Lietuvos keliautojai 2012 metais į užsienį išvyksta trumpesniam laikui, renkasi pigesnius kelionių variantus, tačiau išvyksta dažniau ir laisvalaikį praleidžia kur kas intensyviau. „PZU Lietuva" duomenimis, šiemet beveik dvigubai daugiau keliautojų ėmėsi draustis dėl neįvykusių kelionių. Neįvykusių kelionių draudimo sutarčių skaičius 2012-aisiais šoktelėjo beveik dukart, tačiau draudikai pastebi, kad beveik perpus nukrito ir vidutinė kelionės, kuri draudžiama, kaina.

„Viena vertus, skaičiai rodo, kad Lietuvos keliautojai tampa atsargesni ir labiau vertina bei saugo savo pinigus, todėl imasi draustis net įprastas poilsines keliones, kainuojančias porą tūkstančių litų. Dar pernai dažniau klientai apsidrausdavo tik dėl neįvykusių brangių kelionių į egzotiškus kraštus. Šiemet poilsiautojai neberizikuoja ir dėl savaitinės poilsinės kelionės į Turkiją. Antra vertus, duomenys rodo, kad ir kelionės trumpėja„, - sako „PZU Lietuva“ asmens draudimo produktų vadovė Gitana Beinorienė.

Jos duomenimis, pernai vidutinė apdraudžiamos kelionės kaina buvo 4477 Lt, o šiemet ji sudaro 2341 Lt.

Praėjusiais metais draudžiama kelionė vidutiniškai truko 13 dienų, o šiemet ji sutrumpėjo iki 5 dienų.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis teigia, kad apie 80 % visų „Novaturo“ parduodamų kelionių sudaro savaitės trukmės poilsinės išvykos, o 20 proc. sudaro ilgesnės - 9, 11 ar 14 nakvynių – atostogos.

REKLAMA

„Pažintines keliones besirenkantys turistai atostogauja ilgiau, nes ekskursijos tokiu atveju sėkmingai suderinamos su poilsiu prie jūros. Trumpesnėms nei savaitės išvykoms Lietuvos keliautojai dažniau renkasi Lietuvos pajūrį nei kelionę į užsienį. Na, o į šiltųjų kraštų kurortus poilsiautojai išvyksta per pagrindines atostogas – pietų šalyse garantuotas saulėtas oras ir puikus aptarnavimas“, - teigė „Novaturo“ generalinis direktorius.

Kelionių agentūros „BPC Travel" generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis sako, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, įsigyjamos poilsinės kelionės trumpėja, netrunka ir savaitės. Tačiau verslo kelionės pailgėjo – į komandiruotes išvykstama vidutiniškai 9 dienoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų