Sunkiai sergantis 14-metis joniškietis išgirdo lemtingą žinią: sujaudins iki ašarų

Dar praeitą mėnesį tv3.lt portalas dalijosi jautria keturiolikmečio joniškiečio Darvido istorija. Jis tikriausiai daugelį pakerėtų geru savo humoro jausmu ir plačia šypsena. Tokiu ypatingai geru vaiku itin džiaugiasi jo mama – 52-ejų Vida Mažeikienė. Nors tuomet moteris tikino, kad viena jau sunkiai gali prižiūrėti cerebriniu paralyžiumi sergantį paauglį, šiandien šeima džiaugiasi itin geromis naujienomis.

11

Vida Mažeikienė į tv3.lt portalą kreipėsi su pagalbos prašymu. Moteris atviravo, kad ji sunkiai sugeba pasirūpinti cerebriniu paralyžiumi sergančiu keturiolikmečiu savo sūnumi Darvidu. Todėl jai itin reikalinga visuomenės parama, norint išvažiuoti su sūnumi į reabilitacijos centrą Slovėnijoje.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Cerebriniu paralyžiumi sergantis vaikas sutiko savo herojus

Šiandien V. Mažeikienė drauge su savo sūnumi itin laiminga – reikalingi pinigai sėkmingai surinkti.

„Džiaugsmingai pasitikome naujus mokslo metus, buvome mokyklos šventėje. Puikus oras, todėl dar po šventės ilgai buvome lauke. Kelionei į „Adeli“ centrą suaukota 4835 eurai. Nerandu žodžių padėkoti Jums už gerumą. Ačiū“, – jautriai žodžius rinko paauglio mama.

Šeima dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie Darvido svajonės išsipildymo. Šis apsilankymas reabilitacijoje padės V. Mažeikienės sūnui sustiprėti ir bent šiek tiek tapti savarankiškesniu.

Primename anksčiau aprašytą Darvido istoriją:

Joniškietis Darvidas šiuo metu skaičiuoja keturioliktus savo paaugliško gyvenimo metus, tačiau atsivertus jo gimimo liudijimą būtų galima iš tiesų sutrikti, nes ten rašoma, jog Darvidas yra trylikametis.

O to priežastis gana paprasta – prieš susilaukdama sūnaus, Darvido mama Vida Mažeikienė išskrido paskui savo vyrą į Ispaniją, kur dirbo penkerius metus. Čia ji susilaukė sūnaus. Ispanijoje gydytojai padarė atsitiktinę klaidą ir į gimimo liudijimą įrašė neteisingus berniuko gimimo metus.

Nors dabar Darvidui yra suėję jau keturiolika metų, paauglys vaikinas bėgioti kieme su savo draugais negali. Darvidas nuo pat gimimo serga cerebriniu paralyžiumi.

REKLAMA

Laukė ankstesnis gimdymas

Darvido mama Vida Mažeikienė jau būdama nėščia sužinojo, kad jos lauks išankstinis gimdymas. Moters nėštumas iš tiesų buvo gana sunkus: ji daug kraujuodavo, o medikai moteriai neleisdavo net dirbti ar persitempti.

Tačiau V. Mažeikienei placenta trūko anksčiau nei planuota, todėl moteriai teko gimdyti priverstinai. Darvidas į šį pasaulį atėjo, būdamas be vienos savaitės septynių mėnesių.

Bėgant pirmiesiams berniuko gyvenimo metams, medikai Ispanijoje pastebėjo, kad jis gali turėti rimtų bėdų. Vos tik tai sužinojusi, V. Mažeikienė nutarė sugrįžti į Lietuvą su savo 1 metų ir 4 mėnesių sūnumi.

„Sugrįžę į Lietuvą, apsilankėme pas šeimos gydytoją, kuris iš karto nustatė nuo gimimo Darvidą kamuojantį cerebrinį paralyžių“, – pasakoja moteris.

Nebepajėgia auginti viena

Šiuo metu moteris Darvidą augina viena, ji taip pat turi ir du jau suaugusius vaikus. Darvidas du kartus per metus važiuoja į Palangos reabilitacijos centrą, pas berniuką į namus ateina ir kineziterapeutė.

Darvido mama džiaugiasi, kad paauglys berniukas iš tiesų yra nuostabus vaikas – mėgstantis bendrauti ir turintis gerą humoro jausmą.

„Darvidas su sveikais vaikais lanko bendro lavinimo mokyklą. Išsikovojau, kad mokykloje įrengtų liftą – keltuvą. Dabar jis baigė šeštą klasę, atvažiuoja autobusiukas, paima Darvidą iš namų ir nuveža į mokyklą“, – pasakoja berniuko mama. Nors atrodytų, kad mamai auginti savo sūnų niekada nebūna sunku, tačiau šiai dienai V. Mažeikienė susiduria su gana dideliais rūpinimosi iššūkiais.

„Mano jau didieji vaikai gaili tiek manęs, tiek Darvido. Darvidas jau seniai mano ūgiui yra gana per sunkus. Taip pat, tikriausiai jam progresuoja ir paralyžius, nes jis darosi silpnesnis nei buvo anksčiau. Pats Darvidas nemoka persėsti, jį reikia visur kelti“, – paaiškina moteris.

Gali padėti Slovakijoje

V. Mažeikienė neslepia, ji ir pati turi stuburo išvaržą bei įgimtas inkstų problemas, moteriai yra pašalinta tulžis. Dėl visų šių sveikatos bėdų moteriai pasirūpinti savo vaiku būna vis sunkiau ir sunkiau.

REKLAMA

Dabar vyresnieji V. Mažeikienės vaikai yra suradę galimą reabilitaciją Darvidui Adeli centre, Slovakijoje. Dviejų savaičių reabilitacija šiame centre kainuotų 3 tūkst. eurų, maistas ir apgyvendinimas – apie tūkstantį, o bilietų kaina į abi puses – apie keturis šimtus eurų.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2018-09-10 22:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip smagu, kad atsirado geržmonių ir jūs galėsite išvykti taisyti sveikata. Sėkmės jums!
Atsakyti
0

I
Irma
2018-09-11 06:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs šaunuoliai labai džiaugiuos smagu skaityt. Lauksim žinių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų