tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad už Rusiją aukštinančio ženklo „Z“ raidės demonstravimą ant automobilio, vienas vyras buvo nubaustas 4 tūkst. eurų bauda.

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad už Rusiją aukštinančio ženklo „Z“ raidės demonstravimą ant automobilio, vienas vyras buvo nubaustas 4 tūkst. eurų bauda.

REKLAMA

Hamburgo teismas vyrui skyrė 4000 eurų baudą už „Z“ raidės simbolio demonstravimą ant galinio automobilio stiklo. „Z“ raidės ženklą Rusijos propaganda naudoja kaip paramos Rusijos invazijai į Ukrainą simbolį.

4 tūkstančių eurų baudą gavo 62 metų vyras, kuris viešai demonstravo palaikymą Rusijai. Pasak teisėjų, kovo mėnesį, praėjus maždaug mėnesiui nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, vyras prie savo automobilio galinio stiklo pritvirtino baltą A4 formato lapą su mėlyna raide „Z“ ir važiavo per Hamburgo gatves.

Prokuroras nustatė, kad tokiu būdu vyras norėjo išreikšti paramą Rusijai, kuri sukėlė plataus masto karą Ukrainoje. Pranešama, kad vyrui teismas skyrė 80 dienpinigių 50 eurų baudą, rašoma dw.com.

REKLAMA

Iš pradžių be viešo svarstymo buvo skirta tik 60 dienpinigių bauda. Tačiau kadangi vyras tokį sprendimą apskundė, vyko viešas teismo procesas. Pastarasis nuosprendis nėra dar įsigaliojęs teisiškai, kadangi jį dar galima apskųsti.

REKLAMA

Ką reiškia „Z“ simbolis?

Rusijos invazijos pradžioje „Z“ simbolis buvo matomas ant Rusijos tankų ir kitų karinių transporto priemonių Ukrainoje. Tačiau Rusijoje jis greitai buvo priimtas kaip propagandinis paramos agresyviam karui ženklas.

Neretai jį galima pastebėti ant drabužių ar reklaminių stendų.Vokietijoje už šio simbolio naudojimą atitinkamame kontekste yra numatyta bauda, nes tai yra suprantama kaip paramos išraiška vykstančiai Rusijos invazijai, pažeidžiančiai tarptautinę teisę.

Tai grindžiama Baudžiamojo kodekso dalimi, kuri draudžia platinti paramą nusikaltėliams, jeigu tokie veiksmai yra daromi specialiai, norint išprovokuoti visuomenę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų