REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Šeštadienį laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadove Aušra Vareikiene žiūrovus supažindino su galimomis odos, gleivinių ir akių sausėjimo priežastimis, bei patarė, kaip sau padėti.

Šeštadienį laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadove Aušra Vareikiene žiūrovus supažindino su galimomis odos, gleivinių ir akių sausėjimo priežastimis, bei patarė, kaip sau padėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirenka netinkamas priemones

Prakalbus apie odos sausėjimą, gydytojas A. Unikauskas įspėja, jog visų pirma susiduriantys su šia problema turėtų atkreipti dėmesį į drėkinamųjų priemonių sudėtį. Pasirodo, kad kai kurios kosmetikoje esančios sudedamosios dalys gali labiau pakenkti, nei padėti.

REKLAMA

„Turintys sausą odą dažnai naudoja drėkinančias priemones – kremus, gelius, aliejus, tačiau po keleto minučių oda ir vėl išsausėja, ir ją tenka drėkinti iš naujo. O ar žinote, kad kremo sudedamosios dalys per jūsų poras patenka į kraują, o su juo į kepenis ir kitus organus? Jei juose yra naftos produktų, visa tai patenka į jūsų organizmą, beje, kai kurios neva drėkinančios priemonės odą netgi dar labiau sausina, nes jose yra alkoholio,“ – pasakoja profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė A. Vareikienė. „Atkreipkite dėmesį į drėkinamųjų kremų sudėti. Dažniausiai tokių priemonių pirmoji sudedamoji dalis yra vanduo, o jeigu antroje vietoje yra nurodytas dimetikonas, vertėtų įsidėmėti, kad tai yra naftos produktas, kuris organizmui daro daugiau žalos nei naudos,“ – įspėja specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10 priežasčių, kodėl sausėja oda

Oda gali sausėti dėl keleto skirtingų priežasčių ir kartais jos visai ne išorinės, o vidinės.

Odą sausina:

  1. alkoholis,
  2. naftos produktai, esantys kremuose,
  3. tam tikri vaistai,
  4. antibakterinis muilas,
  5. sutrikusi žarnyno veikla,
  6. kepenų ligos,
  7. mineralinis aliejus,
  8. autoimuninės ligos,
  9. hormonų disbalansas,
  10. vitamino A stoka.

Jeigu sausėja ne tik oda, bet ir akys, gali būti, kad jums trūksta vitamino A. Pasak profesoriaus A. Unikausko, geriausi vitamino A šaltiniai yra kepenys, kiaušinių trynys ir menkių kepenėlių aliejus.

REKLAMA

Dar viena odos ir gleivinių sausėjimo priežastis yra menopauzė. „Prasidėjus menopauzei, moters organizme ima mažėti estrogeno ir progesterono kiekis, todėl pasikeičia odos būklė – ji išsausėja ir susiraukšlėja,“ – įspėja A. Unikauskas.

„Moterys dažnai ateina konsultuotis dėl odos priežiūros menopauzės metu. Paprastai skundžiamasi išsausėjusia oda, pradingusiu odos putlumu ir naujai atsiradusiomis raukšlėmis. Tokiais atvejais visuomet siūlome itin saugoti odą nuo saulės spindulių, nes, kaip žinia, genetiškai mūsų oda sensta tik 20 proc., o daugiausia senėjimui įtakos turi aplinkos veiksniai – saulė, stresas, netinkama mityba ir panašiai. Taip pat pravartu rinktis odos priežiūros priemones, kuriose yra juodųjų dobilų ekstrakto, sojų ekstrakto ir įvairių maitinamųjų ingredientų, kurie suteikia komfortą,“ – pataria „Eurovaistinės“ specialistė.

REKLAMA

Paprastas sprendimas

Norint išspręsti odos sausumo problemą, gydytojas A. Unikauskas pataria išbandyti paprastą sprendimą – sumaišyti lanoliną su vitaminu E ir šiuo mišiniu tepti odą. Patepus oda vertėtų ją uždengti ir taip palaikyti per naktį.

Pasak specialisto, tokia kaukė odai suteiks minkštumo, švelnumo ir pagelbės net tiems, kurių rankų ar kojų oda itin suskeldėjusios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kviečia pasitikrinti odos būklę

Jeigu nesate tikri dėl savo odos būklės, „Eurovaistinės“ specialistė kviečia atlikti nemokamą testą.

„Kviečiame visus atvykti į „Eurovaistinės“ vaistines ir pasitikrinti odos būklę. Čia mes turime specialius medicininius aparatus kurių pagalba galime nustatyti ar odai ko nors trūksta. Ši konsultacija yra visiškai nemokama, o pamatę rezultatus „Eurovaistinės“ vaistininkai padės išsirinkti tinkamiausią drėkinančią priemonę,“ – šypsosi grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.00 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų