naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Vaikų tėvas nusprendė pakeisti lytį ir tapti mama: žmona pasakė, ką mano (nuotr. facebook.com)

Moteris, kurios vyras, pakeitęs lytį, tapo jos žmona, tvirtina, kad yra „laimingesnė nei bet kada anksčiau“, tačiau pripažįsta, kad matė perspėjančių ženklų, įskaitant vyro pomėgį rengtis jos drabužiais.

5

Moteris, kurios vyras, pakeitęs lytį, tapo jos žmona, tvirtina, kad yra „laimingesnė nei bet kada anksčiau“, tačiau pripažįsta, kad matė perspėjančių ženklų, įskaitant vyro pomėgį rengtis jos drabužiais.

REKLAMA

2019 metų gruodžio mėnesį po „tris dienas trukusio panikos priepuolio“ 36-ių Tea-Lynn Van Dyk iš Ontario, Kanados, pirmą kartą savo 35-ių žmonai Gabrielle Van Dyk ir dviem dukterims prisipažino, kad yra translytis.

Jų jauniausia dukra, 6 metų Adelaidė, iškart apsidžiaugė turėsianti dvi mamas ir net pataisydavo giminaičius, kai jie ne taip „mamą“ pavadindavo.

7-erių Arijai prireikė maždaug dviejų savaičių, kad suvoktų ir pripažintų pasikeitimą, nes ji buvo labai susirūpinusi, kai Tea-Lynn išvyko ir jo nebuvo šalia, rašo dailymail.co.uk.

REKLAMA

Vaikai turi dvi mamas

„Jos žino, kad tai jautri tema ir mes nekalbėjome apie tai daug nuo tada, kai pirmą kartą joms pasakėme, gyvenimas tęsiasi. Dabar aš esu mama ir Gabrielė yra mama. Adelaidė mane palaikė  nuo pat pirmos dienos. Ji yra toks žmogus, kad, jei kas nors užgauliotų mane gatvėje, tiesiai į akis atrėžtų. Man užteko jai pasakyti, kad niekur nedingsiu ir kad ją visada mylėsiu. Ji tiesiog nuostabi“.

REKLAMA

Gabrielė vyro prisipažinimą sutiko ramiai ir pasiūlė kreiptis į psichoterapeutą, kad šis padėtų pereinamuoju laikotarpiu. Jos ramus požiūris ir nulėmė tai, kad pora tebėra kartu. 

„Kai pirmą kartą jai pasakiau, maniau, kad mane paliks, maniau, kad skirsimės, nes kai kuriems žmonėms tai yra nepakeliama. Negalėčiau įsivaizduoti savo gyvenimo be jos. Dabar jaučiu, kad galiu ją mylėti beprotiškai. Jaučiu, kad pagaliau tarp mūsų nėra jokių kliūčių“, − aiškino Tea-Lynn.

REKLAMA

Buvo perspėjančių ženklų

Tačiau Gabrielė teigia, kad buvo keletas ženklų, rodančių, kad jos vyras norėjo išreikšti save kitaip, įskaitant ir tai, kai jis prisipažino rengęsis rengėsi Gabrielės rūbais.

„Ji man buvo užsiminusi, kad apsirengia kai kuriais mano drabužiais, todėl tai nebuvo visiškai netikėta. Kai ji pirmą kartą man prisipažino, aš sau pasakiau „gerai, pasikalbėkime apie tai ir pažiūrėkime, kas iš to išeis“. Jai vis dar patinka tie patys dalykai, ji juokiasi iš tų pačių anekdotų, todėl, mano galva, ji vis dar yra tas pats žmogus ir nesvarbu, kad ji rengiasi moteriškai ar keičia savo vardą“, − sako Gabrielė.

REKLAMA
REKLAMA

Tea-Lynn hormonų terapiją pradėjo 2020 metų balandžio mėnesį, pasitarusi su gydytoju ir pasikalbėjusi su terapeutu apie savo jausmus ir patirtį. Ji taip pat kreipėsi į savo šeimą ir draugus, kurie iš esmės palaikė.

„Esu tokia palaiminta ir laiminga, kad mano gyvenime yra žmonių, kurie pripažįsta šį perėjimą, tai, kad aš suvokiu savo laimę ir jie džiaugiasi dėl manęs“, − aiškino Tea-Lynn.

„Aš turėjau nutraukti ryšius su šeimomis, kurios manęs nepalaikė, praradau keletą draugų, tačiau apskritai mano perėjimas buvo be galo kupinas meilės ir palaikymo ir aš esu labai dėkinga“, − sakė Tea-Lynn.

REKLAMA

„Tapusi moterimi, jaučiuosi daug laimingesnė. Fiziniai pokyčiai buvo nuostabūs, tačiau atėjo ir tam tikras psichologinis aiškumas. Prieš tai tvyrojo sumišimas, liūdesys ir depresija, o pradėjus vartoti  šiuos hormonus, tai praėjo. Per pastaruosius 16 mėnesių aš juokiausi iki ašarų dažniau nei per visus 35 metus. Nuostabu pagaliau jaustis užtikrintai“.

„Žinau, kad visiems smalsu sužinoti apie mano operaciją, bet man atrodo, kad tai būtų tas pat, jei prieičiau prie vyro gatvėje ir paklausčiau, ar jis apipjaustytas – juk tai visai ne mano reikalas. Jei nesate mano gydytojas ar sekso partneris, tai  kodėl jums turėtų rūpėti, kokios operacijos man atliktos ar neatliktos. Chirurgija nepadaro translytės moters tikresne moterimi, kuri ir taip jaučiasi ja esanti“, − aiškino Tea-Lynn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų