau prabyla apie tai, kad reiktų pradėti dalintis vaistais.

REKLAMA

Gydytojai: sukamės, kaip išmanom

Naujienų portalui tv3.lt šeimos gydytoja Rasa Isevičienė anksčiau su apmaudu patvirtino, kad toks chaosas dėl trūkstamų vaistų jau tęsiasi kurį laiką, bet dabar situacija yra ypač sudėtinga.

„Sukamės, kaip išmanom, bet vaistų tikrai trūksta. Tai apsunkina tiek darbą, tiek gydymą. Tokia situacija jau yra ne viena savaitė ir ne vienas mėnuo, kad vaistų tiekimas stringa“, – sakė ji. 

Pašnekovė pasakojo, kad jau ne vieną mėnesį išrašydami vaistą gydytojai turi sistemoje patikrinti, ar tų vaistų tikrai yra.

REKLAMA

„Deja, bet naudojamos sistemos irgi ne visada rodo teisingą informaciją, nes viskas labai greitai keičiasi. Situacija sudėtinga, ypač kas susiję su vaikų gydymu. Tikrai pasitaiko, kad išrašome receptą, nes vakar dar to vaisto buvo, o kitą dieną tėvai skambina ir sako, kad visame mieste to vaisto jau nėra. Tokiu atveju dažniausiai žmogus net nesiregistruoja papildomai, o gydytojai jau ne savo darbo metu receptus perrašinėja, tikriname kiekvieną vaistą“, – situaciją komentavo R. Isevičienė.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, ypač liūdna, kad nėra vaikams reikalingų antibiotikų ir gydymą tenka pradėti nuo stipresnio veikimo vaistų:

„Daug metų mokėmės antibiotikų terapijos principų, kad reiktų pradėti nuo siauriausio veikimo spektro veikimo ir vėliau stiprinti, bet dabar nebegalime tuo remtis. Taigi dažnai būna taip, kad antibiotiko, kuriuo turėtu pradėti gydymą, nėra, tada imame platesnio veikimo spektro antibiotiką, kas vaikui tikrai nėra naudinga, bet neturime kito pasirinkimo.“ 

Visą straipsnį skaitykite čia.

Tai gal jau atėjo laikas paklausi paties Dulkio ir Pišės jei Dulkys nepajėgus atsakyti, kas čia su tais vaistais darosi? Kad vaistų nėra Kinijos blokados ir taip daug maž visiems aišku, bet ką jie daryti ruošiasi? Problema tai didelė ir ji vis gilės.
I lenkija vaziuokit vaistu.
Kaip visada kokia valdžia tokį ir vaistai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų