Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Širdies ligas sukelia netinkama mityba, rūkymas ir fizinio aktyvumo trūkumas. Tačiau mokslininkai atskleidė, kad žmogaus raukšlės ant kaktos taip pat gali būti pagrindinis rizikos veiksnys.

Širdies ligas sukelia netinkama mityba, rūkymas ir fizinio aktyvumo trūkumas. Tačiau mokslininkai atskleidė, kad žmogaus raukšlės ant kaktos taip pat gali būti pagrindinis rizikos veiksnys.

REKLAMA

Širdies ligos ištinka, kai blokuojamas širdies aprūpinimas krauju arba jis sutrinka dėl arterijose susikaupusių riebalinių medžiagų.

Laikui bėgant, arterijų sienelės pasidengia riebalų sankaupomis, todėl padidėja rizika susirgti potencialiai pavojingomis gyvybei ligomis. Tyrimo metu buvo aptiktas stebinantis rizikos veiksnys.

Turintiems gilias kaktos raukšles gali kilti didesnė rizika 

Tyrimai rodo, kad žmonėms, turintiems gilias kaktos raukšles, gali kilti didesnė rizika mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, rašo express.co.uk.

Remiantis 20 metų trukusiu prancūzų tyrimu, tiems, kurių kaktoje yra gilių raukšlių, gali kilti širdies ligų ar insulto pavojus.

REKLAMA

Turintys „daug gilių raukšlių“, gali būti 10 kartų labiau linkę mirti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, rašė pagrindinė tyrimo autorė Yolande Esquirol, Tulūzos universiteto Hospitalier Universitaire centro profesorė.

Tyrimas aiškiai parodo, kad raukšlės vis dar nėra patikimesnis širdies ir kraujagyslių ligų – didžiausios žudančios ligos Europoje – įvertinimo metodas nei metodai, tokie kaip kraujospūdžio ir lipidų profilių tyrimas.

Tyrimas buvo pristatytas 2018 m. kasmetinėje Europos kardiologų draugijos konferencijoje, vykusioje Miunchene, Vokietijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu per du dešimtmečius buvo ištirta 3200 suaugusiųjų, kurių amžius svyravo nuo 32 iki 62 metų. Kiekvienam asmeniui buvo skiriami balai, atsižvelgiant į kaktos raukšlių skaičių ir gylį.

Nulis reiškia, kad oda buvo visiškai lygi, o trys balai reiškia „daug gilių raukšlių“. Autoriai nustatė, kad žmonės, įvertinti vienu balu, turėjo „šiek tiek didesnę“ riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų nei žmonės, kurių įvertinimas buvo nulinis, o tie, kurių balai buvo du ir trys, turėjo beveik 10 kartų didesnę riziką.

 

Ponia Esquirol pridūrė:

„Kuo didesnis jūsų raukšlių balas, tuo labiau padidėja širdies ir kraujagyslių sistemos mirtingumo rizika. Jūs nematote ir nejaučiate rizikos veiksnių, tokių kaip aukštas cholesterolio kiekis ar hipertenzija, o raukšlės kaktoje ‒ tai taip paprasta ir akivaizdu.

Vien pažvelgus į žmogaus veidą gali skambėti pavojaus signalas, tada galėtume patarti, kaip sumažinti riziką“.

Koks yra ryšys?

Tyrėjai nustatė, kad kaktos kraujagyslės yra ypač plonos, o tai gali reikšti, kad jos yra jautresnės apnašoms, kurios yra aterosklerozės požymis.

REKLAMA
REKLAMA

„Sergant ateroskleroze, arterijų viduje kaupiasi apnašos, todėl jos tampa mažiau elastingos ir ilgainiui susiaurėja“, – rašoma „Medical News Today“.

Jame priduriama: „Taip ribojamas deguonies prisotinto kraujo tiekimas į pagrindinius kūno organus, o tai, savo ruožtu, gali sukelti įvairias ligas, priklausomai nuo to, kuris organas yra paveiktas. Kai vainikinių arterijų viduje kaupiasi apnašos, gali prasidėti koronarinė širdies liga ir net širdies priepuoliai“.

Reikalingi tolimesni tyrimai

Tyrimo autoriai taip pat teigė, kad kaktos raukšlės gali lengviau ir pigiau nei lipidų tyrimai ir kraujospūdžio matavimai nustatyti, ar žmogui gresia širdies ligos.

„Raukšlės kaktoje gali būti aterosklerozės ženklas“, ‒ sakė profesorė Esquirol.

„Tai pirmas kartas, kai buvo nustatytas ryšys tarp širdies ir kraujagyslių ligų rizikos ir kaktos raukšlių, todėl išvados turi būti patvirtintos atliekant daugiau tyrimų“, ‒ pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų