Skirtingos žaliuzių rūšys: kaip išsirinkti tinkamiausias?

Siekiant sukurti jaukią ir funkcionalią namų aplinką itin svarbus tinkamas langų dekoras. Vis dėlto, pasirinkimų ne vienas ir vis kyla klausimas, kuris variantas tinkamiausias? 

5

„Domus Lumina“ specialistai pasakoja apie vis labiau populiarėjantį pasirinkimą – žaliuzes, pristato 4 žaliuzių rūšis, atskleidžia pastarųjų privalumus, trūkumus bei aiškiną apie pritaikymą skirtingose būsto patalpose. 

Žaliuzių rūšys 

Horizontalios žaliuzės. Šis pasirinkimas šiandien yra dažniausias didmiesčio būstuose. Horizontalios žaliuzės puikiai tinka nestandartinio dydžio ir formos langams, nereikalauja daug priežiūros bei puikiai išlaiko privatumą neužtamsinant viso kambario. 

Vertikalios žaliuzės. Dažnam gali pasirodyti, kad tiek vertikalios, tiek horizontalios žaliuzės yra panašios, tačiau pastarosios dažniau yra pasirenkamos namų patalpoms, o vertikalios – ofisuose ar kitose darbo aplinkose. Priežastis tokia, kad vertikalių žaliuzių išskirtinumas – solidus ir oficialus stilius. Tokios žaliuzės gali būti tekstilinės arba plastikinės, papildomai apsaugančios patalpas nuo saulės spindulių ir karščio. 

REKLAMA

Plisuotos žaliuzės. Tai žaliuzių variantas, tinkantis tiek standartiniams, tiek nestandartiniams – apvaliems ar trikampiams langams. Plisuotų žaliuzių privalumas – galimybė reguliuoti jas net 15 skirtingų būdų. 

Medinės žaliuzės. Ši žaliuzių rūšis vis dar gali skambėti kaip itin neįprastas variantas, skatinantis klientus sudvejoti, ar mediena tikrai tiks interjere. Vis dėlto, natūrali medienos medžiaga namams dažnai suteikia papildomo jaukumo. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skirtingos žaliuzių rūšys: kaip išsirinkti tinkamiausias?

Skirtingos būsto patalpos ir toms tinkamos žaliuzės 

Kuriant namų interjero dizainą „Domus Lumina“ pataria nebijoti eksperimentuoti, apgalvoti įvairius žaliuzių variantus ir rinktis atspalvius, kurie derėtų prie aplinkos. Kadangi įprastai pagrindinėmis namų patalpomis laikomos virtuvė, svetainė, darbo ir miegamieji kambariai, atsižvelgiant į patalpų ypatybes, specialistai dalinasi įžvalgomis, kokios langų uždangos skirtingose patalpose tiktų geriausiai. 

Virtuvė. Turėkite minty, kad šioje vietoje dažnai vyksta judėjimas, vyrauja įvairūs kvapai ir nuolatinė drėgmė, todėl vieni pagrindinių kriterijų renkantis žaliuzes virtuvėje – atsparumas drėgmei, kvapams, tačiau ir estetiškas aplinkos papildymas. „Domus Lumina“ specialistai virtuvėje rekomenduoja rinktis spalvingas horizontalias žaliuzes, montuojamas tarp lango ir stiklo, kadangi tokiu būdu žaliuzės išliks švarios, nebus paveiktos kvapų, o prireikus patalpas jaukiai užtamsins. 

Svetainė ir miegamasis. Šios dvi erdvės atlieka panašią funkciją – poilsio, todėl itin svarbu renkantis žaliuzes išlaikyti jaukumą. Tiek klasikiniam, tiek moderniam ar industriniam interjerui tinka medinės žaliuzės, sukuriančios malonią aplinką ir dienos metu, ir vakare. Taip pat medinės žaliuzės išlaiko optimalią kambario temperatūrą ir patalpai neleidžia įkaisti. 

Darbo kambarys. Prisiminkite, kad ši aplinka jums turėtų padėti lengvai susikaupti, todėl labai svarbus optimalus šviesos bei temperatūros paskirstymas patalpoje. Būtent vertikalus žaliuzių tipas, apsaugantis patalpą nuo saulės spindulių bei karščio padės išlaikyti malonią kambario temperatūrą, o saulės šviesa neatsispindės ant kompiuterio ekrano. 

„Domus Lumina“ specialistai akcentuoja, jog svarbiausia suprasti pagrindines patalpų funkcijas, kadangi nuo to priklauso langų uždangų pasirinkimas. Nebūtina rinktis vieno tipo žaliuzių visoms patalpoms siekiant išlaikyti vientisą stilių. Kurkite funkcionalų savo būsto interjerą ir išryškinkite individualumą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų