• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai Susie Clements paskambino savo vaikinui ir pasakė „brangusis, mums reikia pasikalbėti“, ji tikėjosi, kad tai bus jų santykių persilaužimas į teigiamą pusę.

Kai Susie Clements paskambino savo vaikinui ir pasakė „brangusis, mums reikia pasikalbėti“, ji tikėjosi, kad tai bus jų santykių persilaužimas į teigiamą pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jiedu turėjo labai užimtas dienotvarkes, ir Susie tiesiog norėjo pasiūlyti būdų, kaip daugiau laiko jie galėtų praleisti kartu. Bet iš savo vaikino, Simono, susilaukė priešingo atsako.

REKLAMA

„Pastarieji mėnesiai, kuriuos praleidome kartu, buvo nuostabus, - sako šiandien išsiskyrusi Susie (52) iš Linkolno. – Bet mes abu buvome labai užimti, todėl norėjau šią situaciją ištaisyti.“.

„Kai paskambinau Simonui ir paklausiau ‚kur veda tokie santykiai', stojo ilga pauzė. Staiga jis pasakė, kad dabar ketina žaisti skvošą ir, kad paskambins man kitą dieną.“

REKLAMA
REKLAMA

„Mes turėjome ne vieną konfliktą dėl jo atsainaus požiūrio į santykius ir pamažu jis nuo manęs nutolo. Kai bandžiau viską taisyti jis tik šaltai atsakė 'tu mane praradai'. Šiandien norėčiau, kad tų žodžių niekada nebūčiau ištarusi. Kai vyrai išgirsta šiuos žodžius, jie jau žino, kas seks po to ir ima kaltinti save, kad padarė kažką negerai. “

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad moteris jaučiasi vieniša ir nori apie savo jausmus pasišnekėti su savo partneriu yra visiškai normalus dalykas. Bet vietoje to, kad vyras įdėtų pastangų ir pasistengtų suprasti savo antrąją pusę, jis tai priima kaip kritiką ar nepasitenkinimą jo elgesiu.

REKLAMA

Misūrio Universiteto mokslininkai nustatė, kad vyrai slopina savo jausmus ir nėra linkę kalbėti apie santykius, nes tai jiems atrodo keista, nemalonu ir nenaudinga.

Gydytojų Patricijos Love ir Styvo Stosnio knyga „Kaip pagerinti santykius apie tai nešnekant?“ prieštarauja visuotinai priimtai sąvokai, kad reikia apie santykius nuolat kalbėtis ir pateikia kitus jų „gerinimo“ metodus.

REKLAMA

„Dauguma moterų į žodžius 'mums reikia pakalbėti' iš vyrų sulaukia atsakymo 'geriau to nebūtum sakiusi', - tikina gydytoja Love. - Vyrai po šių žodžių tampa išsiblaškę, suirzę ar galiausiai tai gali baigtis konfliktu.“

Visa tai lemia biologiniai skirtumai tarp vyrų ir moterų ir jų gebėjimai skirtingai reaguoti į stresines situacijas ir artimus ryšius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu atsižvelgtumėme į priešistorę, moteris buvo traktuojama kaip gimdyvė ir vaikų maitintoja, kurios likimas ir saugumas priklausė nuo jos genties. Daugelį metų moterys bijojo dalintis savo rūpesčiais ir bėdomis. Tuo tarpu vyrai, sergėtojai, žinojo, kad moterys juos renkasi tikėdamos, kad visada bus saugios ir užtikrintos. Taigi, pats vyras vertina save pagal tai, kaip gerai ar blogai jis atlieka šį vaidmenį, ir ar jo antroji pusė su juo yra laiminga.

REKLAMA

„Kai moteris užsimena apie jų santykių problemas, vyras jaučia, kad nepakankamai gerai ją apsaugojo. O tai verčia jį jausti gėdą ir emocinę įtampą“, - sako Love.

„Moteris kalbėdama apie jausmus jaučiasi ramiai, bet vyrus tai verčia jaustis fiziškai nemaloniai, jų kūną užplūsta įtampos hormonas - kortisolis. Jie tampa suirzę, išsiblaškę, o moterys galvoja, kad jų nesiklausoma.“

REKLAMA

Yra atlikta nemažai tyrimų, kurie rodo, kad moterys ir vyrai skirtingai reaguoja į stresines situacijas nuo pat gimimo.

„Kai naujagimė išgirsta didelį triukšmą ar jaučia nerimą, jai norisi užmegzti akių kontaktą su žmogumi, tuo tarpu berniukas pirmiausia ims dairytis iš kur kilo triukšmas, o tik po to vertins situaciją“, - sako Love.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi žmonės yra skirtingai pažeidžiami, todėl poroms ypač labai lengva prarasti gerų santykių pusiausvyrą. Pasak Love, raktas į gerus santykius, tai nežodinis bendravimas.

„Turime suvokti, kad be žodžių galime suartėti prisilietimais, lytiniais santykiais, bendromis veiklomis ir kitais dalykais.“

REKLAMA

Nors moterys tiki, kad vyrams sekso metu svarbu liesti savo partnerę, gydytoja Love tikina, apklaususi ne vieną vyrą, kuris prisipažino, kad norėtų būti dažniau glamonėjamas akto metu.

Taigi, efektyviausias būdas suartėti su vyru - dažniau jį liesti. Gydytoja pataria apkabinti partnerį 6 kartus per dieną ir apsikabinus būti bent 6 sekundes - tai padeda išsiskirti ramybės ir džiaugsmo hormonui serotoninui. Nors ši šešių kartų/sekundžių formulė gali pasirodyti keistoka, tačiau išties veikia - ji suteikia naujos kokybės artumo lygį. „Iš pradžių apsikabinimai gali atrodyti priverstiniai, tačiau su laiku jie virs tikrais ir prasmingais“, - teigia gydytoja.

REKLAMA

Seksas - dar vienas nežodinis bendravimas, kurio metu poros paprastai susitaiko po pykčių ar konfliktų.

„Orgazmo hormonas oksitocinas veikia kaip stebuklingi vaistai, kurie suartina. Po lytinių santykių dar apie šešias valandas jaučiamas “amnezinis efektas„, kuris leidžia pamiršti visus blogus dalykus ir problemas.“

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai ištekėjusi Shona Clark sutinka, kad kalbėtis su vyru apie emocines problemas nėra veiksmingas būdas joms spręsti. Ji su savo vyru Andy (37) susipažino pažinčių portale eHarmony.co.uk, jie susituokė praeitą spalį. Moteris iškart pastebėjo, kad „dideli“ pokalbiai apie santykius prie gero nepriveda.

„Mes turime 5 vaikus, taigi šeimyniniai santykiai kartais nebūdavo tokie, kokių norėtųsi. Bet vieną dalyką pastebėjau iš karto: kai pasakau 'mums reikia pašnekėti', jo reakcija būna maždaug tokia 'o Dieve, ką vėl ne taip padariau?' , - pasakoja Andy. - Nuo šiol, jei noriu apie ką nors pakalbėti, nesakau šių įžanginių žodžių, o einu tiesiai prie reikalo.“

Britanijos psichoterapijos ir konsultavimo asociacijos atstovas, Phillip'as Hodson'as sako, kad žmonės, priklausomai nuo lyties, skirtingai reaguoja į emocinius pasikeitimus.

„Jeigu vyras įvykdo nusikaltimą, jis pats nori su tuo susitvarkyti. Kai kalba eina apie santykius, galioja ta pati taisyklė - vyras nori jaustis savarankiškas ir atsakingas už savo veiksmus. Priekaištai gali kelti apmaudą ir pasipiktinimą.“

„Gaila, bet vyrai nesupranta, kiek skausmo jie sukelia moterims jų nepaisydami. Kita vertus, moterys nesupranta, kad net menkiausias priekaištas vyrui verčia jį jausti gėdą ar net pažeminimą.“

Gydytoja Love siūlo santykius kurti ne žodžiais, o veiksmais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų