• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečiui Rimvydui Vekerotui gyvenimas suteikė neeilinę dovaną. Vyras, persirgęs gripu, patyrė širdies miokarditą, o jau po devynių mėnesių jam persodinta donoro širdis.

Vilniečiui Rimvydui Vekerotui gyvenimas suteikė neeilinę dovaną. Vyras, persirgęs gripu, patyrė širdies miokarditą, o jau po devynių mėnesių jam persodinta donoro širdis.

REKLAMA

„Vietoje mano širdies plaka kito žmogaus širdis. Ji dešimt metų už mane jaunesnė. Niekada nesugebėsiu padėkoti to mirusio žmogaus mamai, kuri priėmė sprendimą ir sutiko padovanoti savo sūnaus širdį man“, – tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo viešėjęs Rimvydas.

Apie tai, kaip paprastas gripas negrįžtamai pakeitė vilniečio gyvenimą ir kaip atskirti gripą nuo kitų ūmių peršalimo ligų, studijoje kalbėjomės su Rimvydu Vekerotu ir medicinos mokslų daktaru, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Skyrė jautrius žodžius

Laidoje paprašius pasidalinti, koks jausmas nešiotis kito žmogaus širdį, kuri suteikė šansą gyventi, R.Vekerotas neslėpė emocijų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, ką jis norėtų pasakyti tam žmogui, kuris priėmė sprendimą padovanoti jam širdį, pašnekovas nesulaikė ašarų.

„Tai didžiulė padėka. Aš nežinau, kokiais būdais ir žodžiais ją išreikšti. Tavo dalis yra manyje ir kol aš gyvas, jis gyvas manyje.

REKLAMA

Mamai, kuri priėmė sprendimą padovanoti sūnaus širdį, pasakyčiau didžiulį ačiū. Aš nežinau, kaip kitaip atsidėkoti – tik geru žodžu. Ateinu į laidas kalbėti, dalinuosi tuo – labai noriu skleisti šią žinią. Donoro mamai sakau didelį ačiū.

Kol aš gyvas, jos sūnaus atmintis – manyje. Aš ją saugau, ji saugo mane. Mes vienas kitą prižiūrime. Padėkoju, paglostau“, – jautriai kalbėjo vilnietis, kurio kūne plaka dešimt metų jaunesnio donoro širdis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kaip Rimvydas gyvena su donoro širdimi ir kokius žodžius skyrė širdį paaukojusio donoro mamai, žiūrėkite tinklalaidėje  „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 pašnekovų ir temos pristatymas

00:54 Rimvydą pakirto gripas be temperatūros

02:20 jauni žmonės numoja ranka

05:30 vienintelė išeitis – transplantacija

07:00 su dirbtine širdimi – 9 mėnesius

10:00 emocija išgirdus apie donoro širdį

12:00 su širdimi – naujas gyvenimas

14:00 jautrūs žodžiai donoro mamai

16:25 šių metų gripo agresyvumas

19:00 svarbu žinoti, koks virusas cirkuliuoja

22:00 kaip atskirti gripą nuo kitų virusų

25:00 ligos metu būtina stebėti būklę

28:00 šių metų gripo atmaina

31:00 vakcinos nauda

34:00 nemokama vakcina nuo pneumokoko

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų