Vaiko vardas įžiebė karą šeimoje: mama jausmus išliejo viešai

Visi gerai žinome, kad rinkdamiesi vaiko vardą niekaip neįtiksime visiems. Renkant savo vaikui vardą apie kitų nuomonę galvoti nereikėtų. Viskas priklauso nuo vaiko mamos ir tėčio. Visgi, daugeliui tėvų sunku nekreipti dėmesio į iš aplinkinių girdimą kritiką dėl vaiko vardo, ypač jei ją išsako patys artimiausi žmonės.

Paprastai dauguma tėvų daugybę laiko praleidžia rinkdami patį gražiausią vardą savo atžalai. Todėl jei artimas šeimos narys ar draugas jį sukritikuoja, gali būti skaudu. Dar blogiau – jei tas žmogus nusimintų ar supyktų, ką darytumėte tuomet? Įsivaizduokite, kaip jautėsi viena būsima mama, kuri šiais metais per Kalėdas su savo šeima nesusitiks, nebent sutiktų pakeisti dukros vardą.

Būsima mama (27) su savo 25 metų amžiaus partneriu sausio mėnesį turėtų susilaukti mergytės. Jie planuoja naujagimę pavadinti Romelia, tačiau šeimos nariai tokiam pasirinkimui kategoriškai nepritaria.

„Reddit“ moteris aiškina: „Mes ją pavadinsime Romelia – tai dviejų mūsų šeimose buvusių vardų – Romanos ir Kamelijos – derinys. Iš pradžių nerimavome, kad vardas gali atrodyti „išgalvotas“, bet atidžiau pasidomėję išsiaiškinome, kad tai – tikras itališkas vardas. Nei aš, nei mano partneris nesame italų kilmės, bet juk dabar daugelis itališko kraujo visai neturinčių žmonių savo dukras vadina Izabela, Lučija, Alesija, Luna ir pan. Todėl mums neatrodo, kad darome kažką labai neįprasto, rašoma mirror.co.uk

Mano tėvams šis vardas patiko, nes Kamelija yra mano močiutės iš mamos pusės vardas – jos netekome prieš dvejus metus ir vis dar labai jos pasiilgstame. Ji buvo pati šilčiausia, linksmiausia ir rūpestingiausia moteris, kokią pažinojome, o taip pat ir labai protinga – ji mokėjo daugybe muzikos instrumentų, kai kurių jų pavadinimų aš net neatsimenu – jie buvo iš Afrikos ir Azijos, egzotiški. Ji labai domėjosi geologija vietos karjeruose ir kas keletą mėnesių skaitydavo pranešimus apie savo tyrimus vietos bendruomenei.

REKLAMA

Romana buvo mano partnerio pusseserės vardas – ji būdama dar maža mirė nuo vėžio, bet buvo labai šelmiškas ir linksmas vaikas. Visi ją mylėjome ir vis dar mylime.“

Tačiau moters sesuo tokiam vardo pasirinkimui prieštarauja – ji sako, kad mergaitei reikia modernesnio vardo.

Moteris pridūrė: „Tačiau mano sesuo yra nusiteikusi priešiškai – ji sako, kad nereikia mergaitės vadinti „pagal mirusius žmones, kurių ji niekada nematė“. Šita jos frazė mane privertė pravirkti iš pykčio, kai tik ją išgirdau. Ji taip pat sako, kad šitas vardas skamba senamadiškai ir kad jai reikia modernesnio vardo, jei nori pritapti prie kitų vaikų mokykloje – kitaip gali būti, kad iš jos šaipysis.

Kai seseriai pasakiau, kad savo sprendimo dėl vardo nekeisiu, ir kad visai nėra ko šaipytis iš tokio vardo, ji pradėjo šaukti, kad aš jai ne sesuo, kad negerbiu mūsų šeimos, nes pasirinkau vardą, priklausiusį žmogui iš mano partnerio šeimos, ir kad kai ji pamatys mano dukrą, ją apspjaus.

Stengiausi apriboti kontaktus su savo seserimi, ypač nėštumui artėjant link pabaigos, bet tai buvo sunku, nes ji kasdien man skambina. Mano partneris kartą atsiliepė į vieną jos skambučių – ji norėjo pasakyti, kad pasitikrinčiau elektroninį paštą. Taip ir padariau – ji buvo man atsiuntusi sąrašą vardų, kuriuos turėčiau „rimtai apsvarstyti“ – pavyzdžiui, Raili, Keili, Luna, Emersin, Harper. Į jos laišką nekreipiau dėmesio ir toliau neatsiliepinėjau į jos skambučius.

Mano sesuo pati sau diagnozavo lėtinį nuovargio sindromą ir, jos manymu, dėl to jai buvo atleistina už tuo siaubingus dalykus, kuriuos ji man pasakė – apie tai, kad apspjautų mano dukrą. Mano tėvai pasakoja, kad sesers teigimu aš ją apleidau – ji patiria daug streso ir verkia, o kiti šeimos nariai nori man neleisti prisijungti prie Kalėdų vaizdo skambučio, nes keliu „dramas“. Nerimauju, kad mano mergaitės vardas pakenkė mano sesers sveikatai – nors aš nemanau, kad tai mano kaltė, kiti šeimos nariai su manimi elgiasi taip, lyg dėl visko kalta būčiau aš.“


Rašyti komentarą...
V
Vat.
2020-12-17 14:37:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blogiausiu atveju vaikas ,sulaukės pilnametystės, jam netinkantį vardą galės pasikeisti. Tevai privalo nuspręsti kokį vadą duoti savo vaikui.
Atsakyti
0

.
...
2020-12-17 17:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia paprastas vardas, visi kasdienybeje vadis Roma ir tiek ziniu, nera grazus vardas, bet gi varda pyosia zmogus, o ne atvirksciai
Atsakyti
0

S
Smigolas
2020-12-18 17:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kas ten per daunu gimine pas juos. Tokia sese tai uz koltunu ir i siena pystelt reiktu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų