Skubiai perspėja dėl baterijų naudojimo: nedarykite 1 klaidos

Šventiniu laikotarpiu daugelis tėvų pasirūpina gausiomis baterijų atsargomis, kad jų atžalos galėtų ramiai žaisti su Kalėdų Senelio po eglute paliktais naujais žaislais.

Žinoma, išmintinga įsigyti keletą papildomų baterijų ir jų pritrūkus visada kelias rasti stalčiuje, kai pirmosios neišvengiamai išsikrauna, bet ekspertai įspėja apie labai dažnai pasitaikantį ir mažai kam žinomą pavojaus šaltinį, rašoma mirror.co.uk.

Nors daugelis tėvų išsikrovus vaikų žaislams nebijo paaukoti iš kitų namie esančių įrenginių ištrauktų baterijų, specialistai iš energijos giganto „Duracell“ įspėja, kad tame pačiame įrenginyje maišyti senas ir naujas baterijas – pavojinga.

„Duracell“ teigia, kad taip baterijos gali įskilti ar pradėti leisti skystį, tokiu būdu išleisdamos chemikalus, kurie yra pavojingi žmonėms ir naminiams gyvūnams, o taip pat gali pažeisti įvairius namų paviršius.

Jų tinklapyje rašoma: „Nemaišykite senų ir naujų baterijų. Taip pabloginsite bendrą baterijų veikimo kokybę, o taip pat baterijos gali suskilti ir pradėti leisti skystį. Rekomenduojame tame pačiame įrenginyje visas baterijas pakeisti tuo pačiu metu. Naudota baterija ištrauks energiją iš naujosios, todėl sumažės bendras baterijų veikimo laikas.“

Taip pat įspėjama, kad jokiu būdu negalima maišyti skirtingų baterijų tipų, nes kiekviena jų yra pritaikyta skirtingiems poreikiams: „Jei ličio bateriją įdėsite kartu su šarmine baterija, įrenginio veikimo kokybė nepagerės.

Atvirkščiai – veikimo kokybė pablogės, o taip pat įrenginys gali būti pažeistas arba baterijos gali pradėti tekėti arba suskilti. Taip pat tame pačiame įrenginyje nemaišykite skirtingų gamintojų baterijų. Taip irgi pabloginsite bendrą baterijų veikimo kokybę, o baterijos gali suskilti ir pradėti leisti skystį. Rekomenduojame vienam įrenginiui naudoti tokio paties tipo baterijas.“

Jei baterija pradeda tekėti, „Duracell“ rekomenduoja prieš valant užsidėti apsaugines pirštines ir akinius, ir ištekėjusį skystį iš elektros energijos kontakto taškų pašalinti senu dantų šepetėliu arba kosmetiniu pagaliuku. Taip pat pridedama: „Prieš dėdami naują bateriją įsitikinkite, kad elektroninis įrenginys yra visiškai sausas.“

Tame pačiame tinklapyje taip pat pateikiami patarimai, ką daryti, kad baterijos veiktų ilgiau. Rekomenduojama baterijomis varomus radijo bangų aparatus ir kitus įrenginius išjungti, kai jie nenaudojami, ir išimti baterijas iš tokių įrenginių, kurių artimiausiu metu naudoti neplanuojate. Baterijas reikėtų laikyti sausoje vietoje, kambario temperatūroje, sudėtas taip, kad jos viena su kita nesiliestų.

„Duracell“ priduria, kad žaislams naudojant įkraunamas baterijas nekyla jokių pavojų.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2020-12-30 15:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks paaiškinimas visai niekam tikęs .Tai kokiam žaisle jungtos lygiagrečiai 1,5v baterijos? Priskaldyta malkų...
Atsakyti
-3

J
Jo
2020-12-31 11:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už gerą informaciją
Atsakyti
0

G
Genadij
2021-01-03 09:00:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neturi ka daryt dink iš vis debyle
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų