Šlapintis duše ragina kiekvieną – padedate planetai

Jūs turėtumėte šlapintis duše. Ir ne tik todėl, kad tai darydami galbūt pajaučiate išlaisvinantį ir kiek maištingą adrenalino antplūdį. Tai reiktų daryti, nes taip galite bent šiek tiek pagelbėti planetai.

Pagalvokite apie tai matematiškai. Kiekvieną kartą po šlapinimosi tualete reikia nuleisti vandenį. Nors po tuštinimosi iš bakelio reikia išleisti didelį kiekį vandens, šlapimui jo reikia labai nedaug. Kai kurių tualetų vandens išleidimas gali būti sustabdomas bet kuriuo nuleidimo metu, tiesa, dauguma tualetų tokios funkcijos neturi. Taip yra iššvaistomi milžiniški kiekiai vandens.

Vidutiniškai, modernus unitazas nuleidimo metu išleidžia 6 l vandens, o vidutinis suaugęs žmogus šlapinasi maždaug 7 kartus per parą. Tai reiškia, kad kasdien dėl šlapinimosi yra išleidžiami 42 l vandens. Darant prielaidą, kad žmonės kiekvieną dieną šlapinasi tiek pat kartų, vos per vienerius metus vidutinis asmuo nuleidžia 15,330 l vandens.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena 319 mln. žmonių, taigi jeigu visi jie šlapinasi vienodai (tai tikrai nėra tiesa, tačiau šie skaičiavimai yra apytiksliai), JAV per metus yra beveik veltui nuleidžiami 4,9 trilijonai l vandens. Toks kasmet nuleidžiamo vandens kiekis prilygsta 1,97 mln. olimpinio dydžio baseinų.

O štai šlapinantis duše, šie skaičiai sumažėja drastiškai. Tai reikštų, kad per dieną tualete būtų šlapinamasi 6, o ne 7 kartus. Taip per metus galima sutaupyti 2,190 l vandens. O jeigu tai darytų visa JAV populiacija, pavyktų sutaupyti 699 mlrd. l vandens. 

Iš dalies dėl klimato kaitos, iš dalies dėl neefektyvaus vandens išteklių naudojimo, visame pasaulyje vandens atsargos sparčiai mažėja. Taigi nesikuklinkite, pagelbėkite planetai – šlapinkitės duše.


Rašyti komentarą...
L
Liuvikas
2021-05-08 23:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suttinku, bet ar kada susimastet kiek per diena sunaudojama polietilleniniu maiseliu surinkti sunu ekskrementus (sudus). Ar ne laikas zmonems pradeto juos surinkineti su semtuveloais ar panasiai. Taip butu prisidedama prie ekplogijos stipriai.
Atsakyti
-32

D
Draugai
2021-05-09 06:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dar draugiškesnis kaimo WC.
Atsakyti
-9

J
Jojo
2021-05-09 05:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galit ir sikt patresit gamta is kur tie rasytojai gal is indijos ten i jura triedz
Atsakyti
-30

SKAITYTI KOMENTARUS (87)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų