Svajonių namelį sūnui mažeikietis pastatė per savaitę: atsiėjo 50 eurų

Dvejų su puse metukų sūnų su žmona auginantis mažeikietis Stasys Dargis – pavyzdys daugeliui tėvų. Savo dvejų metų sūnui jis nusprendė sodyboje įrengti namelį, kuriame vaikas galės ir pasnausti, ir pažaisti.

15

Viskas prasidėjo nuo ketinimo pastatyti paprastą čiuožyklėlę. Šis gražus vyro noras išaugo į projektą, kuriuo džiaugiasi ne tik sūnelis, bet ir visi pažįstami vaikai. 

„Aš savo vaikui norėjau kieme pastatyti čiuožyklą. Galvojau, sukursiu tokią, nuo kurios galėtų pačiuožinėti, juk visiems vaikams jos patinka, tačiau tada prisiminiau, kad turiu nebenaudojamų palečių.

Jos mūsų sodyboje liko nuo tada, kai įrenginėjau terasą. Taigi, sudėjau jas, sunaudojau visus turėtus medvaržčius, likučius ir pastačiau namelį.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namelį sūnui mažeikietis pastatė per savaitę

Jis nėra itin didelis, tačiau vaikas su savo panašaus amžiaus mūsų šeimos draugų vaikais, tikrai gali žaisti viduje.

Ten planuoju dar pastatyti vaiko lovelę, nunešti žaislų“, – pasakoja vyras.

Namelį vaikui Stasys pastatė per savaitę, plušėdavo tik vakarais, po darbo. „Ištisas dienas dirbu vadovaujamą darbą, todėl šios statybos man buvo tarsi pabėgimas nuo pagrindinės veiklos.

Atsipalaiduodavau darydamas. Užtrukau savaitę ir namelį jau galėjau parodyti vaikui.

Kadangi pagrindinės medžiagos buvo naudojamos tos, kurias turėjau namuose, tai jis, praktiškai, mums nekainavo.

Jei reikėtų skaičiuoti išlaidas, būtų apie 50 eurų – pirkau dažus ir dar kelis papildomus priedus namukui“, – aiškina mažeikietis.

Jo ateities planuose pagaliau įrengti ir čiuožyklą, kurią pažadėjo vaikui. „Viskas prasidėjo nuo čiuožyklos, kurios vis dar nėra, taip kad, jeigu pažadėjau, tai reikės ją padaryti“, – juokiasi S.Dargis.

Namelį sukūrė anūkams

Primename, kad dar visai neseniai rašėme ir apie senelio Jurgio Sendos sukurtą namelį vaikams. Pasakų namelis – taip trumpai galima apibūdinti namelį, kurį Jurgis Senda savomis rankomis sukūrė savo anūkėlei vos per kelis mėnesius.

REKLAMA

Terasa su kėdutėmis, balkonėlis su gėlėmis, viduje – laiptai, vedantys į antrą aukštą, šalia – smėlio dėžė bei kelių rūšių sūpynės.

Spalvotas, ryškus, stilingas ir toks, į kurį norėtų koją įkelti ne tik mažieji, bet ir suaugę. Būtent tokį namelį savo anūkams sukūrė Jurgis, kilęs iš Punsko.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senelis anūkėlei sukūrė pasakų nameli

Visą gyvenimą buvęs itin nagingu, vyras nusprendė savo anūkams sukurti tokią buveinę, kurioje galėtų vasaromis žaisti ir leisti spalvotą vaikystę.

Sukūrė per kelis mėnesius

Dovilė Dulskienė, Jurgio Sendos dukra, naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad mintis pastatyti vaikams namelį kilo persikrausčius iš daugiabučio į namą. Šiuo metu šeima gyvena Kauno rajone.

„Prieš metus su šeimyna iš daugiabučio persikėlėme į namą su kūdikiu. Pirmojo gimtadienio proga mergaitė gavo dovanų indėnišką medžiaginį tipį.

Toks buvo pirmasis „namas“, į kurį ji kvietėsi svečius. Pusantrų metukų, per šv. Kalėdas, pradžiuginome ją kartoniniu namuku, o vėliau mergytės senelis nusprendė, kad mažajai reikėtų rimtesnio namo, kuriame vaikas galėtų leisti vasaras.Namelis, kuris dabar džiugina ne tik šeimos, bet ir praeivių akį, yra 2×3 metrų, pats namukas, terasa 4,5 kv.,aukštis 1,7 0cm pirmo aukšto“, – pasakoja Dovilė.

Darbai prasidėjo kovo mėnesį, vos atšilus orams, ir truko iki birželio mėnesio galo. „Ilgokai užtruko dažymas, į kurį buvo įtraukta visa šeima – tėvai, kiti seneliai, dėdė.

Kadangi mergytė dar maža, savo norų ji nereiškė, tačiau senelis pats rodė iniciatyvą ir namelio statymo metu vis sugalvodavo ką nors įdomaus. Iš pradžių jis planavo daryti kopėčias, tačiau vėliau pastatė laiptus. Planuojama, kad namelis džiugins ne vieną vaiką, šiuo metu pakeliui antrasis kūdikis“, – geromis žiniomis dalijasi moteris.

Ne pirmas namas

Smalsu, kokių dar šedevrų yra sukūręs ponas Jurgis? „Tai nėra pirmasis namas, kurį pastatė mano tėtis. Prieš daugybę metų mano tėtis pastatė sodo namą iš medienos. Man pačiai, kai tik gimiau, jis sukonstravo naujagimio lovelę. Tokių lovelių vėliau sukūrė ir daugiau – net pardavinėjo.

REKLAMA

Taip pat yra kūręs stovus gėlėms iš medžio, stato židinius, pirtis, krosnis. Po šio projekto jis planuoja statyti namą sau“, – dalijasi planais pašnekovė.

Ne tik namelis šiuo metu džiugina anūkėlę – šalia jo pastatytos sūpynės, čiuožykla. Kitamet, pasak Dovilės, čia turėtų atsirasti beždžionėlių tiltelis, viršuje – terasa, toliau – laipiojimo kalnelis.

Viršijo biudžetą

Toks namelis – rimtas projektas, todėl akivaizdu, kad ir jo kaina turėtų būti nemenka. Šiuos žodžius pašnekovė patvirtina sakydama, kad jo kaina siekia 1000 eurų ir daugiau: „Pradinis biudžetas buvo 500 eurų, tačiau nejučiomis išaugo dvigubai, o vėliau – dar daugiau.

Iš pradžių rinkome čekius, bet vėliau jau to net nebedarėme, nes supratome, kad savo biudžetą viršijome su kaupu.“ Kaip reagavo mažoji, pamačiusi tokį senelio rankomis sukurtą šedevrą?


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2019-08-05 21:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai. Pagarba
Atsakyti
-5

D
Dar vienas
2019-08-07 17:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaiciuptojau , pirma straipsni paskaityk ir suzinosi kodel 50eu
Atsakyti
0

N
Niekas nemulkina
2019-08-08 15:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel skaiciuojat paleciu kaina? As ju turiu ne viena, liko po atveztu granuliu, turbut ir siam vyrui jos nekainavo. Ir niekas vogti nemokina, sakyciau antraip - panaudoti turimas medziagas ir sukurti kazka nuostabaus. Maziau pavydo ✌
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų