Užfiksavo neįtikėtiną reiškinį Jurbarko rajone: žadą atėmė tūkstančiams

Kad išvystume stebuklą, kartais tiesiog pakanka pakelti akis į viršų. Būtent taip ir padarė Jurbarko rajone gyvenanti Jurgita Baltrušaitienė, kuriai pavyko užfiksuoti neįtikėtino grožio kadrus.

6

Klimato ir tyrimų skyriaus vedėjas dr. Donatas Valiukas sako, kad tokie debesys susidaro dėl labai karšto ir tropinio oro, kai vyksta labai intensyvus garavimas, tad galima sakyti, kad nuotraukose matome Lietuvą varginančio karšto oro ir stipraus garavimo pasekmę. Šie debesys turi ir savo lotynišką pavadinimą – cumulonimbus.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Debesys

D. Valiukas sako, kad karštų orų metu toks reiškinys nėra retas ir tikrai dažnai pasitaikantis.

„Toks reiškinys tikrai nėra išskirtinis palyginus su tuo, kad dabar Lietuvoje neįtikėtinai karštos dienos, tropinės naktys ir pasiekiami nauji karščio rekordai“, – aiškina vyras.

D. Valiukas sako, kad tokį reiškinį galime išvysti bet kurioje vietoje, nes debesis yra ganėtinai aukštai. Tačiau galima išskirti pietryčių Lietuvą, kurioje debesis ir buvo užfiksuotas, nes ten vyksta intensyvesnė konvekcija.

Neįtikėtini kadrai

Nors šie debesys ir nėra retas reiškinys, tačiau ne kiekvienam pavyksta užfiksuoti tokius žadą atimančius kadrus. J. Baltrušaitienė sako, kad dangų stebi jau metus laiko, domisi debesų rūšimis, priklauso „Orų entuziastų“ grupei. Būtent šioje grupėje moters nuotraukos surinko net du tūkstančius patiktukų. Moteris sako, kad viena jos akis visada tikrina tai, kas vyksta danguje.

Kviečiame pasidairyti po nuotraukų galeriją.


Rašyti komentarą...
V
Vasara
2021-06-23 16:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu, ir širdis džiaugiasi matydama tokius kadrus,ačiū.
Atsakyti
-10

M
Maciau.
2021-06-23 15:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maciau kine Nepriklausomybes Diena. Tokiuose debesyse slepiasi ateiviu kariniai kosminiai laivai. Vyksta invazija. Ateiviai uzima pozicijas puolimui. Liepos sesta prasides tas puolimas. Maciau kine
Atsakyti
-60

.
.
2021-06-23 16:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš esu toj komandoj
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų