To Lietuvoje dar nebuvo: pacientei persodinti Covid-19 sirgusio žmogaus inkstai

Sausio 6 d. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo registruotas išskirtinis organų donoras. Tai buvo pirmasis donoras 2021-aisiais, sukėlęs ypatingai daug klausimų medicinos ekspertams, nes vos prieš mėnesį buvo persirgęs šalį sukausčiusiu COVID-19 virusu.

„Tai išskirtinis atvejis visoje organų donorystės istorijoje. Medikams teko priimti ypatingai gerai įvertintą sprendimą, nes organų donoras dar visai neseniai sirgo COVID-19. Tai situacija, kuri nėra aprašyta jokiuose vadovėliuose, praktikoje iki šiol taip pat nepasitaikė.

Visgi, įvertinus situaciją ir galimybę išgelbėti gyvybes bei atlikus visus privalomus tyrimus, transplantacijai buvo panaudoti abu donoro inkstai“, – apie neelinį donorą pasakoja Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktorius Artūras Bagotyrius.

Vertinant inkstų transplantacijos galimybes medikai turi kiek daugiau laiko prieš atliekant organų perkėlimo operaciją. Dėl to, ši ypatinga situacija buvo sprendžiama visų geriausių Lietuvos medicinos ekspertų.

Po ilgų diskusijų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų chirurgai nusprendė panaudoti atsiradusius inkstus ir transplantuoti jų laukiantiems recipientams. Taip pat, organus priėmę recipientai buvo supažindinti su padėtimi ir sutiko gauti neeilinę, tačiau itin svarbią dovaną.

Vakar, sausio 7 d., atlikus visus tyrimus ir užtikrinus maksimalų recipientų saugumą, organai buvo pervežti iš Klaipėdos į Kauną bei transplantuoti.

Net ir paskelbtos COVID-19 pandemijos metu, organų donorystė nesustoja funkcionuoti, o naujasis organų donoro atvejis įrodo, kad liga netampa kliūtimi gelbėti kitų žmonių gyvybes.

Be jokios abejonės, geriausi srities medikai kiekvieną atvejį vertina atskirai ir sprendžia, ar organai gali būti tinkami recipientams. Nepaisant to, didžiausią vaidmenį šiame procese atlieka patys organų donorai ir jų artimieji, kurie netekties valandą atlieką kilnų poelgį ir duoda sutikimą panaudoti artimojo organus donorystei.

Prisidėti prie šio proceso gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs Lietuvos pilietis, pasirašęs sutikimą gauti Donoro kortelę. Jį galima pasirašyti internetu: https://ntb.lt, gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse.


Rašyti komentarą...
A
Ačiū
2021-01-08 23:25:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū šeimai, kuri net sunkiausių metu galvojo apie kitus.
Atsakyti
0

S
Snieguolė
2021-01-08 14:41:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės gali viska
Atsakyti
-2

D
Dalia
2021-01-08 16:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba Klaipėdos jūrininku ligoninės gydytojams. Aš iš kito Lietuvos krašto, bet jau eina kalbos per visą Lietuvą, kad šioje ligoninėje daktarai aukšto lygio.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų